folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Biontech Vs Sinovac Aşısı

Biontech Vs Sinovac Aşısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba

55 Yaş üstü grup için aşıların uygulanmaya başlamasıyla birlikte anne ve babam için aşı seçimleri açıldı.

Anne ve baba da kronik bir rahatsızlık yok. Babamda sadece alerjik rinit dediğimiz bahar nezlesi oluyor bu dönemlerde.

Çevremde insanlar aşı konusunda net bir fikir veremiyor bende araştırınca  sağlıklı kesin bir veriye ulaşamadım.

Biontech koruma konusunda çok daha iyi fakat gel gör ki kullanılan teknoloji mRna teknolojisi ve uzun süreçte ne olur bilmiyorum

Sinovac ise bildiğin klasik aşı ama koruma olarak daha düşük.

Sizin fikirleriniz nedir ?

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

BİONTECH  aşısını askerde oldum,  kol'da  kaldıramıycak derece ağrı oldu  kıyafetimi zor giydim.

baş ağırısı yok böyle birşey beynimin içi patlıyordu yürürken hafif sarsam beynim patlıycak gibi oldu ilk  24 saat böyle geçti

gece yattiğimda  yastığımdan yatağın her yeri sırıl sıklam ter olmuştu   30 saat içinde etkisi giderek azaldı.

Break Dance Bboy MaxeL
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

https://twitter.com/DrGunerSonmez/status/1384413904080719873?s=20 şöyle bırakayım floodu okursanız en azından temel bilgilere ulaşırsınız.

Diğer araştırmaları da mevcut Güner hocanın, takip etmenizi öneririm.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı

https://twitter.com/DrGunerSonmez/status/1384413904080719873?s=20 şöyle bırakayım floodu okursanız en azından temel bilgilere ulaşırsınız.

Diğer araştırmaları da mevcut Güner hocanın, takip etmenizi öneririm.

EyvAllah. linkteki açıklamalar güzelmiş. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek
    MaxeL bunu yazdı

BİONTECH  aşısını askerde oldum,  kol'da  kaldıramıycak derece ağrı oldu  kıyafetimi zor giydim.

baş ağırısı yok böyle birşey beynimin içi patlıyordu yürürken hafif sarsam beynim patlıycak gibi oldu ilk  24 saat böyle geçti

gece yattiğimda  yastığımdan yatağın her yeri sırıl sıklam ter olmuştu   30 saat içinde etkisi giderek azaldı.

Hocam konudan bağımsız soruyorum. Askerde korona aşısı zorunlu mu? Bedelli gideceğim mayıs ayında.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

Koruma oranı ve dünyanın tanıması açısından ayrıca doktor arkadaşlarımın tavsiyesi ile biontech oldum. Yok aşı şunu yapıyor, yok çin eski usül vs ilkokul mezunu adamlar bile bunu konuşuyor amk ülkede herkes doktor oldu 2 senede.

eray tarafından 25/Nis/21 17:37 tarihinde düzenlenmiştir

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

ailecek biontech olduk  annem babam ve ben kol ağrısı dısında bir  olumsuzluk olmadı  babamda o da olmadı.

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

annem çin aşısı oldu , 0 ağrı 0 yan etki oldu.

kayın peder ile kayın valide biontech oldu ikisinde de kol ağrısı oldu baya 

iki aşınında etkisi seni covid den ölmeni engellemek ve muhtemelen 2 sene sonra tekrarlanması gerekecek gibi gözüküyor yani yine hasta olabilirsin ama hafif atlatacaksın.

klasik aşı bana daha sağlıklı geliyor mrna nın sonuçlarını bilmiyoruz ama kimse sana gelipte şu daha iyi diyenez yalan söylemiş olur kararı kendin vereceksin.

aşı olmayı düşünmeyen kişiler varsa bence düşünmeye başlasın aşısız bitmeyecek bu melet

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

en uzun koruma en güzel koruma kim sağlıyorsa ben onu olurum, kuyruk çıkacaksa bile olurum o aşıyı, bıktım usandım evde :-(

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Bence virüsü çıkaranın alşısı iyidir. Ben olmayı düşünmüyorum ama mecbur olursa Çin olurum bide Alman aşısında alerjik reaksiyon vs var Alman aşısında pıhtılaşma riski düşükte olsa var vs vs ben okudum araştırdım Çin bana daha yakın geldi

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çin aşısı normal aşı gibi olduğu için aile hekimleri yapabiliyor ancak diğer aşıyı soğuk havada saklamak gerektiği için belli hastanelerde doktorlar yapıyor diye biliyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 11854 Toplam Mesaj: 96
covid19 sinovac biontech