folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bi Çılgınlık Yapıp Teleskop Aldım

Bi Çılgınlık Yapıp Teleskop Aldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Cok anlamam bunlardan ama sole soleim 300 mm lensi ben fotoraf makinasinda kullaniyorum bunda var 360..yani hicbir isine yaramaz gibi.evinde sus olarak durur goruntusu guzel:-D insallah dedigim gibi degildir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Hocam öyle bi başlık atmissinki gören Nasa nin hubble teleskopunu aldın sanacak 😃😃😃 hayırlı ugurlu olsun bu arada 

DeepInside tarafından 21/May/15 01:21 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

http://www.yurtgazetesi.com.tr/teknoloji-ve-bilim/dunyaya-en-yakin-olani-03-milyar-isik-yili-uzaklikta-h41696.html

hocam 0.3 milyar ışık yılı uzağımızda kara delik varmış. gözlemleyebildin mi? gerçekten dedikleri gibi yuvarlak kara bir delik mi? :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bir gün o çılgınlığı bende yapacağım

.birde kaliteli mikroskop alıp gelip geçenin kanına bakıyım diyorum :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Cok parasi olmayanin bol zamani vardir.

Arkadaslar guzel teleskop isteyenler kendileri yapacaklar.

Atm diye internet tabiri olan amator teleskop yapimi islerini arastirin.

Yapmasi zordur. Once cam kestirirsin sonra onu kimyasal kullanarak asindirir bir mercek haline getirirsin arka tarafi hala duzdur kaplatip mercek ayna halini aldirirsin. Sonra boru icine yerlestirir mercegin odak noktasina 45 derecelikaciyla kucuk ayna koyarsin son olarakta tam ayna hizasinda boruyu deler aynaya bakacak sekilde mikroskoptaki gibi mercek yerlestirirsin. Sonucta mercek ayna uzerine dusen isiklari baska bir mercek ile izlersin olur sana 10k lik bir teleskop.

Ugur İkizler dedigim adam Tr de bu isin ustalarindan. Yardimi sever. Merak ettikleriniz onularda yardimci olur.

Newtonian teleskop galiba bunun tipi. He o kadar yapmak kolay mi tabi ki zor ama bi seyler ogrenmis olursunuz hatta yapip satarsiniz bile prof olunca. 

Benim goz yemedi yapmaya. Basaran olursa bize de anlatsin :)

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı
    mrkps bunu yazdı

yorumlara baktımda adamlar satürnü bile görüyormuş...

o yorumları hepsiburada kendi yazıyor. inanma onlara. yorumlara bakarak bebek yatağı aldım. saçma sapan birşey çıktı. şikayetvar a yazdım. şikayetimi bile kaldırttı hepsiburada. o işin hikayesi.

belki bu konuyu bile hepsi burada açtırdı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Cok parasi olmayanin bol zamani vardir.

Arkadaslar guzel teleskop isteyenler kendileri yapacaklar.

Atm diye internet tabiri olan amator teleskop yapimi islerini arastirin.

Yapmasi zordur. Once cam kestirirsin sonra onu kimyasal kullanarak asindirir bir mercek haline getirirsin arka tarafi hala duzdur kaplatip mercek ayna halini aldirirsin. Sonra boru icine yerlestirir mercegin odak noktasina 45 derecelikaciyla kucuk ayna koyarsin son olarakta tam ayna hizasinda boruyu deler aynaya bakacak sekilde mikroskoptaki gibi mercek yerlestirirsin. Sonucta mercek ayna uzerine dusen isiklari baska bir mercek ile izlersin olur sana 10k lik bir teleskop.

Ugur İkizler dedigim adam Tr de bu isin ustalarindan. Yardimi sever. Merak ettikleriniz onularda yardimci olur.

Newtonian teleskop galiba bunun tipi. He o kadar yapmak kolay mi tabi ki zor ama bi seyler ogrenmis olursunuz hatta yapip satarsiniz bile prof olunca. 

Benim goz yemedi yapmaya. Basaran olursa bize de anlatsin :)

Teleskop

Teleskopunu kendi yapmak isteyenler veya el ürünü bir teleskop sahibi olmak isteyenler şu linki de inceleyebilirler.

http://www.ilkteleskobum.org/atolye-mor-panjur/

Bir de video ekleyeyim..

https://www.youtube.com/watch?v=naS2ms34FFE

SerYolcu tarafından 21/May/15 10:08 tarihinde düzenlenmiştir

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
Toplam Hit: 7358 Toplam Mesaj: 58