Bıçak Seti Tavsiye Eder Misiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı

Bir ara Bursa ya yolum düştü Pirge alacaktım unuttum 3-4 yıl önce bacanağı yakaladım Bursa dan bana bu Bıçakları getir dedim pişman etmedi bir tane Motor ile ağzına başladığım küçük bir Taşlama Taşı, Voltaj Anahtarı ile düşük devirlerde istediğin kıvamda Bileği yapıyorsun, ama çelik önemli, çeliğin kalitesini ıslak beze sarmalayıp 2-3 gün bırakıyorsun, başkalaşma yoksa o çelik iş görür, yoksa o sana ait değildir iş görmez.

test ilginç'miş

başkalaşma, paslanma filan mı?

Bıçakların ve Satırların fazlasını korurken, Suyla temizleyip, ardından kurulayıp, kısmen yağla zarflayıp, gazete kağıdına dolayarak kilere koyuyorum. bir ara baktım hafif Pullanma olmuş. pas yoktu ama. 

👍👍👍

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07MZXZJQ9/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

şu pıçakları aldım şimdilik iyi kesiyor bakam bozulacak mı

In every job there is a no
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07MZXZJQ9/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Sürmene bıçağı el yapımı dövme olarak meşhur olmış artık sürbisa gibi fabrikasyon bıçaklar el yapımı gibi verim vermiyor pazardan alınan üstüne Sürmene yazan bıçaklar çok iyi çıkabiliyor.

Kendine İyi Bak ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Ptesi günü konuyu görünce aklıma geldi evdeki tüm bıçaklar körelmişti aldım bıçakçıya götürdüm 3 bıçak için adam 1 saat sonraya gel dedi. Ula dedim bu ne bu kadar uzun sürüyor ama gerçekten hakkını vermiş...

verdiğim bıçaklar 

sürmene ( yöresel pazar dan almıştım ) 

Kmaraş Ejder ( Maraş'ta kapalı çarşıdan almıştım) 

Diğeri de hanımın çeyizinden gelen 

3 ü de jilet gibi olmuş hemen kapıyor eli vs 

10 TL verdim üçüne

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı

Bir ara Bursa ya yolum düştü Pirge alacaktım unuttum 3-4 yıl önce bacanağı yakaladım Bursa dan bana bu Bıçakları getir dedim pişman etmedi bir tane Motor ile ağzına başladığım küçük bir Taşlama Taşı, Voltaj Anahtarı ile düşük devirlerde istediğin kıvamda Bileği yapıyorsun, ama çelik önemli, çeliğin kalitesini ıslak beze sarmalayıp 2-3 gün bırakıyorsun, başkalaşma yoksa o çelik iş görür, yoksa o sana ait değildir iş görmez.

test ilginç'miş

başkalaşma, paslanma filan mı?

Bıçakların ve Satırların fazlasını korurken, Suyla temizleyip, ardından kurulayıp, kısmen yağla zarflayıp, gazete kağıdına dolayarak kilere koyuyorum. bir ara baktım hafif Pullanma olmuş. pas yoktu ama. 

👍👍👍

düzeltiyorum., Pullanma değil de, bir Bıçağın bir de Satır'ın her-iki yüzünde de birbirinden bağımsız olacak şekilde, boş Bal Petek'i gibi izler olurmuş. anlamadım niye böyle oldu..^^D`

ama kullanılır yani yine. ^^D`

Şef Bıçaklarım Görüntü olarak çok hoşuma gidiyor. ama 5 para etmezler. ^^` hazır olarak tek aldığım bıçaklar bunlar. Masat'la pek bileylenmiyorlar heralde.

d=-(^^`, }

RitmFarbRacourci tarafından 16/Nis/21 23:50 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı
    yNsr bunu yazdı

Sürmene bıçağı el yapımı dövme olarak meşhur olmış artık sürbisa gibi fabrikasyon bıçaklar el yapımı gibi verim vermiyor pazardan alınan üstüne Sürmene yazan bıçaklar çok iyi çıkabiliyor.

açıklamada el yapımı yazıyordu o yüzden aldim fabrikasyon olup olmadiğini anlayabileceğimiz bir test var mi acaba. 
    bu arada harbiden keskin bıçakla mutfakta iş yapmak keyif veriyor bu güne kadar bir şeyler keseceğiz diye çile çekiyormuşuz.

In every job there is a no
Toplam Hit: 3959 Toplam Mesaj: 37
set mutfak araç gerek bıçak