folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bitcoin Tepe Taklak 29.000 TL Seviyelerinde

Bitcoin Tepe Taklak 29.000 TL Seviyelerinde

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Balon dedim, inecek dedim önceki konuda. Arkadaşlara grafikler gösterdim. Bana bu grafikler senelerdir dolanıyor bir sikim olmaz dediler. İnşallah zarar etmemişlerdir.

https://www.forbes.com/sites/jessecolombo/2013/12/19/bitcoin-may-be-following-this-classic-bubble-stages-chart/#5c5d546036b8

Ya attığım şeye bakmadın ya da ağır salaksın. Başka açıklaması yok.

Bu grafik 2013 den alınmış. Görüldüğü gibi 1200 den 500 seviyelerine kadar bir düşüş mevcut. Şimdiki 19 binden 8 bine düşmesi gibi.

Birkaç ay sonra da 200 lere kadar düşmüş. 4.5 katlık bir azalma olmuş. Ve şimdiki durumuna bakın.

1- Konuşma tarzına dikkat et. 

2- Ne bir volitelite biliyorsun, ne bir temel-teknik analiz biliyorsun insanlara bok atıyorsun. 

3- Atığım grafik bir örnek, balonlar sadece bitcoin için olmz. Çoğu o grafikteki gibi hareket eder. Sonrasında toparlayıp tekrar şişebilirler. Genel olarak böyledirler ama. 2100 e kadar bitcoin elli kere patlar durur. Bazen altın patlar, bazen dolar, bazen borsa. Bu bitcoini piyasadan silmez. 

4- Forbes da bir yerden refarans almış bak; 

https://people.hofstra.edu/geotrans/eng/ch7en/conc7en/stages_in_a_bubble.html

Balonun aşamaları yazıyor.

Adam bitcoin filan dememiş orda demi. Ama şunu yazmış bak;

Bubbles (financial manias) unfold in several stages, an observation which backed up by 500 years of economic history. 

500 yıldır balonlar var demiş. 

Ben bu ülkenin ilk 1000 inde olan bir iktisatçıyım. Çok uzmanım demiyorum ama cahil cahil c/p yazılarla tartışmayın. 

7000 dolar bandından yine sıçrayacak diyor ve çekiliyorum.

Dünyanın en iyi iktisatçısı da olsan kriptoda grafik işlemez. Sadece azıcık öngörü sahibi olursun.

Hocam zaten tahmin bunlar, bilse peygamberlik ilan eder.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Balon dedim, inecek dedim önceki konuda. Arkadaşlara grafikler gösterdim. Bana bu grafikler senelerdir dolanıyor bir sikim olmaz dediler. İnşallah zarar etmemişlerdir.

Bende böyle yorumlara hastayım.

Adamlar balonda balon diye kendini yerden yere vuruyor.Zaten btc ile uğraşan hiçkimse bu fiyatlar hep 15 bin $  yada üstü kalacak demiyor.Tabi ki ilerleyen zaman zarfında 2 sene 3 sene belki hatta 1 sene içinde btc nin değeri 5 bin $ civarında sabitlenecek ve yavaş yavaş gerçek değerini bulacak.O gerçekden değeri düşüp kalacağı zamana kadar herkes karını elde edip çıkmanın peşinde.

Sonrasında toparlayıp tekrar şişebilirler

Demişsin.Sen gerçekden neden bahsettiğini iyi biliyor musun hacı ?  Zaten bu işi yapan adamlar alttan alıp yukardan satıyorlar böyle kar ediyorlar.Doğal olarak senin şişme dediğinde borsada altının,doların yükselmesi gibi yükselmedir.Şişme diye bir kelime yok uydurma bir kelime.

Yani senin dediğin aynen GS-FB maçında FB kazanır dedikden sonra maçı 2-1  GS kazanınca   "ya maçı GS kazanmadı.Sadece GS 2 gol attı FB 1 gol atabildi" gibi mantıksız bir laf."

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Adamlar balonda balon diye kendini yerden yere vuruyor.Zaten btc ile uğraşan hiçkimse bu fiyatlar hep 15 bin $  yada üstü kalacak demiyor.Tabi ki ilerleyen zaman zarfında 2 sene 3 sene belki hatta 1 sene içinde btc nin değeri 5 bin $ civarında sabitlenecek ve yavaş yavaş gerçek değerini bulacak.O gerçekden değeri düşüp kalacağı zamana kadar herkes karını elde edip çıkmanın peşinde.

Demişsin.Sen gerçekden neden bahsettiğini iyi biliyor musun hacı ?  Zaten bu işi yapan adamlar alttan alıp yukardan satıyorlar böyle kar ediyorlar.Doğal olarak senin şişme dediğinde borsada altının,doların yükselmesi gibi yükselmedir.Şişme diye bir kelime yok uydurma bir kelime.

Yani senin dediğin aynen GS-FB maçında FB kazanır dedikden sonra maçı 2-1  GS kazanınca   "ya maçı GS kazanmadı.Sadece GS 2 gol attı FB 1 gol atabildi" gibi mantıksız bir laf."

Dediklerine aykırı birşey demedim. İşlem gören kıymetin aşırı değerli olmasına balon denir. Bunu 1-2 ay önce söyledim, müritleri uyardım. Mevzu bu. Adam 50000 tl kredi çekmiş mesela ripple almış. İlla btc ye yatıran da vardır. Hayır neye ayar oldunuz bir anlasam. Biri aptal demiş biri ne dediğini bilmiyorsun demiş. Manipuletif bir hareket söz konusuydu, aşırı değerlenme söz konusuydu. Üzerine birşeyler söyledim ve çıktı. Mevzu bu. Hala söylüyorum. Şubat ayına kadar düşecektir. Tabi yine bir manipülasyon olur, beklentiler değişir vs. Bilemem. Öngörüm bu. 

Daha da btc hakkında konuşmam, ama kızdınız ha :/

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Dediklerine aykırı birşey demedim. İşlem gören kıymetin aşırı değerli olmasına balon denir. Bunu 1-2 ay önce söyledim, müritleri uyardım. Mevzu bu. Adam 50000 tl kredi çekmiş mesela ripple almış. İlla btc ye yatıran da vardır. Hayır neye ayar oldunuz bir anlasam. Biri aptal demiş biri ne dediğini bilmiyorsun demiş. Manipuletif bir hareket söz konusuydu, aşırı değerlenme söz konusuydu. Üzerine birşeyler söyledim ve çıktı. Mevzu bu. Hala söylüyorum. Şubat ayına kadar düşecektir. Tabi yine bir manipülasyon olur, beklentiler değişir vs. Bilemem. Öngörüm bu. 

hocam piyasayı ne kadar takip ediyorsunuz ya da takip ediyor musunuz bilmiyorum ama, geçmiş dönemlere bakıldığında 1000 $ dan 200 $ a düşmüşlüğü de var.

şu anda 18-19k $dan 8k ya düşmüş olması bile gerçekten çok az. önceki senelerde 5 katına kadar zarara girenler şimdi 2 kat içerdeler.

yarın 10 $ da olabilir. ancak her zaman söylediğim gibi, elinde binlerce BTC tutan insanlar, firmalar vs bunun düşmesini istemez. bir şekilde manipülasyonla yukarı çıkartırlar.

çünkü eğer iyi takip ederseniz, elinizde de para olursa gerçekten kazancı çok yüksek bir borsa.

tabi ki kar edenler olacağı gibi zarar edenler de olacak ki sistem birbirini tamamlasın.

herkes kar ederse (çiftlikbank gibi) bi yerden sonra sistem kilitlenir :)

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

hocam piyasayı ne kadar takip ediyorsunuz ya da takip ediyor musunuz bilmiyorum ama, geçmiş dönemlere bakıldığında 1000 $ dan 200 $ a düşmüşlüğü de var.

şu anda 18-19k $dan 8k ya düşmüş olması bile gerçekten çok az. önceki senelerde 5 katına kadar zarara girenler şimdi 2 kat içerdeler.

yarın 10 $ da olabilir. ancak her zaman söylediğim gibi, elinde binlerce BTC tutan insanlar, firmalar vs bunun düşmesini istemez. bir şekilde manipülasyonla yukarı çıkartırlar.

çünkü eğer iyi takip ederseniz, elinizde de para olursa gerçekten kazancı çok yüksek bir borsa.

tabi ki kar edenler olacağı gibi zarar edenler de olacak ki sistem birbirini tamamlasın.

herkes kar ederse (çiftlikbank gibi) bi yerden sonra sistem kilitlenir :)

İnan takip etmiyorum. Ama grafiklere göz atınca kör aksak birşey çıkarabiliyorum. Çoğunu araştırıyorum da anlıyorum. Az biraz iktisat merakım var diyelim. Zaten blockchn teknolojisini de beğenmediğimi belirttim. Sadece yorum yazdım öyle görünce yani. 

Dediğin gibi kripto borsalar aşırı riskli, mevzu bu. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

benim düşüncem bitcoin balon değil diyenler; "balon olduğu kanısında olduğu halde insanlara balon olmadığını empoze edip anlayan anlamayan herkesi yatırıma teşvik edenler" ve bu insanların her sözüne inananlar ve nadir bir oranda bireysel farklı fikri olanlar olarak üçe ayrılıyor.

bitcoin balondur diyenler de; 1-işte yok efendim "lale çılgınlığı bu var ya bu bitcoin balon ya puf yok olacak karşılığı yokmuşş" diyenler, 2-aslında gayrimenkul/petrol gibi elle tutulur piyasalarda da balon oluşabileceğini bir hikaye/kullanımı vs. olmadan aşırı yükseliş/düşüşler olmasının; bir piyasada balon olmasının piyasanın hiç olacağı anlamına da gelmediğini sadece tehlike arz ettiğini bilenler, ve nadir bir oranda bireysel fikri olanlar olarak üçe ayrılıyor.

kişisel düşüncem: bitcoin balondur veya değildir diyen insanlar arasında bu tırnak içinde belirttiklerim yüzünden saçma tartışmalar doğuyor. kripto para piyasası o kadar hızlı şekilde 800 milyar dolara çıkmayı hak ediyor muydu-hayır, milyar dolarlık market cap'e ulaşmış coin/tokenların aslında kullanım alanı bile olmayanları geliştirme aşamasında olanları var mı-evet, bitcoin transactionları aslında çok mu hantal-evet, bitcoin'in yaptığı işi çok daha iyi yapan başka coinler var mı-evet, daha devrimsel şeyler çıkacak mı-evet, bu gece mi çıkacak-hayır, çok hızlı şekilde düşüp yükseldi mi piyasa-evet. arkadaşlar bunun adı varlık balonu :d ama bitcoin balondur tayfasındaki "bitcoin balondur uzak durun/balon yok herkes alsın 1m dolar olacak" söylemlerini de saçma buluyorum. gayrimenkul piyasasında balon varsa uzak mı durmak gerekir hayır 4 quadrant modeli ile ele almasan da en basitinden kapitalizasyon oranına bakarsın diyorsan ondan sonra öyle bu ne yau deyip faize yatırırsın tatmin edici gelmezse :-) blockchainde de balıklama atlamak yanlış tabiki temel analizi ve psikolojik analizi kesinlikle anlamak gerektiğini düşünüyorum teknik analizi yine tradingview'dan vs. bakıp karşılaştırabilirsiniz. keza kendim anlamasam da whale'leri anlamayı başaranları agar.io'daki büyüklerden toplayıp dötünden ayrılmayan minnaklar gibi görüyorum. aklımdan geçeni olduğu gibi yazdım okuyanlara sry

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

batıyoruz lann..

bana mazlumu getirinn :D

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

https://www.forbes.com/sites/jessecolombo/2013/12/19/bitcoin-may-be-following-this-classic-bubble-stages-chart/#5c5d546036b8

Ya attığım şeye bakmadın ya da ağır salaksın. Başka açıklaması yok.

Bu grafik 2013 den alınmış. Görüldüğü gibi 1200 den 500 seviyelerine kadar bir düşüş mevcut. Şimdiki 19 binden 8 bine düşmesi gibi.

Birkaç ay sonra da 200 lere kadar düşmüş. 4.5 katlık bir azalma olmuş. Ve şimdiki durumuna bakın.

1- Konuşma tarzına dikkat et. 

2- Ne bir volitelite biliyorsun, ne bir temel-teknik analiz biliyorsun insanlara bok atıyorsun. 

3- Atığım grafik bir örnek, balonlar sadece bitcoin için olmz. Çoğu o grafikteki gibi hareket eder. Sonrasında toparlayıp tekrar şişebilirler. Genel olarak böyledirler ama. 2100 e kadar bitcoin elli kere patlar durur. Bazen altın patlar, bazen dolar, bazen borsa. Bu bitcoini piyasadan silmez. 

4- Forbes da bir yerden refarans almış bak; 

https://people.hofstra.edu/geotrans/eng/ch7en/conc7en/stages_in_a_bubble.html

Balonun aşamaları yazıyor.

Adam bitcoin filan dememiş orda demi. Ama şunu yazmış bak;

Bubbles (financial manias) unfold in several stages, an observation which backed up by 500 years of economic history. 

500 yıldır balonlar var demiş. 

Ben bu ülkenin ilk 1000 inde olan bir iktisatçıyım. Çok uzmanım demiyorum ama cahil cahil c/p yazılarla tartışmayın. 

7000 dolar bandından yine sıçrayacak diyor ve çekiliyorum.

Burada sorun balon olup olmadığını söylemende değil. Herkes düşüncesini söylemekte özgür sonuçta.

Sen "inecek dedim önceki konuda. Arkadaşlara grafikler gösterdim. Bana bu grafikler senelerdir dolanıyor bir sikim olmaz dediler." diyerek sanki geleceği görmüş gibi bana inanmadınız bak ne olduya getirmişsin olayı. Hadi bunu da anlarım ineceğini söylersin ama bunu gelip de balon grafiği ile bağdaştıramazsın çünkü Bitcoin tarihinde o balon grafiği çok kere tekrarlandı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Geçen yıl garip bir site keşfetmiştim Japonlar la Rus ların takıldığı Bi yer daha çok 10 numara bir yerdi diyebilirim herifler konuşma mimarisini çözmüşler resmen projektör önünü görüyorsun dikkatli incelersen deli dehşet bir yerdi telegram da onların kopya yerlerini bulmuştum. İnandığım odur ki onlar bu işi çözen insanlar.bu yıl ki öngörüleri kazançlı bir yıl olacağdı.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

icolara glin mubarekler bakın patlarsa piçman olursunuz 2 dakka hepsine üye oluyom ben sonra vayhh babayin deememk için :D 

aha size gelecen vaad ettiği düşünülen ico

https://www.theabyss.com/

bu da ref linkim 

https://www.theabyss.com/invite/cvyhbw

sitede herkeş cayır cayır ref link atıyor bişi olmuyo diye ben de attım. Kafanıza göre ister olun ister olmayın. Sadece bir öneridir.

next next next install
Toplam Hit: 121631 Toplam Mesaj: 187
bitcoin btc düşüş