folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bill Gates:20 Yıl İçinde İşsizlik Patlayacak

Bill Gates:20 Yıl İçinde İşsizlik Patlayacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

beyler bu işsizlik beklenen meslek tablosunun türkçesi yokmu ?

Cigu bigule :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

misal ben tıbbi sekreterim yılda bi kaç kez düşünüyorum bunu veznede beni oturtacaklarına bankadaki gibi kullanıcı girişli bi makine olsa hatta çipli kimliklerle geçirse tamam türkiye çapında baya iş gücü ortadan kalkar bende yaşlı amcalara öğretirim şuna bas buna bas

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

olm biz insanız lan yegane yaratıklarız , en salağımız bile dengede koşabiliyor  robotların yedi ceddini sik*eriz hele ki biz Türkleri hayal ediyorum , tüm türkish jokeları , mangal yaptırmayı , şahinle e-5de robotun etrafında sıfır çizmek istiyen bile çıkar gerisini siz düşünün ..

....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bunu mycity zaten söylemişti :) orada kimse şuan bunu düşünmüyor diyo bizim mycity le muhabbet ederken böyle bişey demişti zaten bilgates halt etmiş :) 

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Robotlar mitozla çoğalacaksa çok haklı.

yanlış bir mantık olmuş izmaritcim :)

Bir robot bir fabrikada 8 tane adamın işini yapsa bu 8 adamdan topu topu 3 tanesi o robotla alakalı biryerde üretim yapan yerde çalışır yada teknik servisi olur vs.E öbür 5 adam ne olacak?

Bide zaten şuan mekatronik okuyanlar,makine mühendisleri,yazılım mühendisleri dolu.O 3 adamada gerek bile kalmaz.Hadi kaldı diyelim zaten mühendis olacak kadar kalifiye bir adam fabrikada vasıfsız işçi yada tekniker olarak çalışmaz. 

Şimdi bur bir robotdan bahsediyoruz bide sen aşağı yukarı 5 bin tane robotla hesaplarsan görürsün az çok sonuçları.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Asgari ücretin artmasına karşıymış götveren.

Tabi a.qodumun milyon dolarları olan şahsiyetsiz ben değilim.!

Yakında Güncelenecektır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Billgates paranin etkisiyle maruana ruyasi gormus insanlarin yerini robota verseler soyle olur makinelesme sanayide robotlar teknik islerde insanlar bugunki fabrikalar gibi insanlara para vermezsen urettigin arabayi telefonu televizyonu robotami satacak aq sistem nasil doncek. Uzun anlatirdimda zaten herkesin bildigi isler. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Hadi terminatör izleyeyim sabaha kadar sizin için. datantantantaaa datantantantaaa rınıııınııııııııı... :D :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Jetgiller geldi aklıma herhalde iş yapmadan oturur gün boyunca tuşlara basar dururduk. Birde robotlar her olasılığı tahmin edemez yeri gelir error verir. Tahmin edemez diyorum insanların kodlamadığı bir şeyi yapamazlar daha bilim adamlarının insan beyninin işleyişi konusunda katetmeleri gereken çok mesafe olduğu kanısındayım.

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek

2 ay önce çindeydim. bize göre orta ölçekli bir seramik fabrikası. ham madde olan kumları bir gurup adam kürekle karıştırıp bantlara yüküyor. bize refakat eden çinliye dedimki bizde bu işi kepçeler yapıyor. olabilir ama bu daha uzucuza geliyor herşey maliyetle ilgili.....

bill belki dogru söylüyor ama robotlar iphone almaz, tatile gitmez bu durumda ürettiklerini kim tüketecek...

Elevator
Toplam Hit: 6459 Toplam Mesaj: 53