Bıçak Seti Tavsiye Eder Misiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Selamlar,

Evlenirken Karaca'nın setlerinden birini aldık; ancak keskinlikleri kayboldu. Şimdi mutfakta kullanmak üzere sapları ince ve ergonomik, keskinliği iyi, ekmek vs. bıçağı dahil bir set arıyorum.
    Tavsiyelerinizi rica edebilir miyim?

Twitter: @CanKirca
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Bileme yapılacak bir yer bulsanız ? Keskinlikleri kayboldu diye bıçak seti değiştirilir mi :D He memnun değilde buda bahane oldu diyorsanız farklı bir durum tabi.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

hocam bıçaklar köreldi bıçak seti mi alınır ?

bıçak bileme taşı al.  sana bir de bizim jashua kekosunun bıçak videosunu atıyorum. Böyle salak şeylere para harcama lütfen. 

https://www.youtube.com/watch?v=qtCx7_hM8sc

acı sosu var kanalda onu yapın. fermente acı sos inanılmaz güzel oldu ben yaptım. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

aslında bıçağın çeliği vs de önemli eğer yanlış bileme kırılma gibi deformlar oluştuysa bilesede bir işe yaramaz en fazla 3 kullanım boyunca keser sonra yine tekler 
    ama anladığım kadarıyla bıçaklar işlem görmemiş hiç hocam
    bileyle aletleri üşenip alet almıyorsanda pek tavsiye etmesemde porselen bardak altıyla da bu işlemler yapılıyor nette biraz bakarsan bir çok yöntem var.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Selamlar,

Evlenirken Karaca'nın setlerinden birini aldık; ancak keskinlikleri kayboldu. Şimdi mutfakta kullanmak üzere sapları ince ve ergonomik, keskinliği iyi, ekmek vs. bıçağı dahil bir set arıyorum.
    Tavsiyelerinizi rica edebilir miyim?

Kadın milleti bizde de var karaca beş para etmez ben pazardan tahta saplı burda bıçağı aldım hanım diyor boşa almışım ben bunlar bıcakmis

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam bıçak bileyen yerlere götür samuray bıçağı gibi yaparlar 10 liraya.

senede 1 bıçak bilettir ömür boyu bıçak derdin olmaz.

evde dandik bir bıçak vardı atacaktım dedim bunuda bilettireyim. markalı bıçaklardan daha çok kullanıyoruz :) diğerleri boşta

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bu biley taşlarında bende var amazondan almıştım. annemede alim dedim inanılmaz pahalıydı ben 300 liraya mı ne aldım anneme 800liraya denk geliyordu.

taşa gelirsek videoda görüldüğü kadar kesin yapıyor. bu kadar keskin bıçağa alışınca az kesmeyince hemen bileyesim geliyor. keskinliği ölçmek için kağıt kullanıyorum

bu taşlardan bi kere alın ömürlük kullanın derim. bütün bıçakları bileyleyebilirsiniz.

bende sadece 1000/3000 lik taş var ve yetiyor. eğer bıçağınızda kırık yoksa sadece keskinliği azaldıysa yeterli olacaktır. kırıklar için daha küçük rakamlı taş gerekli. en keskin bıçağa ulaşmak içinse büyük rakamlar.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Hocam selam bende karacadan set almıştım hiç memnun kalmadım, victorinox alacaksın kafan rahat 

طדṮ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Pirge aldık biz, güzel diyorlar. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Özür dilerim, biraz daha detay versem iyi olurdu. Bileyleme yapıldı; ancak dikiş tutmuyor, birinin de ucu kırılmış. Ekmek bıçağı bile kesmiyo adamakıllı, domatesi doğramak işkence.
    Malumunuz, çeyize alınanlar pek de özenle seçilmiyor aileler tarafından, o nedenle set bakıyorum.

Twitter: @CanKirca
Toplam Hit: 3969 Toplam Mesaj: 37
set mutfak araç gerek bıçak