Bıçak Seti Tavsiye Eder Misiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Ekonomik, yerli ve kaliteli istiyorsan Pirge işini güzel görür. Normal bir ev hanımı içinde guzel bir tercih olur. 

Fakat kaliteli bicak istiyorsan Victorinox ve Zwilling dir. 

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Set Bıçaklar iyi olmuyor, söylemedi deme.

ekmek için Tırtıklı testeremsi bıçaklar var.

bıçağın metal'ini  bileyleme de farkediyor.

Gri'msi, Soluk Renkli bir bıçak aldım sergiden, 2-3 kez Çubuk Masat'tan(@SamaCCC'ın örneklediğinden) geçirince şahane kesiyor. metal'i sert mi yumuşak mı bilmiyorum, ucunu Halıflex benzeri bir yerde sabit zeminde kullanırken kırdım.( @PathFindeR00'ın attığı video'daki bıçağın metal'ine benziyor.

bıçağın ağzından,burnundan sapına doğru bakınca küçük açılı V gibi bir görünümü var. bıçağın üzerine siyah,kalın görünümlü baskı benzeri birşeyler yazıyor, ama okuyamadım.

hazır satılanlar biraz dâhâ küt oluyor. nasıl desem, ortası biraz daha etli,dolu oluyor.) 

bıçağın yüzü, parlak metal olanlar (set hâlinde hazır satılanlar) niyeyse kesmiyor. masat'lasan da kesmiyor. ama sağlamlar. ^^` biley taşı kullanmadım.

umarım bıçağı da Doğrama Tahtası üstünde kullanıyordur, öteki türlü daha erken bozulur. 

şu @Ekerci'nin dediği biley taşlarına bir bakayım ben de.

RitmFarbRacourci tarafından 01/Nis/21 01:02 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

ikea 365+

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Selamlar,

Evlenirken Karaca'nın setlerinden birini aldık; ancak keskinlikleri kayboldu. Şimdi mutfakta kullanmak üzere sapları ince ve ergonomik, keskinliği iyi, ekmek vs. bıçağı dahil bir set arıyorum.
    Tavsiyelerinizi rica edebilir miyim?

çitlembik

makita 

taşlarını alıyorsun 

ilk önçe çimlembikin turuncu tarafı ile ağız açıyorsun (çok kör ise)

sonra beyaz tarfı ile keskinleştiriyorsun

sonra makita ile geçiyorsun mis gibi keskin oluyor

1000 grit yeterli olur ev için 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

bu biley taşlarında bende var amazondan almıştım. annemede alim dedim inanılmaz pahalıydı ben 300 liraya mı ne aldım anneme 800liraya denk geliyordu.

taşa gelirsek videoda görüldüğü kadar kesin yapıyor. bu kadar keskin bıçağa alışınca az kesmeyince hemen bileyesim geliyor. keskinliği ölçmek için kağıt kullanıyorum

bu taşlardan bi kere alın ömürlük kullanın derim. bütün bıçakları bileyleyebilirsiniz.

bende sadece 1000/3000 lik taş var ve yetiyor. eğer bıçağınızda kırık yoksa sadece keskinliği azaldıysa yeterli olacaktır. kırıklar için daha küçük rakamlı taş gerekli. en keskin bıçağa ulaşmak içinse büyük rakamlar.

katılıyorum hacı

bir şey keserken sen değil bıçak kesecek

(keskin bıçak kullanmamış biri ne demek istediğimi pek kafasında canlandıramıyor)

kırıkları olan bir bıçak vardı bende ağızını düzleştirdim çitlembik ile sanırım 240-280 grit felan galiba

kağıt testini yapıyorum problem değil ama hala henüz istediğim kadar kesin olduğunu düşünmüyorum kendime keskinlik limiti olarak şunu belirledim

4a kağıdı yatay olarak 2ye katlıyorum sonra v şeklnde açık dik duracak şekilde zamine yerleştiriyorum kadığa dokunmadan nekadar kesebildiğime bakıyorum %70 felan geçtiyse tamamdır :D

bahsettiğimin bir değişiği 

https://www.youtube.com/watch?v=rCIbsLaNp84

wert tarafından 01/Nis/21 01:38 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

kimse sürbisa önermemiş çok şaşırdım. hiç düşünmeden al kesinlikle tavsiye ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Seastar bunu yazdı

kimse sürbisa önermemiş çok şaşırdım. hiç düşünmeden al kesinlikle tavsiye ederim.

sürbisa sürmene var bende bi halta yaramıyor.

dandik alman malı bıçak bile ondan kaliteli çeliği var.

bide orjinal lisanslı diye tonla para vermiştim.

klasik türk kandırmacası işte

zalimadam tarafından 01/Nis/21 06:39 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    CanKirca bunu yazdı

Selamlar,

Evlenirken Karaca'nın setlerinden birini aldık; ancak keskinlikleri kayboldu. Şimdi mutfakta kullanmak üzere sapları ince ve ergonomik, keskinliği iyi, ekmek vs. bıçağı dahil bir set arıyorum.
    Tavsiyelerinizi rica edebilir miyim?

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yemek-pisirme/hazirlik/bicaklar/57145296/aspekt-bicak-bileyici.aspx

Bilemek için ikeanın bu ürünü tavsiye ederim. Bıçakları da çok güzel oluyor bi bak bence :)

Bir de seramik olan herhangi birşeyin alt tarafı ile de bileme işlemi yapılıyor bilgin olsun.  Çok da keskin oluyor. Bıçakların keskinliğinin devamı için de mümkünse bulaşık makinesine koymasın eşin :)

https://youtu.be/N6UXc0SNrXE

Darkparadise tarafından 01/Nis/21 07:10 tarihinde düzenlenmiştir

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim, arşivlik bir konu oldu. Hemen tavsiyeleri değerlendireceğim.

Twitter: @CanKirca
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

https://www.pttavm.com/surmene-bicak-bileme-aleti-p-97631735 

1 milyoncıdan almıştım çok içe yarıyo :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 3960 Toplam Mesaj: 37
set mutfak araç gerek bıçak