Bisiklet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek

imkân varsa http://www.bianchi.com.tr/fiyatlar.aspx listedeki afx-9500 yada Mega modellerini inceleseniz güzel olur.

afx 9500 için: http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=234  (1.728,00 TL) 

Mega için: http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=202 (1.760,00 TL)

shimano xt ve slx serileri bana göre güzel ürünlerdir. linklerini verdiğim 2 bisikletinde frenleri hidrolik disktir. (resmi yazdığıma bakmayın satıcı değilim :) )

edit: hidrolik frenli bisikletler için abs sistemi üzerine bir fikrim var. "imkanım var, ben denemek istiyorum" diyen varsa pm...

VisualBoy tarafından 01/Eyl/12 02:07 tarihinde düzenlenmiştir

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Bir kere 2 metreden atlayip iki tekerlegi dumduz etmisligim var ince tekerlekte. sele de az daha gte giriordu. 

Bu bölüme iyi güldüm ya :D

Benimde önüme aldığım adamın ayağını akort tellerine sokarak ön tekeri dümdüz edip takla atmışlığım var. (Hemde rampa aşağı) :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek

Karbon kadro bence profesyonel bisikletçilere göre birşey. Alüminyum kadro ve güzel bir amortisör, güzelde lastikler oldumu tamamdır.

Bende salcano ng650 var ucuz bir başlangıç yapayım dedim ama anlık bir heves olmadığını anladım, ileride daha üst sınıf birşey alacağım. Akşam iş dönüşü çıkıyorum 5-6 km gezinip dönüyorum. Stres atıyor insan.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    Nautilus bunu yazdı

bende resimdeki modele benzer bisan marka bir bisiklet var. Çocukken aldırmıştım, sokaklarda deli sürerdim felan =)

yaklaşık 7 yıldır felan hiç binmedim, geçen 5 km gidiş 5 km geliş bir yola çıktım, yol bildiği asfalt felan, varış noktasına geldiğimde kıçım deli gibi ağrıdı(tam oturduğum kısımlar) 2 gün kıçım ağrısı ile koltuğa oturmak bile zor oldu. sanırım sıkıntı selede veya selenin boy ayarında?

Hocam ona çare yok bir süre sonra nasırlaşıyor toton sonra bişi olmuyor. Çaresi de var aslında pedli taytlar felan işini görür yada sele.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

sedona 761 öneririm

All is well
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

bisikletforum.com çok şey bulabilirsin.

2-3 ay önce sedona 711 V-fren aldım, memnunum. Ucuz-orta ayarda bulabildiğim en iyi bisikletlerden biriydi.(700 TL) (Diğeri carraro 419grunge)

Dağ bisikleti yada hybrid(şehir-tur) bisikletler işini görecektir.

Hybrid tercih edersen Trek fx serileri iyidir.Kadroları ömür boyu garantilidir.

Karbon kadro çok önemli değil. Hafiflik avantajı var ancak yarış yapmayacagın için alüminyum kadro işini görecektir.

Dağ bisikletlerinde sedona, carraro, corratec, cannondale, kron hemen hemen hepsinin aynı ayarlarda bisikletleri mevcut. Hayal kırıklığı yaşamassın.

Kaldırım ve şehiriçi dediğin için nispeten bozuk yollarda süreceğini varsayarsak, kilitlemeli olmak şartıyla amortisörlü maşa uygun olabilir. Şart değil tabi ki.

Bütçen disk frenli iyice bir bisiklet almana yetecektir. Disk frenlerde mekanik değil, hidrolik disk fren önerilir. (sebebini bilmiyorum)

Disk frene uygun herhangi bir v frenli bisikleti de daha sonra disk e çevirebilirsin.

Alacağın bisiklette acera-alivio-deore vites sistemlerinden biri olacaktır. Hepsi işini görür.

Sırt, kol, bel vs. ağrıları çekmemen için kadro boyu önemlidir. (S-M-L vs.) Nette bacak boyu ve ideal kadro boyu hesaplama yöntemleri mevcut onlardan yararlanabilirsin. Alacağın bisikleti yerinde denemek yararlı olacaktır. İnternetten alacaksan bile aynı modeli satan bir yerde deneme yapman faydalı olabilir.

Kask, eldiven ve flaşörlere de bütçe ayırmanı öneririm. (min. 100 TL)

Anlattıklarım tecrübe değil, bisiklet almadan önceki 2-3 aylık araştırmalarımın sonucudur. Yani inorganiktir.

Dipnot: Çok fazla araştırmaktan kafayı bozacaktım, bisikletten soğuyacaktım. Bunu yapmamanı tavsiye ederim. Forumda(bisikletforum.com) tavsiye edilen bisikletlerden beğendiğin bir tanesini, olumlu olumsuz yorumlarını ilgili forumdan okuduktan sonra hemen alıp binmeni öneririm.

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Bende Sedona 761 var gayet memnunum. Ama alırken dikkat etmen gereken şey parçaların modeli. Mesela hepsi shimanodur elbette ama shimano acera veren bir bisiklet yerine shimano deore veren bir bisiklet tercih etmelisin. Kazıklanmamının en önemli yanı budur. İkincisi aliminyum kadro al, sakın çelik kadro alma. Hoplayıp zıplamak istiyorsanda jant setin 19 luk filan olmalı yoksa eline gelir ona göre

Iruretta tarafından 01/Eyl/12 11:05 tarihinde düzenlenmiştir

http://yanduvar.blogspot.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

abü compü'ye falan sorsana, herif adana dan izmire bisikletle gidiyor amk kafayi yemis. :D

[22817//kaanabak]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlock
    warlock's avatar
    Erkek
    Nurky bunu yazdı

abü compü'ye falan sorsana, herif adana dan izmire bisikletle gidiyor amk kafayi yemis. :D

Sesli güldüm :D x)

Aynı şarkıyı 100 kere dinleme manyaklığı olan, sabah suyu yüzüne çarparken suyun bileklerden dirseklerine akmasına uyuz olan, buzdolabını açıp boş boş baktıktan sonra kapayan, kulağında mp3 ile gezerken klip tadında yürüyen, doğru insanı bekleyip yalnız kalan, ellerini bi türlü ısıtamayan, çift bölmeli çakmakta her iki tarafta gaz seviyesini dengeleme ihtiyacı duyan, girdiği kapalı bir mekanda ilk önce çıkış kapısının nerede olduğunu arayan bir insan oğluyum...
Toplam Hit: 16298 Toplam Mesaj: 99