folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bitcoin Tepe Taklak 29.000 TL Seviyelerinde

Bitcoin Tepe Taklak 29.000 TL Seviyelerinde

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

buğday verip 1 poşet elma alıyorum. şimdi ne gerek var metal yahut kağıt paraya?

benim buğday tarlam varsa çok mahsulum vardır gider at alırım karşılığında da 5 çuval buğday veririm ne gerek var para gibi bir başka aracıya. Benim dışımdakiler ölsün aq.

ben böyle zihniyete sokayım..

ek olarak güdülmeye alışmış insan evlatları herkes siz gibi güdülmekten hoşlanmıyor.. at gözlüklerine devam..

Ekonomi parayı bir mübadele aracı olarak görmez aslında. Para bir maldır. Parçalara bölünebilir olması, kolay taşınabilmesi, kolay muhafaza edilebilmesi onu bir mübadele aracı yapmıştır. Servetini elma yada buğday olarak tutman münkün mü ? Yada pazardaki herkes elma karşılığında buğday almak zorunda mı ? Adamın insülin iğnesine ihtiyacı var. Sen buğday öneriyorsun. Adam buğdayı alacak da karşılığında insülin verecek birisini bulacak da ohoo..

Güdülmenin sebebi para mı ? 

Ben ekonomist değilim. Ama bildiğim tek şey an be an değer değişir. Çünkü aldığım hizmetin t anındaki değeri 1tl ise t+1 anındaki değeri 1.1tl dir. yahut 0.9 tl dir. bunu açıklamak için ekonomist olmaya gerek de yok zaten.

teknoloji zaman içerisinde her türlü fikri, geride kalmış zihni süpürüp atacak bildiğim tek şey bu. direnenler yok olup gidecekler..

Boşta duran para için dediğin geçerli. Bu yüzden piyasa faizi diye birşey var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    Ben tüm servetimi Domates'e yatırdım. Bitcoin düşer, Domates düşmez. On sene sonra çok zengin olacağım. Sizin 40 kilo altınınız olsa, yine bir şey olamazsınız. Hemen elden çıkarır, çıplak sokakta kalırsınız. Üç gün elde tutamazsınız.

Büyük ihtimalle domateslerin 3 gün içinde bozulacak. :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

ripple bu gidişle 50 cent ver lan tırrek seviyesine düşecek mk

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Konu silinmez se ilerleyen dönemler de bi bakalım gidişata, btc wifi olayına benziyor biraz kim derdi cat5 den AP lere geçişi bugün değil ancak yarınlar elektronik ortam6d olacak bu arada parası olan 3 5 ateşlesin pişman olmaz 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

btw nin cenaplığı piyasaya çıktı tüm piyasa çöktü :)

havada durdum,şahitlerim var
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Bu günlerde savaş riski var. Bu nedenle altın çıkıyor, diğer her şey düşüyor. Trump'ın ne yapacağı öngörülemiyor. Savaş riski yüksek dönemlerde Altın ve Petrol çıkar. Meşhur bir ortaçağ medyumu (Nostredamus) bir zamanlar Suriye bölgesinden 3. Dünya savaşının ateşleneceğini yazmıştı. Avrupalılar o medyuma inanıyorlar.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

bitcoin grafiğini veya altcoinleri çok takip eden biri değilim, ayrıca fikir olarak yamuluyorsam düzeltin lütfen ama blockchain teknolojisine yatırım yapmak hiç de balon falan gelmiyor bana visa ya rakip p2p ödeme sistemlerinin olması, cloud veri yedekleme vb teknolojiler geliştiren sistemlere yatırım yapmak çok cazip geliyor mk, hiç bir şey bilmemekten mi yoksa. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

bitcoin grafiğini veya altcoinleri çok takip eden biri değilim, ayrıca fikir olarak yamuluyorsam düzeltin lütfen ama blockchain teknolojisine yatırım yapmak hiç de balon falan gelmiyor bana visa ya rakip p2p ödeme sistemlerinin olması, cloud veri yedekleme vb teknolojiler geliştiren sistemlere yatırım yapmak çok cazip geliyor mk, hiç bir şey bilmemekten mi yoksa. 

Kesinlikle haklisin kardesim.

p2p sistemini kim istemez? Arada 3rd party olarak para kazananlar, ya da data toplayanlar. Bankalar, borsalar, hatta devlet veya hukumetler. Istemedikleri sistemi balonmus gibi gostermek icin ellerinden geleni yapacaklardir. Teknoloji gelissin ne guzel iste diye bank of americanin, visanin batma pahasina p2p odeme sistemlerini destekleyeceklerini beklemeyiz heralde. 

Bitcoin degil, blockchain diye diye dilimizde tuy bitti. 

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

bu bokun çıkışının efsane oluşu gibi çöküşü de çok kanlı oluyor. 

çok büyük teknoloji falan ama işte biraz da dolandırıcılık var işin içinde. Şişirip şiririp eline veriyorlar. Satoshi reis daha whitepaperı piyasaya sürmeden milyonlarca btcyi kazmıştır kendi başına.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

23 bin e  kadar düştü a.k. Birileri perişan oldu 

oliWeR tarafından 05/Şub/18 23:34 tarihinde düzenlenmiştir

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 121634 Toplam Mesaj: 187
bitcoin btc düşüş