folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Bilgisayarı Zorlayacak Ücretisz Oyun Arıyorum.

Bilgisayarı Zorlayacak Ücretisz Oyun Arıyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

bu fiyata lenovo dururken acer tercih etmen çok çon kötü olmuş. (acer kullanıcısıyım).. Yine de hayırlı olsun inşallah pişman olmazsın. Gelelim oyun mevzusuna.. Crysis serilerini ve call of'un son serilerini yükle, oyunların grafik ayarlarını sonuna kadar yükselt. Daha fazla zorlayamazsın sanırım

Lenovo da model söylermisin? sonuçta internet alışverişlerinin teslimattan sonra 7 gün içinde iade edebiliyorsun ve daha makinede elime geçmedi. bu  fiyata daha üst özelliklerde lenovo ben bulamadım.

Hangi modelden bahsediyorsun?

hocam illa birebir aynı özellik arama. 32gb ram olmaz 24 olur mesala. O da işini görür zaten. Sonuçta ürünün dayanıklılığı da önemli demi? Zaten o tür pc ler Lenovo da taşınabilir bilgisayar diye geçmiyor. Adam taşınabilir iş istasyonu yazmış :)) Mesala şu altta verdiğim olabilirdi..

http://shop.lenovo.com/tr/tr/laptops/thinkpad/w-series/w530/#tab-teknik_Özellikler

Senin bilgisayarının aynısı bende de var.. Ama birkere bilgisayarı sağ köşesinde havaya kaldırdım diye anakartı çatladı. Oyun filan oynarken ısınıyo aşırı olmasa da. Ama lenovo da kolay kolay bu sorunları yaşamazsın. Acer ise maddi açıdan şuan çok kötü durumda o yüzden kullanıcılarına tam anlamıyla destek vermiyor. Ürünü garantiye gönderdim adamlar garanti belgelerini ortadan kaldırmışlar bizde değil diyolar. İstanbula gidince analarını mikecem ama gideceğim günü bekliyorum.. Lenovo da ise Ürünleri çok dayanıklı ve ısınmıyor. Think Pad serisini incele mesala çok şahane bilgisayarlar var. İster oyun oyna ister solid,otocad,katia çalış. Alayını miker atar :) 

Yazdığın lenovo nun aldığım acerle hiç alakası yok. Ekran boyutu, ram, ekran kartı, hdd vb. konularda acer in yanından bile geçemez. Tek artısı oda hepsinde değil, en üst seviye olanında işlemcisi biraz iyi ama çokta fark etmiyor. Acer in fiyatı 2899, lenovo nun fiyatı en ucuz 4000 lerden başlıyor. 5500 tl ye bile var lenovo w530 serisinde.

Alakasız şeyleri kıyaslıyorsun.

Hoca senin kafan mi iyi?? Adam orada ekran karti icin, hard disk icin, islemci icin SECENEK koymus. Hangisi olacagini sen seciyorsun yani. Senin acerle lenovo arasinda sadece fiyat ve inc farki var. Pahali geldi desen anlarim ama ozellik olarak cogu seyi ayni. pahali olmasinin sebebi de zaten kullanilan malzeme. Yoksa 4gb ramli 4000 liralik lenovolarda var. Neyse hayirli olsun ben sadece tavsiye de bulundum bir acer kullanicisi olarak. Hadi baş baş

DrKeworks tarafından 25/Mar/14 11:21 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

iyi makine ariyorsan monster derim; http://www.monsternotebook.com.tr/monster-notebook.html?srt=UP

elimde 3 tane monster var. sadece 1 tanesinde sorun yasadim oda benim hayvanligimdan kaynakli.

normal islerde ve yazilim gelistirmede Mac kullaniyoruz sirket olarak. Ortagimin esi grafiker, 3dMax ile fuar standlari, ana okulu oyun salonlari vs. tasarliyor onun icin ilk monsterimizi aldik sonra oyun icin vs de memnun kalinca aldik kendimizede. oneririm eger bakacak isen.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı

DrKeworks bunu yazdı

Olgunisik bunu yazdı

DrKeworks bunu yazdı

bu fiyata lenovo dururken acer tercih etmen çok çon kötü olmuş. (acer kullanıcısıyım).. Yine de hayırlı olsun inşallah pişman olmazsın. Gelelim oyun mevzusuna.. Crysis serilerini ve call of'un son serilerini yükle, oyunların grafik ayarlarını sonuna kadar yükselt. Daha fazla zorlayamazsın sanırım

Lenovo da model söylermisin? sonuçta internet alışverişlerinin teslimattan sonra 7 gün içinde iade edebiliyorsun ve daha makinede elime geçmedi. bu fiyata daha üst özelliklerde lenovo ben bulamadım.

hocam illa birebir aynı özellik arama. 32gb ram olmaz 24 olur mesala. O da işini görür zaten. Sonuçta ürünün dayanıklılığı da önemli demi? Zaten o tür pc ler Lenovo da taşınabilir bilgisayar diye geçmiyor. Adam taşınabilir iş istasyonu yazmış :)) Mesala şu altta verdiğim olabilirdi..

http://shop.lenovo.com/tr/tr/laptops/thinkpad/w-series/w530/#tab-teknik_Özellikler

Senin bilgisayarının aynısı bende de var.. Ama birkere bilgisayarı sağ köşesinde havaya kaldırdım diye anakartı çatladı. Oyun filan oynarken ısınıyo aşırı olmasa da. Ama lenovo da kolay kolay bu sorunları yaşamazsın. Acer ise maddi açıdan şuan çok kötü durumda o yüzden kullanıcılarına tam anlamıyla destek vermiyor. Ürünü garantiye gönderdim adamlar garanti belgelerini ortadan kaldırmışlar bizde değil diyolar. İstanbula gidince analarını mikecem ama gideceğim günü bekliyorum.. Lenovo da ise Ürünleri çok dayanıklı ve ısınmıyor. Think Pad serisini incele mesala çok şahane bilgisayarlar var. İster oyun oyna ister solid,otocad,katia çalış. Alayını miker atar :)

Yazdığın lenovo nun aldığım acerle hiç alakası yok. Ekran boyutu, ram, ekran kartı, hdd vb. konularda acer in yanından bile geçemez. Tek artısı oda hepsinde değil, en üst seviye olanında işlemcisi biraz iyi ama çokta fark etmiyor. Acer in fiyatı 2899, lenovo nun fiyatı en ucuz 4000 lerden başlıyor. 5500 tl ye bile var lenovo w530 serisinde.

Hoca senin kafan mi iyi?? Adam orada ekran karti icin, hard disk icin, islemci icin SECENEK koymus. Hangisi olacagini sen seciyorsun yani. Senin acerle lenovo arasinda sadece fiyat farki var. Pahali geldi desen anlarim ama ozellik olarak cogu seyi ayni. pahali olmasinin sebebi de zaten kullanilan malzeme. Yoksa 4gb ramli 4000 liralik lenovolarda var. Neyse hayirli olsun ben sadece tavsiye de bulundum bir acer kullanicisi olarak. Hadi baş baş

Kafam gayet iyi. Gtx760m seçeneği o linkte yok. 32 gb ram yok. Birçok eşit/denk yok. Fiyat elbette önemli. özellikle f/p yi yazdım. Yoksa msı nın xeon işlemcilli makinesi var.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı

DrKeworks bunu yazdı

Olgunisik bunu yazdı

DrKeworks bunu yazdı

Lenovo da model söylermisin? sonuçta internet alışverişlerinin teslimattan sonra 7 gün içinde iade edebiliyorsun ve daha makinede elime geçmedi. bu fiyata daha üst özelliklerde lenovo ben bulamadım.

Hoca senin kafan mi iyi?? Adam orada ekran karti icin, hard disk icin, islemci icin SECENEK koymus. Hangisi olacagini sen seciyorsun yani. Senin acerle lenovo arasinda sadece fiyat farki var. Pahali geldi desen anlarim ama ozellik olarak cogu seyi ayni. pahali olmasinin sebebi de zaten kullanilan malzeme. Yoksa 4gb ramli 4000 liralik lenovolarda var. Neyse hayirli olsun ben sadece tavsiye de bulundum bir acer kullanicisi olarak. Hadi baş baş

Kafam gayet iyi. Gtx760m seçeneği o linkte yok. 32 gb ram yok. Birçok eşit/denk yok. Fiyat elbette önemli. özellikle f/p yi yazdım. Yoksa msı nın xeon işlemcilli makinesi var.

Sen birebir ayni ozelliklerde makine istiyorsun kardesim :)) adam max32 takariz diyo orda, acerin islemcisinden daha iyi islemci de koymus oraya. Ekran karti olarakta yine illa ayni model istemissin. Sonucta her markada ayni ozellikleri bulamazsin. Tum bunlarin disinda ben sana malzeme kalitesinden soz ediyorm ama sen beni anlamamakta ck israrcisin. Diyorum ki: tekniksel ozelliklerin yanisira birazda malzemeye onem ver :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    DrKeworks bunu yazdı

Sen birebir ayni ozelliklerde makine istiyorsun kardesim :)) adam max32 takariz diyo orda, acerin islemcisinden daha iyi islemci de koymus oraya. Ekran karti olarakta yine illa ayni model istemissin. Sonucta her markada ayni ozellikleri bulamazsin. Tum bunlarin disinda ben sana malzeme kalitesinden soz ediyorm ama sen beni anlamamakta ck israrcisin. Diyorum ki: tekniksel ozelliklerin yanisira birazda malzemeye onem ver :)

hocam relax. arkadas performans makinelerine yeni geciyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

Hocam adam oraya 5-6 farkli acerinkinden daha iyi olan islemci secenekleri koymus, cok iyi ikitane ekran karti koymus, 32gb ram takariz diyo, yine 3-5 cesit hard disk secenegi koymus,batarya secenegi koyms, ekran secenegi koymus vs vs. Ama bu arkadas sanirim yanlis sayfayi inceliyor anlamadim ben :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

Torrent çekme özelliği var diyorsun. Çekiyorum diyorsun ama oyuna gelince çekmiyorsun. :) ilginç yani. Virüs falan bulamaz dert etme. Son çıkan oyunları indir. Nfs rival, Bf4, company of heroes 2, belki call of duty ghost. Haa birde Thief. Ama sanmam o kadar kasacağını. Selametle.

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Bence en temizi kendin toplamak o yuzden monster'i seviyorum (oneriyorum) sepete attiktan sonra kisisellestirme yaparak kendine ozel urun secenekleri sunabiluyorsun. ve normal kullanim makinesi ise en az 2 disk olmali 1 ssd 1hdd seklinde ssd 256gb lik isletim sistemi alani, hdd'de ise 1tb lik depolama (ben 2hdd 1sdd yaptim ODD denilen cdrom yuvasina hdd takmayi saglayan aparat ile)

Mac'tede cdrom yerine HDD taktim :) biraz kaba iscilik te bulunduysam bile memnunum

Ayriyetten makinedeki parcalarin kalitesinin ozelliklerden daha onemli oldugunu belirtiyim,

Mesela gidip bir matkap alirsin blackanddeckerin ki 499tl, Atlasin ki 109tl ozelliklerin hepsi ayni. b&d alan aptal mi 499 tl veriyor ? yoksa ozellikler ayni oldugu halde cihaz zoru gordugunde catladigi icin mi ?

Notebookun havalandirmasi, kullanim kolayligi parcalarin arasindaki uyum vs onemli. Beslemeler suruculer parcalarin arasindaki empedans devreleri hesaplamalar sunlar bunlar cok fark dogurur. bu yuzden bne mac kullaniyorum normal isterde. oyun icin ise monster (genelde lcd tv'den sokmuyorum monsterimi)

rakkoc tarafından 25/Mar/14 12:02 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

DrKeworks bunu yazdı

Hocam adam oraya 5-6 farkli acerinkinden daha iyi olan islemci secenekleri koymus, cok iyi ikitane ekran karti koymus, 32gb ram takariz diyo, yine 3-5 cesit hard disk secenegi koymus,batarya secenegi koyms, ekran secenegi koymus vs vs. Ama bu arkadas sanirim yanlis sayfayi inceliyor anlamadim ben :D

o seçeneklerden işlemci olanların 2 tanesi biraz daha iyi, diğerleri alt seviye. Ekran kartında ise aynısını geçtim yakını bile yok. K series ekran kartları nere gtx ler nere? Yada ekran büyüklüğü? 17.3 inç ekrandan bahsediyorum sen baha 15.6 ekranlardan bahsediyorsun. Verdiğin linkte hep 15.6 inçler var. Yanına extra monitörmü bağlayacaksın?
    Malzeme kalitesine gelince. Bu markayla değil daha çok modelle ilgilidir. Aynı marka aliminyum kasalı notebookta üretiyor plastik kasalı notebookta. En önemlisi bilgisayar performans+işlevsellik için alınır. En azından ben performans için aldım. Kasası iş götdükten sonra çok önemli değil.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

DrKeworks bunu yazdı

o seçeneklerden işlemci olanların 2 tanesi biraz daha iyi, diğerleri alt seviye. Ekran kartında ise aynısını geçtim yakını bile yok. K series ekran kartları nere gtx ler nere? Yada ekran büyüklüğü? 17.3 inç ekrandan bahsediyorum sen baha 15.6 ekranlardan bahsediyorsun. Verdiğin linkte hep 15.6 inçler var. Yanına extra monitörmü bağlayacaksın?
    Malzeme kalitesine gelince. Bu markayla değil daha çok modelle ilgilidir. Aynı marka aliminyum kasalı notebookta üretiyor plastik kasalı notebookta. En önemlisi bilgisayar performans+işlevsellik için alınır. En azından ben performans için aldım. Kasası iş götdükten sonra çok önemli değil.

tamam hocam :D :D

Toplam Hit: 4145 Toplam Mesaj: 43