folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bilgisayar Teknolojileri Ve Programlama Mezunu Ne İş Yapar?

Bilgisayar Teknolojileri Ve Programlama Mezunu Ne İş Yapar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caki_caki
    caki_caki's avatar
    Erkek

En iyisi  simit  satar...  daha cok para  var...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

türkiye'de egitimin hali bu. yanlis anlama sakin ezmek ya da baska bisi deme hakkım yok. ama maalesef güzel ülkemizin egitim durumu bu.

4 sene lise + 2 sene myo oku elinde meslek diploman olsun ve ne is yapacagini bileme.

asıl sorun bu bence..

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

torpilin olmadan iş bulamazsın türkiyede

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam hem teknik lisede yazılım okumuşsun hemde 2 yıllık Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama okumuşsun ve yazılım alanında hiçbirşeyden anlamıyorsan yapacak çok birşey yok.

O turbo pascalı niye öğretiyorlar biliyormusun, programlama mantığını kavraman için. Hiçbir eğitim kurumu sen üstüne birşeyler katmadığın sürece seni tam donanımlı bir biçimde mezun etmez.

O kadar yazılım alanında eğitim almışsın, hiç demedin mi " Amk derslerde bi sikim öğretmiyorlar ben bi c kitabı(mesela) alayım evde yardırayım bari".

Eğer bunu deseydin şimdiye bir programlama dili üzerinde aşağı yukarı bir şeyler yapabilecek düzeyde olurdun, bu arada bu alandaki çeşitli platformlarda sorularını sorarak ya da çeşitli sitelerden küçük çaplı işler alarak kendini geliştirirdin.

Ha çok mu geç dersen yumurtanın göte dayandığı noktada gözlerin açılmış hocam evet biraz geç kalmışsın ama yukarıda dediğim o tırnak içindeki cümleyi kendine hayat felsefesi edinip gece gündüz kasarsan 1 yıl içinde falan birşeyler yapabilirsin belki.

Benim o kadar zamanım yok dersen sana Hayırlı tezkereler diyorum vegirebiliyorsan bir devlet kurumu en kötü

herhangi bir markette promotörlük, satış görevlisi tarzı bir iş veya call center işi öneriyorum.

C kitabı alıp evde çalışmak ne demek. Dediğine katılmıyorum. Bakın durum şu; İşyerinde bana ne yaptıracaklarını bilmedikten sonra birşeyler öğrenmek bana çok mantıklı gelmiyor. Şimdi demişsinki c kitabı alıp evde yardır. Bu işler yazdığın kadar kolay değil. C kitabında ne yazıyor. İşyerinde benden ne istiyorlar. Bir üretim olmalı ki para kazanabilelim. Öyle değil mi? C'de ne yaparak para kazanabilirim? Önce bana bunun açıklamasını yapın.

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fox89hakan
    fox89hakan's avatar
    Erkek
    arabaci88 bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam hem teknik lisede yazılım okumuşsun hemde 2 yıllık Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama okumuşsun ve yazılım alanında hiçbirşeyden anlamıyorsan yapacak çok birşey yok.

O turbo pascalı niye öğretiyorlar biliyormusun, programlama mantığını kavraman için. Hiçbir eğitim kurumu sen üstüne birşeyler katmadığın sürece seni tam donanımlı bir biçimde mezun etmez.

O kadar yazılım alanında eğitim almışsın, hiç demedin mi " Amk derslerde bi sikim öğretmiyorlar ben bi c kitabı(mesela) alayım evde yardırayım bari".

Eğer bunu deseydin şimdiye bir programlama dili üzerinde aşağı yukarı bir şeyler yapabilecek düzeyde olurdun, bu arada bu alandaki çeşitli platformlarda sorularını sorarak ya da çeşitli sitelerden küçük çaplı işler alarak kendini geliştirirdin.

Ha çok mu geç dersen yumurtanın göte dayandığı noktada gözlerin açılmış hocam evet biraz geç kalmışsın ama yukarıda dediğim o tırnak içindeki cümleyi kendine hayat felsefesi edinip gece gündüz kasarsan 1 yıl içinde falan birşeyler yapabilirsin belki.

Benim o kadar zamanım yok dersen sana Hayırlı tezkereler diyorum vegirebiliyorsan bir devlet kurumu en kötü

herhangi bir markette promotörlük, satış görevlisi tarzı bir iş veya call center işi öneriyorum.

C kitabı alıp evde çalışmak ne demek. Dediğine katılmıyorum. Bakın durum şu; İşyerinde bana ne yaptıracaklarını bilmedikten sonra birşeyler öğrenmek bana çok mantıklı gelmiyor. Şimdi demişsinki c kitabı alıp evde yardır. Bu işler yazdığın kadar kolay değil. C kitabında ne yazıyor. İşyerinde benden ne istiyorlar. Bir üretim olmalı ki para kazanabilelim. Öyle değil mi? C'de ne yaparak para kazanabilirim? Önce bana bunun açıklamasını yapın.

en basıt yolu ıle kasa takıp programı yazı satarsın. yada stok programı bu sana kalmıs bıseyı yapmak ve sattamak.hatta kendı grafık programını yapıp dahı satabılırsın..

Döndürün dunyayı inmek istiyenler var
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek

Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama Mezunu Ne İş Yapar?

Cevap : Hiçbir şey yapmaz. Bütün gün bilgisayarın başında oturup mal mal oyun oynar, dizi izler, film izler, sitelere girer vs.

Not : Benden yazılımcı da olmaz. Sistemci de olmaz. Bir kere bu işleri yapabilmek için sorumluluk sahibi olmak lazım. İşte bende o yok. Kimsenin sitesi ile veya programı ile uğraşacak halim yok. Bu büyük bir sorumluluk gerektirir. Yanlış bölüm seçmişim amk. Bilip bilmeden girmişim bu bölüme. Önceden bi düşün değil mi? Nasıl program yazarak para kazanacağız diye. Hangi programı yazacağız? Bu program ne işe yarayacak.

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
Toplam Hit: 3713 Toplam Mesaj: 37