Bir Tarif Duydum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    arkadaşlar ben bir basit bir tarif duydum nıtrık asiti potasyumnitratla yoğurunca  patlayıcı elde edeyormusuz..bilen varmı oranlarını..ve bişeydaha 1 şişe iyot buldum en azındna üsütnde öle yazıyor içinde yuvarlak yuvarlak seyelr var...acayip kokuyor....1 şişede sülfür buldum çok ağır ve beyaz gibide bir rengi var açmadım şişeyi derişikliği %75miş işe yarrmı...isteyen olursa eterde var 1ltre....özelden yazın yanlız...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAGRI
    CAGRI's avatar
    Erkek
    abi bence kulaktan dolma bilgilerle kimyasallarla uraşma canını yakarlar, kimyayla yakından ilgilenen birinden yardım almanı tavsiye ederim

en cok nick dei$tiren mürid
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    doğru diyorsun zaten o kişide madende çalışıyo ama bi denemek gerek...dur bakalım nıtrıkte bir glsin..

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    untouchables
    untouchables's avatar
    Erkek
    çok tehlikeli nitratlama işi. ayrıca bu kadar bomba muhabbetinin arasında pek iyi gitmiyor.

You set up her pickle which you loved
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

ricin bunu yazdı:
    -----------------------------
    arkadaşlar ben bir basit bir tarif duydum nıtrık asiti potasyumnitratla yoğurunca  patlayıcı elde edeyormusuz..bilen varmı oranlarını..ve bişeydaha 1 şişe iyot buldum en azındna üsütnde öle yazıyor içinde yuvarlak yuvarlak seyelr var...acayip kokuyor....1 şişede sülfür buldum çok ağır ve beyaz gibide bir rengi var açmadım şişeyi derişikliği %75miş işe yarrmı...isteyen olursa eterde var 1ltre....özelden yazın yanlız...
    -----------------------------

nitrik asit çok kuvvetli bir asittir, nasıl yoguracagını bilmem ama potasyum nitrat ile karıştırsan bile bir şey olacagını sanmıyorum, potasyum nitratı çiftçiler tarlalarında gübre olarak kullanırlar kapalı bir kabta ısıtıldıgı zaman açıga oksijenden başka bir şey vermez yanıcı degildir (yakıcıdır)yanıcı diger maddelerle karıştırıldıgında bildigimiz basit adi kara barutu elde edersin, gliserin i nitrolaştırmaya çalış diyecem (forumda verilmişti) nitro gliserin dinamitin ana maddesidir nitrolaştırma sırasında karışımı soguk tutmak ve dikkatli olmak zorundasın vs vs

:) mutluyum, huzurluyum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    onlar kolay soğutma işi fakat çekınmekteyim ben bana sağ  lazımım bi arkadaş vardı nıcını hatırlayamıcam şimdi o baya bi ilgilyidi bir kaç denemside olmuş herhalde ona seslensek yardım edermı acep...benım kafa elektronığe basıyo ama elimden gelir biraz bu işlerde...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek
    küçük miktarlarda dene patlayınca iyi olmuyo,  pm den mesaj attım cevp bekliyorum eter ile ilgili

:) mutluyum, huzurluyum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Hacı şu bombalamaların olduğu günlerde bırak!Bende uraşıcaktım ama bu olaylar olmaya başladığı gün bıraktım başlamadan.Hiiç elleme,hele şu sıralar hiçmi hiç elleme ;)

:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

aga bence am zamanı millet cepeye giderken oturup bomba yapmaya nıyetim yok..a yakalanırsakta bişeyolmaz önden girer arkadan çıakrız :)

emniyet mudurne bizzat konuyu açtım ben...ses çıkarmadı..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

aga az önce iyodın krıstalını saf hale getirdim amaonyakal manyak bişi a.q kalemle dokunuyom çat diye patlıyo bunu nası bi kalıba felan topalrız biln varmı yanı carpmadan etkilenmıcek..

bu arada fitil taktım sadece yanıyo patlamıyo ne den?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

hocam önce bi kamera yerleştiriosun mekana,

sonra nitrik asiti koyyosun bi buz banyosu hazırlıosun bi tane, sonra yawaş yawaş eczaneden aldığın gliserini yawaş yawaş damlatıosun..

Ama ondan önce kameraya bilgisayarını bağlayıp, split camle fln benle iletişime geçiosun...

Havaya ucup götün 99 parçaya ayrıldığı andaki görüntünü ben buradan yakalayıp youtubeye koyacamda...

Hadi kolay gelsin :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 8599 Toplam Mesaj: 44