folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Biontech Vs Sinovac Aşısı

Biontech Vs Sinovac Aşısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Biontech geçen hafta oldum. İğne vururken bile hissetmezsiniz ve vurulduktan sonra da 15 dakika dışarda bekleyip öyle gidin eve. 2 gün duş almayın. aşı olduğunuz kolun üstüne yatmayın ağrılar dahada artabilir. sadece kolda 1-2 gün sertleşme ve hafif ağrı oluyor tabi seni zorlamıyor ağrı sonra geçiyor. Aşı randevusunu ilkini aldıktan sonra birde 28 gün sonraya da ikinci aşı için randevu alın. Yoksa randevular dolu görünüyor sonra :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Biontech geçen hafta oldum. İğne vururken bile hissetmezsiniz ve vurulduktan sonra da 15 dakika dışarda bekleyip öyle gidin eve. 2 gün duş almayın. aşı olduğunuz kolun üstüne yatmayın ağrılar dahada artabilir. sadece kolda 1-2 gün sertleşme ve hafif ağrı oluyor tabi seni zorlamıyor ağrı sonra geçiyor. Aşı randevusunu ilkini aldıktan sonra birde 28 gün sonraya da ikinci aşı için randevu alın. Yoksa randevular dolu görünüyor sonra :)

2 gün duş almamak ne hocam :) her yer kafasına göre söylüyor sanırım, akşam saat 21:30'da 2. doz için randevum var biontech, ilk dozda 6 saat sonra duş alabilirsiniz demişlerdi, yine de bu gece duş almayın dedikleri için 14:30'da vurulan aşı nedeniyle diğer gün sabah duş almıştım, yan etki ya da etki olarak sadece sol kolu kaldırırken ağrı vardı o da 24 saat sürdü. 

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

TR niye yok?  Biz üretelim Aşıyı olmaz mı?

Sinovac yada biontech vs aşı firmaları bizim aşımız daha kaliteli onların ki kötü diye birbirlerine bok attığını gördünüz mü? 

kaygusuz tarafından 10/May/21 05:24 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    twilight_flame bunu yazdı
    essan bunu yazdı

2 gün duş almamak ne hocam :) her yer kafasına göre söylüyor sanırım, akşam saat 21:30'da 2. doz için randevum var biontech, ilk dozda 6 saat sonra duş alabilirsiniz demişlerdi, yine de bu gece duş almayın dedikleri için 14:30'da vurulan aşı nedeniyle diğer gün sabah duş almıştım, yan etki ya da etki olarak sadece sol kolu kaldırırken ağrı vardı o da 24 saat sürdü. 

bana hemşire aşı vurulduğum gün ve ertesi günü duş almayın demişti :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Anneme de sira gelmis. Vucudu cok hassas.  kalp seker bobrek hersey var. Virus atlatti ama sarsti hastaneye yatti. Biontech istemiyordum . Sinovac yok piyasada sanirim.  Hic mi gelmeyecek . 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Anneme de sira gelmis. Vucudu cok hassas.  kalp seker bobrek hersey var. Virus atlatti ama sarsti hastaneye yatti. Biontech istemiyordum . Sinovac yok piyasada sanirim.  Hic mi gelmeyecek . 

bu ay 3-5 milyon civarı sinovac da gelicekmiş. ama tabi onların sözlerine güven olmuyor çünkü orası da bir diktatörlük. göndermiceksin aşıları ben alıcam diyor devlet. göndermiyolar.

biontech neden istemiyorsun bizi de aydınlat bişi biliyosan

tabi lan
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Biontech aşısını oldum herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    korkarabatak bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

bu ay 3-5 milyon civarı sinovac da gelicekmiş. ama tabi onların sözlerine güven olmuyor çünkü orası da bir diktatörlük. göndermiceksin aşıları ben alıcam diyor devlet. göndermiyolar.

biontech neden istemiyorsun bizi de aydınlat bişi biliyosan

Birsey bilmiyorum ama dunden beri yorumlari okuyorum sagdan soldan ulke 2 ye ayrilmis.

Fenerbahce -galatasaray

Akp-chp gibi bölünmüş :)

Biontech yan etkisi cok var diyorlar. Zaten asi istemiyorum diye basimizin etini yiyor annem.  Birde vurun deyip hastalanirsa diye cekiniyorum. Eylul ayinda biz anti resmi olarak gecirdik. Biz evde atlattik ama Annem az daha diyalize baglanacakti.

zorla bir grip asisi vurdurduk yeri kasiniyormus diye aylardir ona da söyleniyor :

O yuzden cin aşısı olsun hafif gecirsin diyorum. Zaten evden cikmiyor. 

Biontech uzun vadede ne getirecegi belli degil. Bir nevi denek gibiyiz. Çin eski sistem oldugu icin koruyuculugu az ama ileriki donemde sürpriz birsey yok dedikleri icin...

ne bileyim bende bilmiyorum :)))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Şeker hastası kimseler aşıdan 1-2 hafta önce doktor kontrolünde sanırım ilaçları azaltmaları gerekiyor aksi taktirde felçe kadar bayağı zorluyor imiş aşı | Geçen hafta iş yerinden şeker hastası biri bunu bilmeden aşı olmuş  öbür dünyaya gidip gelmiş. Bilgilerinize. 

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Biontech uzun vadede ne getirecegi belli degil. Bir nevi denek gibiyiz. Çin eski sistem oldugu icin koruyuculugu az ama ileriki donemde sürpriz birsey yok dedikleri icin...

ne bileyim bende bilmiyorum :)))

nasıl denek ya alacağın olsun biraz önce biontech aşı oldum yazaydın ya bi saat önce :))
    gerçekten biontech ile aynı teknolojiyle daha evvelden üretilen aşı vs bişey yok mu ya. ? bir sürü devletler de 12-15 yaş aralığına bile aşı onayı verildi halbusi.

çinlilere oldum olası hep uyuzum kendilerinden baska bişey düşünmezler diye bende biontechte karar kılmıştım.

batılılar neticede öldürmüyor kendilerine köle olarak yaşamanı istiyor :) 

tabi lan
Toplam Hit: 11821 Toplam Mesaj: 96
covid19 sinovac biontech