folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Beraber Minecraft Oynayalım !

Beraber Minecraft Oynayalım !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

SyspioniC bunu yazdı:

oleeeeeeeey :)

oynayalım beraber

ama bence de tbt dışında adam olmasın. biz kendimiz yeter de artarız bile.

içimizden birinin boşta sunucusu vardır elbet, kurarız oraya.

abi süper oyun ya..

benim çarşamba günü son finalim var ondan sonra hertürlü akarım.

bide birbirimize düşman olmucaz dimi ? mürit team vs zombiler olucak ?

@panxer

senin pc işi ne zaman hallolur ?

sensiz oyun mu oynanır :|

kazmaları çıkarın, harakiri zamanı !!!!!!!!1BİR

heycanlandım lan. uuu... güzel bi hareketlenme oldu bende :D

uzun bir süre daha pc yi değiştirebileceğimi sanmıyorum :) ama oldugu kadar artık netbooktan oynarım en kötü madenci olurum daha geçen güzel altın ve elmas topladım :D

angel sunucu işi yakında hallolur dedi görecez artık :)

bu arada bir türlü linux da çalıştıramadım oyunu çalıştırabilen varsa belki artar performans bilen varmı ?

Hocam performans sorunu yaşıyorsan sana 2 şey önericem.Ben bunlarla oyunu netbookta 30fps çalıştırdım.

1.Ocd nin küçük ama güzel texture packi.Sistemi minimum yorar

http://www.mediafire.com/?32nx05d2coh8lri

2.Optifine adlı mod.Minecraft grafik sistemini düzenleyerek performans artışı sağlıyor.Ayarlar kısmında birsürü seçenek gelir kapatarak hız artışı sağlarsın.

http://optifine.net/adload.php?f=OptiFine_1.0.0_HD_D3.zip

Mod nasıl yüklenir dersen çalıştıra %appadata% yaz ordan .minecraft klasöründe bin klasörüne gir.Ordaki minecraft.jar adlı dosyayı winrarla aç optifine içindeki dosyaları buraya kopyala ve içindeki Meta-inf klasörünü sil.

Ayrıca linux için ben linux mintte denedim çok güzel çalışıyor ama oyunu sayın almış olman lazım. Alttaki adresten minecraft.jar ı indir masaüstüne at sağ tıkla birlikte aç kısmında javayı seç çalışıyor direkt.

https://s3.amazonaws.com/MinecraftDownload/launcher/minecraft.jar

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam artmadı daha da düştü performans, uygulama zaten yükleyince oyun hiç açılmadı bende yeni versiyonda sıkıntı yaratıyordur belki bilemiyorum ama 

biraz daha kurcalayım bakayım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

hocam artmadı daha da düştü performans, uygulama zaten yükleyince oyun hiç açılmadı bende yeni versiyonda sıkıntı yaratıyordur belki bilemiyorum ama 

biraz daha kurcalayım bakayım.

Hocam şimdi baktım 1.1 güncellemesi yoldaymış modun.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

1.1 multide problemli oluyormuş, yükseltmeyin bir sonraki sürümü bekleyin diyorlar. bu arada serveri kurdum, eğer şu evleri koruma olayıyla ilgili güzel bi eklenti bulabilirsek server ip adresini veririm. 

=)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

evleri koruma için ve harita için bir eklenti vardı ama ah bi hatırlayabilsem .

ancak belli başlı kişiler aramızda oynayacagımız için sıkıntı olmaz heralde ? birde iş bölümü yapalım derim 

mesela 4 kişi oynuycaksak 

1 kişi farm yapsın , hayvancılık yapsın  et felan o halletsin bitki leri o toplasın.

1 veya 2 kişi madencilik yapsın hem gerektiğinde zombi keserler korurlar birbirlerini hemde hızlı kaynak toplarlar 

1 kişi de build yapsın binaları felan kütüphane vb. , raylı sistem etc. :D 

böylelikle çok hızlı bir şekilde ilerleyebiliriz , baya bi ilerlediğimizde yani kendimize hem güzel bir üs gibi mekan kurduktan sonra ve bol maden çıkarttıktan sonra

hem keyfimize göre kendilerimize ev yaparız hemde kişisel fantazilerimizi gerçekleştiririz. bu bittiğinde ise hepsini korumaya alır ss leri çakarız siteye isteyen de oyna girip görebilir :) ? nasıl idea 

Not : bu arada resmi minecraft wiki dışında crafting lerin tamamını bulabileceğimiz bir site varmı bildiğiniz ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

resmi wiki dışında bildiğim yok, resmi site fazlasıyla iş görüyor :)

ama sadece tahribat içi demeyelim, daha önce yaşandı, tahribat içi falan olmuyor yani her türlü düzen bozan, sorun yaratan adam var. bi msn grubu/facebook grubu bişey kuralım şimdi, açayım serveri. eklentiyi ararsak daha çok sürer işimiz. whitelist yapıcam serverde, tahribatta tanınan kişileri alıcam. şimdi bi tane konu açayım, orda organize olalım.

=)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Tamam o zaman yeni bir konu açılsın düzgün bir organize edelim olayı.

Panxer'in dediği gibi iş paylaşımı yapılabilir.  Zaten 1 saatte baya bir hammadde toplanıyor madenden.   15. kata iner orada damarlar açar etrafı tararız. Sonra oralara raylı sistem çekeriz filan yapılaiblir güzel şeyler.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

çarşamba katılıyom size :P

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
Toplam Hit: 4650 Toplam Mesaj: 39