Bisiklet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocalar bisiklet alacam, iki tane bisikletciye gittim kalite olanı besiktasta, 8000 dolara kadar bisikletler var. Pahalı olanların gövdeler karbon.

Bir tanede mahalledeki bisikletci var ondaki bisikletlerde de her özellik var fiyatları çok uygun, sadece karbon gövde yok. Diyor ki karbon kötü karbonlar kırılıyor diyor. Tabi satıcılarla önceki deneyimlerimden yola çıkarak güvenemedim.

Bisiklet alırken dikkat edilmesi gereken ozellikler nelerdir? iyi markalar nelerdir? 800-1200 tl arası bişi düşünüom iyi bişi olsn

Mahallendeki bisikletçi karbon kadroların ömür boyu garantili olduğunu bilmiyor demek ki.

o fiyat aralığında 2.el bakarsan gayet güzel modeller bulabilirsin. sedona,scott,trek,corratec,specialized,kron. bu markalar iyidir.

dağ mı yoksa şehir ağırlıklı hafif dağ bisikleti (city bike) mı arıyorsun.

dikkat edileceklere gelince çoğu benzer kadro özelliklerine sahip. hidrolik disk fren olması yararına. vites setine dikkat et.

shimano için bildiğin sıralama(değişmiş olabilir) düşükten yükseğe kalite sıralaması

tourney, altus,acera,alivio, deore, slx/lx , xt, xtr

maşaya gelince kilitlemeli,hava ayarlı olursa iyi olur.

PoLLBuLL tarafından 31/Ağu/12 19:52 tarihinde düzenlenmiştir

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek
    PoLLBuLL bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Hocalar bisiklet alacam, iki tane bisikletciye gittim kalite olanı besiktasta, 8000 dolara kadar bisikletler var. Pahalı olanların gövdeler karbon.

Bir tanede mahalledeki bisikletci var ondaki bisikletlerde de her özellik var fiyatları çok uygun, sadece karbon gövde yok. Diyor ki karbon kötü karbonlar kırılıyor diyor. Tabi satıcılarla önceki deneyimlerimden yola çıkarak güvenemedim.

Bisiklet alırken dikkat edilmesi gereken ozellikler nelerdir? iyi markalar nelerdir? 800-1200 tl arası bişi düşünüom iyi bişi olsn

Mahallendeki bisikletçi karbon kadroların ömür boyu garantili olduğunu bilmiyor demek ki.

o fiyat aralığında 2.el bakarsan gayet güzel modeller bulabilirsin. sedona,scott,trek,corratec,specialized,kron. bu markalar iyidir.

dağ mı yoksa şehir ağırlıklı hafif dağ bisikleti (city bike) mı arıyorsun.

dikkat edileceklere gelince çoğu benzer kadro özelliklerine sahip. hidrolik disk fren olması yararına. vites setine dikkat et.

shimano için bildiğin sıralama(değişmiş olabilir) düşükten yükseğe kalite sıralaması

tourney, altus,acera,alivio, deore, slx/lx , xt, xtr

maşaya gelince kilitlemeli,hava ayarlı olursa iyi olur.

sen işi biliyor gibisin, ilgileniyorsan bisikletle Sakarya'ya gelince katıl bize, akalım turlara :D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocalar ben hep büyük tekerlekli yarış bisikleti kullandım şu ana kadar fakat şehir içinde kullanıcam bu defa kalın tekerlekli olsun biraz diyorum yeri gelince küt diye kaldırıma çıkıp inebileyim. asfalt ve kaldirimda surerim en çok, pek toprağa çıkmam

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

holy üstad zamanlaman çok iyi 1 aylık araştırmanın üzerine geçen hafta KRON XC500 aldım ve fren olarak da disk fren eklettim.

bana 850tl ye geldi 400 peşinat, kalan 450 taksitle. normalde aşağıdaki linktende göreceğin üzere 442 dolar.

http://www.eforbisiklet.com.tr/urunlerimiz.php?marka=4&kategori=5&id=288

hacım özellikle biraz kilon varsa ve ben hafif yağmurlu havalarda da kullanırım diyorsan kesinlikle V fren alma disk taktır. Senin verdiğin fiyat aralığına göre kron XC 750 modelini düşünebilirsin. 

Neden bu kadar kron diye tutturduğuma gelirse araştır google da kron bir türk markası ve sirkecide yerleri var. Ve diğer yabancı modellere göre gayet kaliteli ve fiyatı uygun. ben şahsen hiç bir olumsuz yoruma denk gelmedim.

istersen osman ile tanıştırayım seni efor da çalışıyor. zaten alma kararı verirsen kesin haberim olsun pazarlığın dibine vururuz efor da:)

bunun dışında dağ bisikleti düşünmüyorsan aşağıdaki linkteki 2. sayfa başka modeller için fikir verebilir.

http://www.eforbisiklet.com.tr/urunlerimiz.php?marka=4&kategori=5&sayfa=2

bicycle film festivaline katılmayı düşünüyorum. 7 den 70 e güzel ortam oluyor.:)

http://www.bicyclefilmfestival.com/istanbultr

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Şeyhim, ille de kalın tekerlekli bisiklet alacağım diyorsan dağ bisikleti tipinde 26 jant düz lastikli şehir bisikletlerini terceh edebilirsin. 

Örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-trek-fx-7-3-68586684/detay 

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-son-kampanya-salcano-citysport-27hds-bisiklt-920-tl-salcano-kony-65362951/detay

Lastikler düz olduğu için titreşim yapmaz. İdeal gezi bisikleti bence bu Trek ve Salcano.

Karbon kadrolar piyasada şu anda çok çin malı var. Dediğin fiyata alacağın karbon bulursan da sağlıklı olmaz. 

Klasik yol bisikletlerinden öneririm ama icabında kaldırıma falan çıkarım diyorsan o da olmaz...

Not: Bisikletliler Derneği Başkanını tanıyorum, telefon pm atayım her türlü soruna cevap verip yardımcı olacağından eminim. İstanbul'daki düzenlenen bisiklet gezi ve turlarına katılmak isterseniz siz bilirsiniz...

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Bende bisiklete binerken utanma duygusu oluyor artık. Ama kardio'da yapmam lazım, ve nefes açmam, bir tane alayım gece 3-4 arası süreyim çaktırmadan diyorum :D

Harbiden aklımdan geçiyor ama alma diyen taraf daha ağır basıyor. Eskiden çok severdim bisikleti.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuz_ruhu_03
    tuz_ruhu_03's avatar
    Erkek

Karbon dayanıklılığı ve hafifliği ile ünlüdür diye biliyorum ben ama o bisikletçi seni kesmiş az.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Bianchi nin modellerine bakabilirsin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Wayaq ne kadar bisiklet meraklısı varmış burda, Ben hayatımın yarısını bisiklet geri kalanını bilgisayar basinda gecirdim (Fakat o bisiklet ilkokuldan beri kullandığım bi yarış bisikleti çok az orjinal parca kaldı üstünde)

Fakat bilg başında çok fazla geçirmişim anlaşılan ki hiçbir fikrim yok özellikler ve markalar konusunda.

rappermcs hocam efor dedigin yer nerededir?

Çok anlamamakla beraber kron XC 750 güzele benziyor fakat Türk deyince durdum bi ,bununla giderken frenler tutmaz, tekerlek cikar yada gövde ayrılır diye korkuyorum.

Bir de sanırım fiyatı biraz daha yükseltip karbon gövde alsam daha iyi olabilir sanırım

ERERESEL abü bisikletliler derneği başkanıyla tanıştırırsan bisiklet sormak için heralde ya 10.000 dolarlik bisikleti tavsiye eder yada döver, birinin bana hotmail nasil hacklenir diye sorması gibi bişey olmalı. Ama aldıktan sonra biraz kondusyonu geliştirince turlara katılmak isterim öyle sağolasin

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek
    tuz_ruhu_03 bunu yazdı

Karbon dayanıklılığı ve hafifliği ile ünlüdür diye biliyorum ben ama o bisikletçi seni kesmiş az.

Karbon iyidir, sağlamdır, hafiftir, havalıdır, çook havalıdır.... Ani darbeleri absorbe edemez, kırılır... Ani darbeler sadece bisiklet yarışlarında olmaz, girdiğin bir çukur, bir çarpma ile olabilir... Bisikletin giderken kırılması felakettir. 

Bakmak istersen: http://www.bustedcarbon.com/2010_06_01_archive.html

Ben klasik yol yarış bisikleti kullanıyorum. 1977 Model Peugeot PS10, 2 sene onunla bisiklet sporu yaptım, 1992'den beri kullanıyorum. 

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
Toplam Hit: 16305 Toplam Mesaj: 99