Bisiklet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Wayaq ne kadar bisiklet meraklısı varmış burda, Ben hayatımın yarısını bisiklet geri kalanını bilgisayar basinda gecirdim (Fakat o bisiklet ilkokuldan beri kullandığım bi yarış bisikleti çok az orjinal parca kaldı üstünde)

Fakat bilg başında çok fazla geçirmişim anlaşılan ki hiçbir fikrim yok özellikler ve markalar konusunda.

rappermcs hocam efor dedigin yer nerededir?

Çok anlamamakla beraber kron XC 750 güzele benziyor fakat Türk deyince durdum bi ,bununla giderken frenler tutmaz, tekerlek cikar yada gövde ayrılır diye korkuyorum.

Bir de sanırım fiyatı biraz daha yükseltip karbon gövde alsam daha iyi olabilir sanırım

ERERESEL abü bisikletliler derneği başkanıyla tanıştırırsan bisiklet sormak için heralde ya 10.000 dolarlik bisikleti tavsiye eder yada döver, birinin bana hotmail nasil hacklenir diye sorması gibi bişey olmalı. Ama aldıktan sonra biraz kondusyonu geliştirince turlara katılmak isterim öyle sağolasin

holyone hoca efor sirkeci de asıl yeri. ama bir sürü bayisi var. Aynen ben de ilk türk markası diye duyduğumda durdum fakat arkadaş bir tane mi olumsuz yorum olmaz. 

Dediğin gibi al benisi çok fazla: şekil bir bisiklet. hocam zaten 2 yıl garantisi var 2 yılda bir şey olmazsa gider zaten o bisiklet. 

o yüzden ısrarla tavsiye ediyorum. sen yine farklı model araştır karbon bak ama fren konusunda da diskten vaz geçme hacım. 

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Karbon alsam kırarmıyım bilmiorum, Bir kere 2 metreden atlayip iki tekerlegi dumduz etmisligim var ince tekerlekte. sele de az daha gte giriordu. Şimdi o yaştan 25-30 kilo fazlam var, karbon doğru seçimmidir ne kadar dayanır kestiremiyorum yaw :/ ne zor ismis bisiklet secmek

Butceyi biraz daha arttirabilirim ama böyle portatif seyleri caldirabilirim ben, birak bisikleti milletin motosikletleri calinior birkac ayda onun icin cok para gömmek istemiorum.
    Son teknoloji hastaligim bana karbon aldiracak sanki

HolyOne tarafından 31/Ağu/12 21:46 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Şeyhim şimdi marka filan tavsiye edemem ama boyuna göre bisiklet seçmeni tavsiye ederim. Yani boyun 1.90 ise gidip 21"lik bi' bisiklet alma. Vakti zamanın birinde bu hataya düştüm koltuğu taa sonuna kadar kaldırıyordum ki güzel bir görüntü ve rahat bir kullanım olmuyor.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Şeyhim şimdi marka filan tavsiye edemem ama boyuna göre bisiklet seçmeni tavsiye ederim. Yani boyun 1.90 ise gidip 21"lik bi' bisiklet alma. Vakti zamanın birinde bu hataya düştüm koltuğu taa sonuna kadar kaldırıyordum ki güzel bir görüntü ve rahat bir kullanım olmuyor.

aynen hacım. boy 1.90 varsa 26" iyidir

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

bisikletforum.com çok sağlam adamlar vardır hoca dünya turu yapanlar var aralarında onlara danış güzel bilgi edinirsin

THE BeYaZ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

hocam 2 tane 20 yıllık bianchi var modellerini hatırlamıyorum sp'li bişeydi (şuan depodalar bakamıyorum), bi tanesini çok kullanmasak da diğerini baya kullanıyoruz, frenler erimişti frenleri değiştik, bi de vitesi 18'den 21 yaptık daha süratli olsun diye, hala orijinal şekliyle sapasağlam kullanıyoruz. alacaksan bianchi öneririm buyur burdan bak modellere http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2

hsyN tarafından 31/Ağu/12 22:10 tarihinde düzenlenmiştir

test 1 2
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

seyh sana tavsiyem compiye ulaş bu ara bisiklet üstünde yardırıyo hatta km ye kaç kuruş yaktığını felan hesaplıyo :D o sana tam olarak ne alman gerektiğini söyler...

bunun haricinde bisiklette bakılacak nokta çok nerede kullanacaksın ne amaçla kullanacaksın göbekler vitesler frenler vs. en güzeli selcuğa sor :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

http://www.carrarobisiklet.com/

birde buraya bak istersen bende bi modelini gördüm begendim alma kararı verdim bütçe açığım var :)

edit: yol bisikleti dag bisikleti ? secip uygun fiyatlara alınabilir. boyner magazalarında satısı var onlarda 8 taksit yapıyolar :)

bamboocha tarafından 31/Ağu/12 23:48 tarihinde düzenlenmiştir

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

bende resimdeki modele benzer bisan marka bir bisiklet var. Çocukken aldırmıştım, sokaklarda deli sürerdim felan =)

yaklaşık 7 yıldır felan hiç binmedim, geçen 5 km gidiş 5 km geliş bir yola çıktım, yol bildiği asfalt felan, varış noktasına geldiğimde kıçım deli gibi ağrıdı(tam oturduğum kısımlar) 2 gün kıçım ağrısı ile koltuğa oturmak bile zor oldu. sanırım sıkıntı selede veya selenin boy ayarında?

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

bisikleti dağda taşta düşünmüyorsanız klasik bisan türü bisikletlerden alın. tekerine taş gibi oluncaya dek havayı basın ayağınızın ağırlığı gider. düz yerde kullanacaksanız vitesliye filan gerek yok. teker ne kadar sert olursa düz yolda o kadar az yorar. düz yerde vitesli kullanmaya hiç gerek duymuyorum. bende yeğenlerin kendimin oğlumun biri sürü çeşidi var. bisan türü klasikler en kral bisiklettir nazarımda .

Temel adalettir .
Toplam Hit: 16291 Toplam Mesaj: 99