folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Birleşik Federal Kıbrıs Cumhuriyeti :|

Birleşik Federal Kıbrıs Cumhuriyeti :|

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek
    tr kabule etmez bunu

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:
    -----------------------------

adada iki devletin birleşmesini isteyen zihniyeti s.kim la hala insanlar anlatırken ağlıyorlar yaşadıklarını titreyerek

anlatıyorlar. bu talat şerefsizi çok adi bir adam tamamiyle Türkiye düşmanı. adada 2 devlet birleşirse burada kan çıkar

kesin

Türkiye 1974 de yardımımıza gelmeseydi şuan Kıbrıslı Türk kavramı olmayacakdı bunda sanırım hem fikiriz.. Türkiyeyi yardım için biz Kıbrıslılar çagırdık bunu da hepimiz biliyoruz.. Bize yardım etdiniz, yıllardır ambargolar altında ezilen halkıma ekonomik yönden katkıda bulunmak için para yardımında bulundunuz.. Size Borcumuz büyüktür!! Ama bilmeni isterim ki bu sonsuza kadar böyle gidemez.. Kendi başımızın çaresine bakmak zorundayız artık.

Birçok yerde sırf tartışmalar çıkıyor kanla aldık şimdi adamların yaptıklarına bak yine rumla ortak birleşiyorlar diye.. Olay sadece 1974 de Kıbrıs çıkarması ve Türkiyenin verdiği şehitlerden ibaret degildir arkadaşım.. Benim halkım 1963 ve öncesinde de çok acılar çekti Soykırım la karşı karşıya kaldı.Türkiye yardıma gelmeden 9 yıldan fazla direnmeye çalışdı kendince benim halkım..Rum tarafı zamanında soykırım yapmaya kalktı ama başarılı olamadı ve artık dünki çocuk yok karsılarında bu böyle diye asla barış olmasın sonsuza dek düşman olalım demek olamaz.. Diyosunuz ki Türk askeri çekilsin 2 günde kibrislilari katlederler orda.. DOGRUDUR.. Türkiye tamam siz anlaşın artık bizi ilgilendirmezsiniz ne haliniz varsa görün derse Rum saniye durmaz saldırır.. Bizim istedigimiz ne olursa olsun türkiyenin bizi desteklemesi. Rumlar 74 de dersini aldı. Kıbrıslı türklerin arkasında Türkiyenin varlıgını hissettigi sürece ikinci bir soykırıma cesaret edemez.. Fakat Türkiye bize sırtını donerse işde ozaman afedersiniz bku yedik demektir.. Bırakın kendi başımızın çagresine bakmayı ögrenelim ama ANA VATAN olarak arkamızda durun.. Tıpkı bizim AnaVatan olarak sizi gördügümüz gibi sizde bizi YavruVatan olarak görün ve Büyümemizde, kendimize olan güveni saglamamızda YARDIMCI olun...

cold-m4 bunu yazdı:

ben bu kıbrıslıların te amk. sadece talat değil, kıbrıs halkı da dünden razı birleşmeye.

dışlanmışlığın verdiği eziklikle avrupayla dost olmayı hedefliyolar. Türk askeri çekilsin ordan da görün ebenizinkini. 1 aya bi tane kıbrıslı Türk kalmaz orda :/ ve o kurulacak devletin ipleri de yunanistanın elinde olur, alın işte şehit kanıyla aldığımız topraklar yunan mürekkebiyle geri alınacak :|

Sende iyi okursun artık yukarda yazdıklarımı.. Öyle şehit kanıyla aldık bu ezikler verio demekle olmuyo bu işler.. Her toplum kendi çıkarlarıyla hareket eder. Kıbrıs Türk Toplumu Ana Vatan olarak gördügü Türkiyeye Asla Sırtını dönmedi.. Biz Kendi çıkarlarımızı düşünürken Türkiyeyi magdur edebilecek şeylerden de kaçınıyoruz..

Türkiyenin üzerimizde çok büyük emegi vardır. Bunu hiçbir Kıbrıslı inkar edemez..

I am a Gamer. Not because I dont have a life, but because I choose to have Many.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    hacılar ne olursa olsun rumlara güvenilmez hiç bir suretle ne olursa olsun kıbrıs halkı rumlarla ortak devlet kurarsa kıbrıs tarihinin en büyük salaklığının altına imzalarını atarlar

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:
    hacılar ne olursa olsun rumlara güvenilmez hiç bir suretle ne olursa olsun kıbrıs halkı rumlarla ortak devlet kurarsa kıbrıs tarihinin en büyük salaklığının altına imzalarını atarlar

Henüz tam nasıl bir sistem kurulacagını bilmiyorum detaylarını ögrenirim tam bir iki güne kadar ama.. Beyenmediginiz Cumhurbaşkanımız M.A.Talat ın Birleşik Kıbrıs düşüncesi herkes kendi tarafında şu an ki durum gibi sadece dış politikida Ortak bir devlet olarak tanınacak 2 ayrı toplumlu Tek devlet diye biliyorum.. Yani Bizim kendi polisimiz, kendi devlet dairelerimiz onlarınkinden ayrı.. Onların devlet daireleri polisi bizden ayrı.. iki toplum ligderinin birlikte yürütecegi bir komisyon yada onun gibi bişey.. Avrupa birliginin mini versiyonu gibi bişey diyim sana.. Detayları bilmiyorum son durumu ögrenince yazarım tam olarak size.. 

I am a Gamer. Not because I dont have a life, but because I choose to have Many.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Çok sürmez bugun kuruldu farzedelım en geç 10 sene sonra bizi kesiyorlar yardım edın dıye ağlayacaklar  ve KKTC tanınmadığı sürece bu kısır döngü devam edip gidecek.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    Knightkib bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

Henüz tam nasıl bir sistem kurulacagını bilmiyorum detaylarını ögrenirim tam bir iki güne kadar ama.. Beyenmediginiz Cumhurbaşkanımız M.A.Talat ın Birleşik Kıbrıs düşüncesi herkes kendi tarafında şu an ki durum gibi sadece dış politikida Ortak bir devlet olarak tanınacak 2 ayrı toplumlu Tek devlet diye biliyorum.. Yani Bizim kendi polisimiz, kendi devlet dairelerimiz onlarınkinden ayrı.. Onların devlet daireleri polisi bizden ayrı.. iki toplum ligderinin birlikte yürütecegi bir komisyon yada onun gibi bişey.. Avrupa birliginin mini versiyonu gibi bişey diyim sana.. Detayları bilmiyorum son durumu ögrenince yazarım tam olarak size.. 

madem dediğin gibi ne gerek varki birleşmeye?? ki zaten şu anda adada huzur hakim bu şekildede yaşanabilir. onlar

kendilerine biz kendimize

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Bu kötü bir şey değil ki. Kıbrıs zaten uluslararası camiada bir koca sıfır. İki cumhuriyetin fedaral anlamda dışarıya karşı tek kimlikli bir yapı oluşturması kötü bir şey değil. tabiki şartları, koşulları ve yöntemi önemli.Ancak baştan buna önyargıyla bakmak çok saçma.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı:
    Knightkib bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

madem dediğin gibi ne gerek varki birleşmeye?? ki zaten şu anda adada huzur hakim bu şekildede yaşanabilir. onlar

:) Senin KKTC üzerindeki ambargolardan haberin yok sanırım ? Türkiye bizi "Sözde" tanıyor bide o var tabi.. Daha sayardım da şimdi aklıma gelmiyor. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    Knightkib bunu yazdı:
    seadog bunu yazdı:
    Knightkib bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

:) Senin KKTC üzerindeki ambargolardan haberin yok sanırım ? Türkiye bizi "Sözde" tanıyor bide o var tabi.. Daha sayardım da şimdi aklıma gelmiyor. 

merak etme hoca amborgolardan haberim var bende kıbrısta yasıyorum suan fakat bu şekildede çok rahat yaşayabiliyorsunuz şuanda ekonominiz güzel ee istediginiz gibi heryere gidip geliyorsunuz daha ne olsun yani bence birleşmede en çok türk halkı zararlı çıkacak

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek
    Suan çok güzel durum dimi.. Türkiyeden tonla para geliyor bizde yiyoruz.. Ne ülke içi ne ülke dışı adam gibi ticaret var ohhh... Halkın %80 nin rahatı yerinde bunu bende biliyorum çok şükür benim aileminde durumu iyi ama birşeyler yapmamız kendi toplumumuzu ilerletmemiz dış ticarete açılmamız lazım. Üretmek istiyoruz Ekonomiyi dahada iyi duruma getirmek istiyoruz buna en büyük engel ambargolar.. Belki üretir belli bir güce sahip olursak ilerde Türkiyemize daha faydalı bir toplum oluruz.. "Rumlarla birleşirler bizi tanımaz bunlar, soysuzlar " düşüncesinden uzaklaşın artık.. Hem kendimize hem size faydamız olsun.. Bi baltaya sap olalım..

Toplam Hit: 5702 Toplam Mesaj: 43