folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bilgisayar Teknolojileri Ve Programlama Mezunu Ne İş Yapar?

Bilgisayar Teknolojileri Ve Programlama Mezunu Ne İş Yapar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    arabaci88 bunu yazdı
    fox89hakan bunu yazdı

öncelıkle nerede hangı sektorede calısmak ıstedıgını sec. büyük biyer şehir büyük bi şirket misal. bu sehırde program gelıştırıcıler mı daha cok ıs yapıyor verı tabanı uzmanlarımı yoksa teknik elemanlarmı. sen hangısınde daha ıyısın önu belırle ve o olanda iş garantısı veya stajıcın ıs yerı temın edebılen kurslara bak. bunlar sende hem tecrube hemde bu sectıgın saçma sapan bı evın kızının 3 ay kurs görerek aldıgı bilgisayar işletmenı sertıfıkası ıle senın başlıca sektorun olan bılgı işlem elemanı verı gırış uzmanı olarak calısmasına musade etmemen anlamınana gelıcek..

cidden sınırden ne yazdımı bılmıyom sınırden su son yazdıgım aklıma geldıkce ... 

kendı basına calısıp para kazanmak ıstıyosan wep tasarım kursları androıd uygulama ları ıle ılgılı kurslar bul kendı yazılımını yap sat.

bıyerde calısmak ıstıyosanda network kursları sql mıs oracle bu tarz verı tabanları ıle ılgılı bı kursa gıt ama gıttıgın kurslarda elınden geldıkce staj yerı ve ımkanı saglıyan bıye olduguna dıkkat et yoksa kendıne portfoy olusturmadan aynı yerde oldugunu hısetmeye devam edersın... 

Android uygulama yazarak kendi başıma nasıl para kazanabilirim? Ayrıca diğer arkadaşların yazdığı yorumları okudum da şöyle demişler "kendini bir programlama dilinde geliştir". Bu öyle hemen evde çalışarak öğrenilecek birşey mi? Hem php, asp.net veya c# bunlardan birini kullanarak çalışan birisini düşünelim mesela. Bu kişi bütün gün bilgisayarın başında oturarak program mı yazıyor? Hep merak etmişimdir yazılımcıları acaba nasıl para kazanıyorlar? Ne yaparak para kazanıyorlar? Forumda yazılımcı arkadaşlar var mı acaba? Bir cevap yazarlarsa sevinirim. Ayrıca şöyle birşeyde var. Mesela Asp.net dilinde kendimi geliştirmek istiyorum diyelim. Bu kişilerin çalışma ortamını görmeden bu işe başlamak bana hiç mantıklı gelmiyor. Belki bu meslek hiç bana göre değil. O zaman ne olacak? Boşuna geçirilmiş bir zaman olarak kalacak.

dostum sen kendin için bişey yapmak istemedikden sonra kimse senin için bişey yapmaz.İngilizce milyonlarca Türkçede ise binlerce yazılımcıların ne iş yaptığıyla alakalı,programlama dilleriyle alakalı teknik ve teorik yazı var.Sen bu binlerce yazının içinden işine yarayacak bir kaç tanesini okumaya üşenipde burda programcılar çalışma şartlarını işlerini yazsın dersen olmaz bence.

Freelance çalışmak için bu meslekde daha iyi olman lazım ve freelance çalışmak demekde yatarak çalışmak demek değil onuda unutma.Ofisde çalışan adamla arandaki tek fark o gömlekle bilgisayarın başında oturur sen atletle.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Sorun şu madem lisede okudun üniversite de okudun şimdiye kadar hiç mi bakmadın arkadaş ? o bölümü okuyorsun ne iş yapıcağını bilmiyorsun nasıl birşeydir anlamış değilim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

Ben de aynı senin gibiyim 2 yıllık okudun onu 4'e tamamlamanı tavsiye ederim öncelikle açıktan. Okurken bir yandan eğitilebilceğin bir firmada asgari maaş ile bile olsa çalışmaya başla açıktan okumayıda bitirdikten sonra askere gidersin geldikten sonra sağlam bir firmaya başvuru yaparsın tabi eğer geliştirebilirsen yazılımda kendini.

Wingardium Leviosa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Tanidik vasitasiyla bir yerde ise baslarsin.Arrdindan sistem kurulumu, yer yer programda gelistirme gibi islere bakarsin. Zaman boyle gecer iste...

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    omery bunu yazdı

Ben de aynı senin gibiyim 2 yıllık okudun onu 4'e tamamlamanı tavsiye ederim öncelikle açıktan. Okurken bir yandan eğitilebilceğin bir firmada asgari maaş ile bile olsa çalışmaya başla açıktan okumayıda bitirdikten sonra askere gidersin geldikten sonra sağlam bir firmaya başvuru yaparsın tabi eğer geliştirebilirsen yazılımda kendini.

adam daha yazılımcıların ne iş yaptığını bilmiyor hoca nasıl girsin asgari maaşla bi işe? çok zor... kim oturup öğretecek? kimse hoca olarak girmiyor işe.

biz 14 yaşlarındayken başladık bu mesleğe. ömrüzü verdik anasını satayım. adamla aynı bölümden mezunum. benim zamanımda da vardı böyle tipler, daha format atmayı bile bilmeden mezun oldular. hiçbiri bilgisayar işi yapmıyor şuan. yapamazlar da...

şimdi en basitinden bi mcpd kursuna başlasa 8 ay eğitim alacak. 8 ay sonra bakacak kendine ve yine hiç bir halttan anlamıyor. sonra 1 sene de evde kasmaya çalışacak. eder 1,5 sene. sonra da askere gitme zamanı gelecek. sonra da bi işe girip en az 1 sene asgari ücrette sürünüp daha sonrasında max 250-300tl artış yapıp 1 sene de öyle sürünecek. ne zaman hayatını kuracak bu çocuk?

kusura bakma hoca demişsin ki "boşa gidecek o kadar zaman" ama zaten boşa geçirmişsin o kadar zamanı. şu saatten sonra ağzınla kuş tutsan, limitness de ki haplardan da alsan bu mesleği yapamazsın. doğruya doğru konuşalım...

ha illa ki pc işi yapacam diyorsan, teknik servis olarak bi yerde işe başla. bi yandan da MCSE kurslarına git ve sistemci ol. yazılımcılık şu saatten sonra sana uymaz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RDxMaster
    RDxMaster's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    omery bunu yazdı

adam daha yazılımcıların ne iş yaptığını bilmiyor hoca nasıl girsin asgari maaşla bi işe? çok zor... kim oturup öğretecek? kimse hoca olarak girmiyor işe.

biz 14 yaşlarındayken başladık bu mesleğe. ömrüzü verdik anasını satayım. adamla aynı bölümden mezunum. benim zamanımda da vardı böyle tipler, daha format atmayı bile bilmeden mezun oldular. hiçbiri bilgisayar işi yapmıyor şuan. yapamazlar da...

şimdi en basitinden bi mcpd kursuna başlasa 8 ay eğitim alacak. 8 ay sonra bakacak kendine ve yine hiç bir halttan anlamıyor. sonra 1 sene de evde kasmaya çalışacak. eder 1,5 sene. sonra da askere gitme zamanı gelecek. sonra da bi işe girip en az 1 sene asgari ücrette sürünüp daha sonrasında max 250-300tl artış yapıp 1 sene de öyle sürünecek. ne zaman hayatını kuracak bu çocuk?

kusura bakma hoca demişsin ki "boşa gidecek o kadar zaman" ama zaten boşa geçirmişsin o kadar zamanı. şu saatten sonra ağzınla kuş tutsan, limitness de ki haplardan da alsan bu mesleği yapamazsın. doğruya doğru konuşalım...

ha illa ki pc işi yapacam diyorsan, teknik servis olarak bi yerde işe başla. bi yandan da MCSE kurslarına git ve sistemci ol. yazılımcılık şu saatten sonra sana uymaz.

Saçma. Bir dili iyi öğrenin tercihen java .net php veya jquery de olabilir farketmez iyi öğrenip gösterebilecek bi kaç proje yapın kendinize veya eşinize dostunuza sonra iş başvurusu yapmaya başlayın illaki bir yere girersiniz Öyle asgari ücretede çalışmazsınız standart başlangıç maaşıyla çalışırsınız.Tabi benim tavsiyem bir yerde işe girmek yerine bir proje geliştirip kıt kanaat geçinmek ancak kendi paranı kazanmak..

RDxMaster tarafından 30/Eyl/13 12:46 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    RDxMaster bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    omery bunu yazdı

Saçma. Bir dili iyi öğrenin tercihen java .net php veya jquery de olabilir farketmez iyi öğrenip gösterebilecek bi kaç proje yapın kendinize veya eşinize dostunuza sonra iş başvurusu yapmaya başlayın illaki bir yere girersiniz Öyle asgari ücretede çalışmazsınız standart başlangıç maaşıyla çalışırsınız.Tabi benim tavsiyem bir yerde işe girmek yerine bir proje geliştirip kıt kanaat geçinmek ancak kendi paranı kazanmak..

jquery mi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    RDxMaster bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    omery bunu yazdı

Proje geliştirmek derken nasıl bir projeden bahsediyorsunuz? Tam anlayamadım.

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Kamu, devlet alanında nerelerde çalışabilir ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam hem teknik lisede yazılım okumuşsun hemde 2 yıllık Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama okumuşsun ve yazılım alanında hiçbirşeyden anlamıyorsan yapacak çok birşey yok.

O turbo pascalı niye öğretiyorlar biliyormusun, programlama mantığını kavraman için. Hiçbir eğitim kurumu sen üstüne birşeyler katmadığın sürece seni tam donanımlı bir biçimde mezun etmez.

O kadar yazılım alanında eğitim almışsın, hiç demedin mi " Amk derslerde bi sikim öğretmiyorlar ben bi c kitabı(mesela) alayım evde yardırayım bari".

Eğer bunu deseydin şimdiye bir programlama dili üzerinde aşağı yukarı bir şeyler yapabilecek düzeyde olurdun, bu arada bu alandaki çeşitli platformlarda sorularını sorarak ya da çeşitli sitelerden küçük çaplı işler alarak kendini geliştirirdin.

Ha çok mu geç dersen yumurtanın göte dayandığı noktada gözlerin açılmış hocam evet biraz geç kalmışsın ama yukarıda dediğim o tırnak içindeki cümleyi kendine hayat felsefesi edinip gece gündüz kasarsan 1 yıl içinde falan birşeyler yapabilirsin belki.

Benim o kadar zamanım yok dersen sana Hayırlı tezkereler diyorum vegirebiliyorsan bir devlet kurumu en kötü

herhangi bir markette promotörlük, satış görevlisi tarzı bir iş veya call center işi öneriyorum.

torpedo_XL tarafından 07/Eki/13 03:08 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 3714 Toplam Mesaj: 37