folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bağlantı Hızı 1024 Den 422 Kb Ye İndi! Yardım

Bağlantı Hızı 1024 Den 422 Kb Ye İndi! Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Antikky bunu yazdı:
    -----------------------------
    alcatellden abileride köylü olarak görüyorsan helal hoca sana.
    -----------------------------
    dial up zamanından kalma yöneticiler söyledi :)

yani adam yönetici kabul ediyo köylü çalıştırdığını sen kabul etmiyosun helal olsun :)

yaptıkları cat5 bağlantı kutuları wardır 10 tane takılır onlardan da 3 tanesi falan çalışıyomuş kutularda :)

şansa nasıl geliyosa öyle bağlamışlar :)

100 mbps tellcom veriyo inanmayan gider kemerburgaza bi tane villa kiralar görür bağlantıyı saygılar mucx :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

Burda anca böyle konuşun neyin ne bok olduğunu bilmeden yokmu aranızda ankarada oturan versin pmden telini ulaşıyım götüreyim onu repartitöre, nmse ordaki kablolama sistemini düzeni temizliği titizliği göstereyim.Hatta nasıl sorun olmadığını nasıl anlaşıldığını gözleriyle görsünler evet haklısın köylü olmasada ilkokul mezunları çalışıyor ama unutmaki o insanlar okumuş adamlardan daha iyi bu işi biliyolar.Örn:Bina vs. yapan bir işçi..Bunun dışında yerin altındaki kabloların kötü olduğunu kim söylemiş? O kablolar 3-5 bırak  60ıda 70ide /mbps kaldırır merak etme sen.

Arkadaşın soruna gelince hattı 3 günde kesinlikle invelemiştir ve aranmıştır ama ulaşılamamış ve kapatılmıştır.7/24 senin arızanı takip edemezler.Eğer 4440375 aradıgında santalde sorun oldmadıgı tespit edilmiş diyorsada kendinde ararsın sorununu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

yani telekomun yöneticisi kabul ediyo sen etmiyosun helal olsun :)

bak ben  santralin olduğu yeri söylemedim ztn  kablolama sistemini söyledim ok :)

ayrıca ben kimseyi de küçümseyerek söylemedim :S

adamlar işçi olarak alınmış sonuçta telekomun kendi tutumu beni bağlamaz :S

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

Yöneticisi köylü olduğunu kabul ediyor demişsin..Yönetici olmuş ama insan olamamış.Eğer bir yönetici çalışanını köylü şehirli diye ayırıyorsa s.gitsin o koltuktan.Zaten onlar gibi insanlar yüzünden Türkiye'de birçok şey gerçekleşmiyor kimi zaman.Ve bunun dışında anlaman gerekirki sorun Telekomda değil aslında önetici diye başa gelen şahıslarda.O durumu çok iyi bilirim yönetici eğer çalışanını küçümsüyor değer vermiyorsa sen o şirketten zaten birşey bekleme.

Kablolamaya gelince söylediğim gibi yerin altındaki kablolamada sorun yok.Sorun sadece abonede eğer abone ADSL kullanabilmesi için gerekli şartları sağlamadıysa sorunlu birşekilde kullanır.Bunlardan en önemlileri.

1. santralle mesafesi 3km geçmiyecek
    2. daire içerisinde tek hat olucak 1'den fazla tel. prizi olmıyacak
    3. tel kullanılcaksa splitter uyduruk olmıyacak 3 binede 15binede splitter var
    4. tel ve modeme giden kablolar

vs. vs.

sen bu şartları sağladıktan sonra sorun yaşaman oranı %10 3 yıldır adsl kullanıyorum ve şuana kadar hiçbir gün sorun yaşamadım 5tane arıza kaydım var 4 tanesi il internet 1 tanesi ilk başvurum port tanımlama hatası.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

santral mesafesi 3 km demişsin

o mesafe niye avrupada 5 km

hala kablolama ii diyosun git Allah aşkına yyaa :)

abi adamlar o zaman ucuz işçi diye almışlardır

ve bu yönetici almamış işe :)

yani eğitim sistemimiz yeni yeni gelişiyo o zamanlar mecbur kalmışlar :)

kablolaman harikaysa ver 100 mbps de göriyim ebesini telekomun :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

100mbps zaten bakır kabloyla olmaz =) fiber döşiceksin eskiden fibermi varmış döşeselermiş.Ayrıca ucuzmuş almışlar diyeceğine kadar bi 70-80 dönemine dön bakalım ozmnlar hangi işe lise mezunu alınıyodu varmıydı ozmanlarda lise üniversiye mezunuysan gel gir diye?Yöneticiyede sorsaydın ne mezunusun sen diye?Okumadan sınavsız polis ol, müdür ol devir değişti evet ama eskiyi değiştiremezsin sen şimdi diyosunki yık bütün eski binaları yap yenilerini =) zamanla kardeşim o kablolar elbet bigün fiber olur.Az araştırsaydın inernetin ve pc kullanımının en çabuk büyüdüğü ülkenin tr olduğunu belki öğrenirdin.Ayrıca diğer ülkelerle kıyaslama yaparken şunuda unutma netwok, fiber teknolojisini vs. kim buldu?Diğer ülkelerde kaçtane telekom var? vs. gibi düğer etkenleride düşünebilirsin.Eğer yok ben suç bulmak istiyorum diyosan Türkiyede bulmalısın eğer gelişmemizde bir sorun varsa geçmişe gitmelisin örn:uçak fabrıkası o nedenle biraz mantıklı düşün daha sonra yaz buraya.neyse tartışılacak bir konu değil birbirimizi kırmaya değmez  kal sağlıcakla :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

hocam ben ztn kimseye bişey demiyorum ki :)

küfür etmenin yersiz olduğunu söyliyorum :)

ayrıca cat6 kablolar 100 mbps veri taşıyabiliyo :)

network bilgim inan yeterince war ccna eğitimi almış birisiyim :)

fiber kabloyu bana öğretme :) hele networku hiç :)

inşallah zamanla ülkemiz daha ii olucaktır ama sabırla işte :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

Ben burda sana network öğretmeye çalışmıyorum veya fiberi tanıtmaya ben sadece senin yazdıklarını düzeltiyorum.Konu iice dallandı uzatmaya gerek yok artık son düzeltmemide yapıyımda =) ben orda yerin altından bahsetmişim 100mbps kaldırmaz diye sen cat6 demişsin...cat6'nın yerin altında işi ne.. =)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

Şuuuuu 100mbps savunan arkadaşlarrr telcoom versin bakalım bana yarın 100 mbps hız :) türkiyedeki ev kullanıcıları  50 yıl sonra görür heralde 100 mbps :))))))) İstanbul Ataşehir, Bahçeşehir, Kemerburgaz, Çekmeköy ve İzmir Mavişehir de var ama acaba hangi holding ya da hangi villalarda kullanılıyor, verirler size 29 ytlye :D

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    nankörler :D bunada şükür demeyi ögrenin .D

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
Toplam Hit: 7940 Toplam Mesaj: 45