Bir Mühendise 165 Bin Dolar Maaş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hiasa bunu yazdı

ben 3000 tl ye razıyım.

işinde prosöför olman lazım o_@

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

ABD gelir üzerinden vergi alıyor, vergileri ve yaşamak için gerekli olan silikon vadisindaki aylık harcamamları, sağlık sigortaları gibi parametreleri katıp net ücreti söylesinler?

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    SinusX bunu yazdı

onlar yıllık maaş değil mi

aynen oyledir diye dusunmekteyim, cunku abd'de maas konusunda aylik degil yillik olarak anlasilir ve abd'nin her yerinde bu sekilde gecer diye biliyorum.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ya beyler, bu maaslar tabii ki de yıllık ve brüt.

vergi kesintisi vs. yapıldıgında elbette düsecek bu miktar ama yıllık 100 bin dolardan 50 bin kesinti yapılsa bile, ayda yaklasık 4 bin dolar az bir miktar mı sizce ? eyaletine göre degisecektir muhakkak ama su asamada Türkiye'de istanbul dısındaki bir ilde bırak 4 bin doları, 4 bin türk lirası alsan rahat rahat yasarsın diye düsünüyorum.

amerika'da yasamadıgım icin yine saglıklı bir yorum yapamam, orada yasayan müridler varsa veya avrupada calısmıs olanlar, onlardan ögrenmek daha dogru olur bu konuları.

Andrei tarafından 17/Eki/13 18:30 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

vergi kesintisi vs. yapıldıgında elbette düsecek bu miktar ama yıllık 100 bin dolardan 50 bin kesinti yapılsa bile, ayda yaklasık 4 bin dolar az bir miktar mı sizce ? eyaletine göre degisecektir muhakkak ama su asamada Türkiye'de istanbul dısındaki bir ilde bırak 4 bin doları, 4 bin türk lirası alsan rahat rahat yasarsın diye düsünüyorum.

amerika'da yasamadıgım icin yine saglıklı bir yorum yapamam, orada yasayan müridler varsa veya avrupada calısmıs olanlar, onlardan ögrenmek daha dogru olur bu konuları.

dünyanın en çok teknoloji üreten ülkesiyle teknoloji üretmeyen bir ülkedeki gelirleri kıyaslamak sence de mantıksız değil mi? bizim dengimiz brezilya falan, abdyle kıyas yapmanın esprisi yok.

165bine abdde %28 gelir vergisi uygulanıyor olması lazım. 118bin civarı bişey kalıyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

her zaman ki tartışılan konulardan biri :) vergi kesilmemiş , kesintileri yapılmamış hali olduğunu yazmaya girmiştim ki unbalanced yazmış zaten bunları.. şu da var tabi, %33 ü kesilse bile kalan para yine iyi para, 110bin dolar felan ediyo hadi kalsın 100bin :) :) cidden iyi para da, orda işte yeni mezunlar bile 80bin dolarla işe başlıyo felan diyo, orda da yine yüzde 33-35 vergi kesintisi oluyo olsa aylık 4500 e geliyo böyle bakınca yine iyi para da, her önüne gelen yeni mezunda değildir tabi iyi admları alıyolardır o başka :) gidilecek ülkenin iyi araştırılması gerekir, almanya için bi girişimimiz olmuştu bizim 4bin euro aylık maaş alsak vergisi hedesi hüdesi derken 2800 mü ne kalıyodu aylık maaş, almanyada ev almanın zor olduğunuda varsayarsak 800ü de kiraya gitse 2000 felan kalıyodu :) :) abd deki kesintsi şusu busu nedir bilemiyorum , bi araştırmak okumak lazım yoksa o geçenki konudaki gibi işsizlere servet maaş olayına döner durum..

Türkiye'de tanıdığım en çok maaş alan daha 10bin i gördüm, oda yılda 120 bin yapar. 165 bin dolar nerde 120 bin tl nerde tabi :) kesintisini felan bilmem, maaşının 3 te birini benzine, 3te1 ini arabanın taksiti hedesi hüdesine veren biri olarak, abd de de arabanın ve benzinin burdakinden baya ucuz olduğunu varsayarsak ben burda aldığım maaşın abd ye göre uyarlanmış halini alsam gayet rahat yaşarım demek ki :) [tabi vergilerini bilmiyorum abd nin o başka]

@ulquiorra, ya hocam tabikide abd ile tr yi kıyaslamıyoruz bu durumda :) maksat konu olsun konuşalım vs :) 

MaviGozluDev tarafından 17/Eki/13 19:05 tarihinde düzenlenmiştir

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ulquiorra bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı

dünyanın en çok teknoloji üreten ülkesiyle teknoloji üretmeyen bir ülkedeki gelirleri kıyaslamak sence de mantıksız değil mi? bizim dengimiz brezilya falan, abdyle kıyas yapmanın esprisi yok.

165bine abdde %28 gelir vergisi uygulanıyor olması lazım. 118bin civarı bişey kalıyor. 

hocam ben kıyaslama yapmadım, mesajı düzenledigimde son paragrafı yazdım öyle anlasılmaması icin.

ben gelirden cok o gelirin ne düzeyde harcanabilirligini merak ettim sadece. bu seviyedeki bir maasın her türlü  kesintisi yapılsa bile yüksek oldugunu düsünüyorum anlamında yazdım.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacı böyle konular açıyorsunuz ondan sonra herkes mühendislik okuyor bir bokda kazanamıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

bide şöyle bi site vardı ülkelere göre aylık-yıllık harcamaları oranalyın http://www.numbeo.com/cost-of-living/

yani o aldığı maaş ile yaşadığı ülkede ne kdr kaliteli yaşayabiliyor daha net anlamamızı sağlar diye düşündüm

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
Toplam Hit: 2866 Toplam Mesaj: 20