folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bankalarda Çalışmayın Caiz Değilmiş...

Bankalarda Çalışmayın Caiz Değilmiş...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

@wert o konuyu bi ilahiyatçı bulursam (adam akıllı) tatmin edecek cevabı sana gönderirim..

bu arada faiz hristiyanlıkta ve yahudilerde de daha evvel haramdı..fakat batıda bu zamanla hoşgörülmeye başlandı..!

sadece islama has bi haram değil faiz..ha ne oldu islamiyet diğer dinler gibi üzerinde değişiklikler yapılmadı..

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpY-EaFw
    SpY-EaFw's avatar
    Erkek
    senle abd iyi yaptı kötü yaptı mevzusuna girmeyeceğim olay bambaşka yerlere gidecek :)
     ama bugün ırak halkına bak ve abd halkına bak.
    Bugün afganistandaki halka bak ve bir de italyan halkına bak.
    Kim mutlu kim mutsuz?Kim aç kim değil ? Biri ülkesini ezenlerin yardımlarıyla yaşıyor birisinin durumu ortada. Sonuç? Sefalet içinde afganistan ırak orta doğu. Hala haklılar mı iyi mi yaptılar demeey devam edin.Gerçekçilikten uzak mutluluklar dünyasında oynayın dolaşın. Gerçekler acıdır,kaynaklar kısıtlı kaynak tüketenler fazladır fazlalaşmaktadır. Güçlü olan ayakta kalır, işinize gelmese de bu böyle. İslam dünyasını bu kadar da masum göstermeyin hiç bir ticari amacı olmadan fetih yapmadığnıiddia etmeyin.

ilk oyu bu sefer ben kullanamadım :Y abi ben kullanmadan oy vermeyin aq
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek
    SpY-EaFw bunu yazdı:
    -----------------------------
    synthix bunu yazdı:

evet gerçek olan şeyler hep ilkeldir,saçmadır

evet canım öyledir. gavur dediğiniz adamlar parayı elinde tutarken sizde gider caiz değil çalışmayın dersiniz, gık dediğinizde çekerler altınızdan paranızı oturur bokunuzu yersiniz. İnsanlar sefil olur sonra da haketmediğimiz para, kötü israil, kötü abd dersiniz, paranız olmaz sapanla direnirsiniz.Bravo zeki islam dünyası bravo.

Paraya para kazandırmak için ne yapmalıyız sence?

2. Sorum: Neden avrupada amerikada faizler düşük türkiyede yüksek?

3. Sorum: Suudi arabistan, iran, malezyada faiz varmı?

Faiz kapısı kapanan ülkelerde elde biriken paralar yatırıma dönüşür. Buda tüm dinamikleri olumlu yönde etkiler. Faiz gibi bir başbelası ile hazırdan gelen ufak meblağlarla uğraşmak yerine neden parayı ticaret, imalat vs. gibi yollarda değerlendirmeyelim ki?

Unutma bir çöl bile doğru kullanıldığında verimli bir ticari alandır.  

10 sene önce kredi kartı mağdurlarının sayısını bana söyleyebilirmisin? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek

edit:

iki posttan biriydi.

edit2:

islam dünyasında salt halisane gideyim şurayı fethedeyim niyeti hakim değildi ki nerden çıkardın?

o dönemin hemen hemen tüm devletleri toprak büyüklüğü ile değerlendiriliyordu. Egemenlik alanlarının genişliği, tarıma ve savaş ekonomisne dayanırdı gelirleri.

Dünya bu kadar küçük değildi. İnsanlar kendi bahçelerinden topladıklarıyla yaşıyordu. 

Bugün en ilkel iki kabilenin savaş nedenine bakarsan av sahalarının ihlali, yiyecek sıkıntısı gibi hadiseler görürsün.  

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Konudaki Tezatlıkları Ele alım Önce Elimizdeki Veriler;

Sorularlarislamiyet.com : Nur Cemaati Yanlısı Site

Zaman : Nur Cemaatinin Gazetesi (Önceleri Haram Diye Banka Reklamı Almayan Sonra Her Nedense Bir Anda Asya Bankın Reklamlarını Boy Boy Veren Gazete )

Fettullah Hoca : Asya Bankın Sahibi

De Get Yalan Dünya...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

SpY-EaFw bunu yazdı:
    senle abd iyi yaptı kötü yaptı mevzusuna girmeyeceğim olay bambaşka yerlere gidecek :)
     ama bugün ırak halkına bak ve abd halkına bak.
    Bugün afganistandaki halka bak ve bir de italyan halkına bak.
    Kim mutlu kim mutsuz?Kim aç kim değil ? Biri ülkesini ezenlerin yardımlarıyla yaşıyor birisinin durumu ortada. Sonuç? Sefalet içinde afganistan ırak orta doğu. Hala haklılar mı iyi mi yaptılar demeey devam edin.Gerçekçilikten uzak mutluluklar dünyasında oynayın dolaşın. Gerçekler acıdır,kaynaklar kısıtlı kaynak tüketenler fazladır fazlalaşmaktadır. Güçlü olan ayakta kalır, işinize gelmese de bu böyle. İslam dünyasını bu kadar da masum göstermeyin hiç bir ticari amacı olmadan fetih yapmadığnıiddia etmeyin.

tam oraya giriyosun arkadaşım.

evet tüm halklara bakıyorum.

ne yani gerçekçi olalım, orospuluk iyi para kazandıryo o zaman hepimiz orospu olalım gerçekçi olmuş oluruz bu mudur? 

bir önceki mesajda son cümlemi bi daha oku bence. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpY-EaFw
    SpY-EaFw's avatar
    Erkek
    Suudi arabistan, iran, malezyada faiz varmı
    Bu ülkelerin zengin olduğunu düşünüyorsan gerçekten sana yazıklar olsun demekten başka birşey kalmaz bana. Bilim ve teknolojide ileri olduklarını da savunuyorsan hiç ama hiçbirşey kalmaz. Arap şeyhlerinin altın klozet kapakları yaparken diğer insanların durumuna bir bak. Sakın bana evlenenlere böyle para veriyor diye de gelme, bu sadaka ekonomisidir. Kulluktur.Bu saydığın ülkelerden ne suudiler ne iranlılar ne malezyalılar modern bir ülkee sahip değiller.

Diğer konu bak, faizin yüksek veya düşük olmasından bahsetmiyorum. Faizin komple hatalı olarak görülmesi bankacılık yapmayın otu yapmayın boku yapmayının ne denli bir ahmaklık olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Faizi yüksek tutmak veya alçak tutmak ekonomik bir politikadır çünkü.

Parana para kazandırmak için tabii ki yatırım yapmalısın.Ama risk denen birşey var bilirsin ki herkesin göze alabileceği birşey değildir. Az parası olan insanlar, faizle geçinen insanlar var.

prom: orospulukla alakası nedir hacım bunun?olayı saptırmayın. Kaldı ki herkesin orospu olması mümkün değil :D

ilk oyu bu sefer ben kullanamadım :Y abi ben kullanmadan oy vermeyin aq
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek
    AciyaGulmek bunu yazdı:

Konudaki Tezatlıkları Ele alım Önce Elimizdeki Veriler;

Sorularlarislamiyet.com : Nur Cemaati Yanlısı Site

Zaman : Nur Cemaatinin Gazetesi (Önceleri Haram Diye Banka Reklamı Almayan Sonra Her Nedense Bir Anda Asya Bankın Reklamlarını Boy Boy Veren Gazete )

Fettullah Hoca : Asya Bankın Sahibi

konu bu sefer acayip sapar en iyisi buna hiç girmemek..

yani başka katılım bankası yok mu ki direkt o aklına geldi albarakatürk var

kuveyttürk var türkiyefinans var.. katılım bankası veya başka bankalar..

buraya hiç girmeye gerek yok

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek

SpY-EaFw bunu yazdı:
    Suudi arabistan, iran, malezyada faiz varmı
    Bu ülkelerin zengin olduğunu düşünüyorsan gerçekten sana yazıklar olsun demekten başka birşey kalmaz bana. Bilim ve teknolojide ileri olduklarını da savunuyorsan hiç ama hiçbirşey kalmaz. Arap şeyhlerinin altın klozet kapakları yaparken diğer insanların durumuna bir bak. Sakın bana evlenenlere böyle para veriyor diye de gelme, bu sadaka ekonomisidir. Kulluktur.Bu saydığın ülkelerden ne suudiler ne iranlılar ne malezyalılar modern bir ülkee sahip değiller.

Diğer konu bak, faizin yüksek veya düşük olmasından bahsetmiyorum. Faizin komple hatalı olarak görülmesi bankacılık yapmayın otu yapmayın boku yapmayının ne denli bir ahmaklık olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Faizi yüksek tutmak veya alçak tutmak ekonomik bir politikadır çünkü.

Parana para kazandırmak için tabii ki yatırım yapmalısın.Ama risk denen birşey var bilirsin ki herkesin göze alabileceği birşey değildir. Az parası olan insanlar, faizle geçinen insanlar var.

prom: orospulukla alakası nedir hacım bunun?olayı saptırmayın. Kaldı ki herkesin orospu olması mümkün değil :D

gsmh değerlerini göz önüne alarak yapıyorum o değerlendirmeyi. Lakin atladığımız bir nokta var.

Bugün amerika da senin tabirinle çok çok harika noktalarda olması gereken bir ülke. Ama bir deyişe göre 10 diğer bir deyişe göre 15 milyon evsizin olduğu kayıt altında. Dha az değil. İslami ülkelerde en azından sadaka, fitre gibi sosyal yardımlaşmalar var ki bu gibi durumlarla karşılaşılmıyor. Hala yaşadığım kentte zengin insanlar fukara gençleri evlendiriyor. Modernizmden dem vurduğun için bu örneği verdim. Bugün adıyamamın, konyanın, muşun, artvinin herthangi bir küçük ilçesine git herhangi bir evine tanrı misafiriyim diye dal seni baş köşeye oturturlar. Ve bunlar geri kalmıştır bize göre. Güya. Faiz bu duyguları köreltir. Tamahkarlık ve hırs gibi kötü alışkanlıklar edindirir.  

Bak şimdi ben de diyorum ki faizden sen uzak durmayabilirsin. Benim için muteber olan bir gerçek varki oda bana yasaklanmış olması. Ben hala kredi kartı kullanmıyorum. Bana gönderilen kredi kartlarını kırdım attım. Bu gerçektir. Koluma yapışıp zorla kredi kartı vermek isteyenleri tersledim. Demekki bankaya bağlı olmaksızın, faizsiz de yaşanabiliyor? Neden yanlış olduğunu düşündüğüm birşeye bile bile lades edeyim ki?

Paranın daha da artmasını istiyorsak o riskleri göze almalıyız arkadaşım. Yoksa faize verdiğin yerler zaten o risklere girerek sana faiz dağıtıyor. Neden onları zengin edeyim ki? 

Biraz bölük pörçük oldu alakasız yerlerde bulabilirsin yazıda ama inanki bu illetin kötülüğünü anlatmaya çalışmaktan başka gayem yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

@SpY-EaFw 

FiLoZoF arkadaşım gayet güzel cevap vermiş son mesajına, bana diycek başka bişey kalmamış zaten.

sadece şunu eklicem, arap krallarının altından klozet yaptırmasını İslâm'a bağlayıp arapları İslâm'la özdeşleştirip ona göre mesaj yazarsan kaale bile almaya gerek duymaz kimse. tartışman güzel ama biraz daha dikkatli olursan daha iyi sonuçlar elde ederiz.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 8694 Toplam Mesaj: 77