folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Bakımsız Arabaların Tamiratı Ve SatımıBakımsız Arabaların Tamiratı Ve Satımı

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  syklops
  syklops's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Mayıs/2007
  Erkek

  Hacılar, tv de izleyecek bir şey bulamayınca açıyorum dmax'ı orada da sık sık tamirat tadilat diye bir programa denk geliyorum, adamlar her model, marka, yıl arabayı alıyorlar elden geçirip bir miktar karla satıyorlar. Show programı olduğu için arabaları kaç günde satıyorlar bilemiyorum, yada satıyorlar mı onu da bilemiyorum. Benim kafama bir soru takılıyor, çok fazla arabalara ilgim, hevesim yok o yüzden bu olayı anlayamıyorum. 

  Ama anlamak ta istiyorum çünkü, bu tarz bir hobiye girmek istiyorum. Şimdi şu opel astra gibi bir araba olsun, bu arabayı rastgele seçtim, bu araba biraz bakımsız olsa, orası burası kırık, eski püskü falan, ben bunu bir güzel elden geçirsem böyle bir arabayı satabilir miyim ?

  Merak ettiğim nokta şu, mesela bu arabaya adam 14750 istiyor, diyelim bu fiyata aldım, üstüne 2250 liralık masraf yaptım sonra da 1000 lira da kar koydum 18000 yaptım, insanlar bu arabayı neden almak istesin, hani hayranı olduğu için mi yada parasına göre uygun ve bakımlı olduğu için mi, işte insanlar bu arabayı alır mı, alırsa neden alır?

  https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-hatasiz-emsalsiz-temizlikte-600073978/detay

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  Türkiye'de o dediğin olmaz hocam. Astarı yüzünden pahalıya gelir. Kaldı ki alırken alan adam yok burası değişmiş yok burası boyanmış deyip fiyat düşürmeye kalkacak.

  90 model arabada boya var mı diye soran tipleri gördüm düşün gerisini.

  Not : Arabalarla ilgilenen birisi olarak eski arabaların tamirine hiç girme. Arabanın A kısmını yaptırıyorsun B kısmı sorun çıkartıyor. Orayı yapıyorsun bu sefer C kısmı başlıyor. Yaptırdıkça bir şeyler çıkıyor. Ha ben dolandırıcı olup yalan söylerim dersen iyi para kazanırsın orası ayrı araç işinde.

  mkyb tarafından 05/Eyl/18 21:18 tarihinde düzenlenmiştir

  https://www.guzel.net.tr/aff.php?aff=638
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sürpriz komutan
  qoqo
  qoqo's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Mayıs/2007
  Erkek

  O programda alınıp satılan araçlar genelde emsalsiz veya nadir araçlar. Ayrıca araç fiyatı ile yedek parça maliyeti çok düşük. Bizim ülkemizde ise herşey inanılmaz pahalı. O işi zarar etmeden yapabilmen için kendinin araç ustası olman lazım.

  Geçende sanırım burada birisi paylaşmıştı videoyu. Japonya da 6k euro ya satılan ikinci el bmw m6, ülkemizde malum sitede tam 330k idi :D


  Adımız miskindir bizim, Düşmanımız kindir bizim, Biz kimseye kin tutmayız, Kamu alem birdir bize. Biz dünyadan gider olduk, Kalanlara selam olsun, Bilmeyen ne bilsin bizi, Bilenlere selam olsun...
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Liquid
  Liquid's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Eylül/2005
  Erkek

  arabayi komple boyayip satiyorlar Turkiye de sat bakim :)


  İmzalamazsam ne olcak?
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DestinatioN
  DestinatioN's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Mart/2007
  Erkek

  mekanik bilgin varsa, yatak saran, conta yakan, sübap yakalayan nispeten genç arabaları ( 2012 model gibi ) arabaları alacaksın ve tamir edeceksin ancak böyle kazanırsın kayda değer bi para.

  öteki türlü ufak tefek sorunları için millet fiyat kırmıyor


  destination@tahribat.com
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RitmFarbRacourci
  RitmFarbRacourci's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Mart/2008
  Erkek

  aylık kazançları ne kadarki. zengin ülkenin vatandaşı olmak gibisi yok her`alde. bi de anlamadığım, ciklet satın alır gibi parça alıyor. ^^D

  Para, sanırım satın alan elemanda , ara ara garajdaki eleman çok cins bakıyor.

  Garajdan arabanın tamir edilip de 3 tekerlekli araçlara bindikleri bölümler şahane ^^D . bir gün sokak-cadde geçişlerinde devrilecekler gibi ^^D


  Zenith.Nâdir UniVerse^^D` Theremin AirBorne I'şıkY'ılı/sny @@,? ^^D` AnChrno KlmeSySnye/Sre BlgMntkSrç GönlTekn. M'tşâbh SbMrne,Avitr,Astr,Wtch√. AirRce PrMtr Gri'yÇlnMvi ,. Sey'Sy'Sml'Frb'Srç'Şkl'Prprtn *TkAsl* LugerP08 (3+2N,1K) YelYutan'SağanGil'Ebâbil(Ula, bu nasıl kuş. uçarken uyu'yormuş, ya da @@,) ) NeverMore (VrgllüNokt: ,. 12:[1Çşn,(2AnMlzm)]) YvşDzgndr,DzgnHzldr/shter* MssaoKzuoBro's Trnd.Leak (mv.krmz;syh,pmb)/t  DefnsngOfcontrIda* JstSml&WvBys,JstSml&Wv .. CrispR/cas9 TraCpy DznlDntl avas'vam DğrdnV/VyDlylı;SrlrV/VyCvplr Jvnoia(^^D`) UpHgh5 127hEvrythngMvs* ManInFire WmnAtWar,ÇzmÜrt* DnTccrı,AtzmTccrı* SeWhtisNtThre* SmmrBrk LstFrqncy.Crzy ChldrnOfCenghs ThGretJurny CphrneumZeyd DenOfThievs ThArtst.MllnsOfUsKbr LeGrndeVyge OurBrndisCrss(2005-2015) LstCstle Drive2016 Crtx.Lmbc(Umt.Krk) Kntrst 'mAlwaysUp^^F` KBoardKiller^^D` SaraBande O.Fortuna MneyBll.5wy 5Pozsyn EcnmcsYleBsebll Scout Sttükoİhtyr Ylnzlk.BenetMiller KrkuÖzgvnKnşma Str.Eştlk EnjyThShw StrSatr GamChngr N.Explinng Demoltn PinHâni&DumanÖzel BrdOfPassg ByondClods Blod.BrinBrire MedteMSSbecn thred,Asenk MünicH(Pssngr) MarcoK.StarB SquaTringWave KepClm,BeQit,AlwySmle. Duman-özel Tr.Gov KepİtSmpl 2Çellos.SydneyLive.SmllsLkTinSprit CtchThLne rt-pcr ByndPrcptn Pity ThRtrn @ibisile Lneer3pnt gesTay+b EgzrszTkrr Sd.iNtrSdRltn RakmAlfabTemp Sym'blism Okunabilir'lik Broca'sBrain PaulGrhm ?SearchUser= FugAzzi^^` Çalgılar:TelliYaylıÜflemeliVurmalıTuşluPerdeliSizZilElektroAkustikManyetikSynthesizer BrainFuck.b.bf^^D` BarlowLens KmStar ConcptMaps FormNmass. İnfoGrafc Classfcton Nocturnl gtAFastReadngCours AgodRedrİsAReRedr CommaAddict &EyMovemntsEducatn NowIsGood^^D` Alin,MhmtAçar "Cpt.Fantstc @.^,) " "be adventurous, be bold, but savor it. it goes fast." "myFace is mine, myHands are mine, myMouth is mine, but i'm not. i'm yours. O.o," "it was a Beautiful mistake, but a Mistake. O.o," ; SaE.AhT: "PersnPoisndWthWrd " "zahr hitzk, zuhr hitzk."
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DaSpOnGe
  DaSpOnGe's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Nisan/2008
  Erkek

  haberi bulamadım ancak bi kanalda haberde izlemiştim bu işi yapan anadoluda bi sanayi ustası vardı eski hurda araçları alıyor (cadillac vs tr de de görülmüş kullanılmış araçlar) bunları restore edip satıyordu hatta 1-2 aracı kıyamayıp kendim kullanıyorum diyordu 

  yalnız o dmaxte ki adamlara baktığında adam işte alıyor 72 model camaro tampona bakıyor diyor bunda 71 model ile değiştirilmiş farlar orjinal değil 69 model farları takmışlar vs vs vs

  yani adamlarda araba üretimi var geçmişi var bizde anadolu mu düzenleme yapıcaksın şahine mi yapıcaksın

  zaten güncel durum ortada herşey almış başını gitmiş şuan bizde bu hobi olarak bile geçmez sanırım bu pahalı bişey


  You think you've travelled far and never seen the stars :)))
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  hipokondriyak
  hipokondriyak's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Temmuz/2007
  Erkek
  qoqo bunu yazdı

  O programda alınıp satılan araçlar genelde emsalsiz veya nadir araçlar. Ayrıca araç fiyatı ile yedek parça maliyeti çok düşük. Bizim ülkemizde ise herşey inanılmaz pahalı. O işi zarar etmeden yapabilmen için kendinin araç ustası olman lazım.

  Geçende sanırım burada birisi paylaşmıştı videoyu. Japonya da 6k euro ya satılan ikinci el bmw m6, ülkemizde malum sitede tam 330k idi :D

  japonic diye bırısı var sanırım oyle denk gelıyor arada dedıgın mevzu vardı orada . adamlar 100bın mı 150 bın mı ne kmlı aracı kullanmıyorlardı :D 

  amerıkada olay cok guzel cunku ucuz abı ıngılıterede yapıyorlar programı adam 5 bın euraya araba alıyor 1 bın euro masraf yapıyor 7 bıne satıyor bın euro kar koyuyor. bızde olsa o arabayı duzelttıkten snra adam en az mal ettıgı fıyatın yarısı kadar koymaya calısacak kı masraflarını karsılasın adamın kazandıgı bın euro oranında para kazanabılrsın 


  Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Seminerist
  Seminerist's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Temmuz/2016
  Erkek

  yurtdışında millet can sıkıntısına ne yapıcağını şaşırıyor.Bizim gibi faturayı nasıl ödicem diye düşünmüyorlar.O iş den kar edemezsin , aksine zarar edersin.Hobi olarak , can sıkıntısına yapmak istiyorsan yap.

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DeepInside
  DeepInside's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Mart/2014
  Erkek

  Ülkede hayal kurmak bile imkansızlaşıyor ak. 


  ---- " https://www.youtube.com/watch?v=B9KqM9dG6LU " ----
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  By_HC
  By_HC's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Eylül/2012
  Erkek

  Bu iş Türkiye'de zor hocam, avrupada adamlar özellikle değişmiş yenilenmiş, yeni boyanmış eski arabaları tercih ediyorlar, bizde boya var diyince kaçarak uzaklaşıyor adam :D  Araç ve parça fiyatları bizde çok pahalı. Pahalı derken onlarda da pound olarak pahalı diyen arkadaşlar için sorunsuz gidebilen bir arabayı kaç aylık maaşlarıyla alabildiklerini hesaplayıp karşılaştırmalarını isticem. 

  Ayrıca koskoca EDD CHINA var hocam. Yeni sezonda ayrıldığı için yeni sezonu izlemiyorum. Programın tarzı da değişti Ant denilen adam gelince.

  Edd China benim gözümde tek başına Bostancı Oto Sanayi :) Fırın boya hariç, bugüne kadar herşeyi yapabildiğini izledim. ( Fırın boya gerektirmeyen kısımları kendisi boyuyor :)  )

  Edd China hk.

  http://www.wikizero.co/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvRWRkX0NoaW5h

  https://eksisozluk.com/edd-china--1452378

  Önceki bölümleri kesinlikle senaryo değil, gerçekti ama amerikaya taşınıp Edd China ayrıldıktan sonra artık senaryo gibi geliyor.


  HC
Toplam Hit: 1826 Toplam Mesaj: 13
araba alım satım tamirat tadilat