BMW 1. Seri Hakkinda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

Hocam arkadaşlar gereken herşeyi söylemiş açıklamış. 

Benim de ekleyeceğim e87 1.16i den uzak durman.

Kardeşimde 2011 1.16i otomatik var. İddia ediyorum eski dizeller de dahil tüm dizel araçlar yokuş yukarı bu arabayı geçiyor. Gitmiyor araba.

benzini içiyor :)

İmkanınız varsa bir sonraki turbo beslemeli benzinli motoru olan serilerden ya da dizel olanları düşünebilirsiniz. 

Ekonomik sebeplerden bile olsa bu modellere düşecekseniz en azından 1.20 alın derim.

HC
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Mercedes B180 fiyatları ne kadar orda onlar da bunun emsalleri bakmadıysan bi göz at

hocam bi kac modeli var ama sanirim kastettigin bu www.autoscout24.ch/4931232  13 bin frank (48 bin tl) ama cirkin bir araba geldi gözüme

benim sürüs hocamda mercedes A class vardi www.autoscout24.ch/5018368 bunlar da 16 bin franktan basliyor (60 bin tl)

@By_HC, Sagol hocam ancak sunu tam anlayamadim "İmkanınız varsa bir sonraki turbo beslemeli benzinli motoru olan serilerden ya da dizel olanları düşünebilirsiniz."

120d den farkli modellerde mi var? tavsiye ettigin var mi ? 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Ali sen ne kadar süredir böyle Türk ehliyetini kullanabiliyosun ki? Burada maks. ilk 6 ay müsaade.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

burda kural su; isvicre'ye giris yaptiktan sonra 1 yil kullanma hakkim var. O süre bittikten sonra isvicre ehliyeti alman lazim. Türk ehliyeti yari cevriliyor. Yani ben teorik sinavina girmedim, sadece pratik sinava girdim ve türk ehliyetini iptal ettiler (isvicre'de gecerli degil diye damga vurdular) ve isvicre ehliyeti verdiler.

Türkiye'deki ehliyetimi mayis ayinda almistim, burda da subatta aldim. Dikkat edersen ehliyetin arkasinda benim türkiyedeki ehliyetin tarihi yaziyor ve asagida 70 yazan sey de, ehliyetin cevrildigi ile ilgili. Ehliyet cevirmenin bir kac avantaji oldu;

yeni sürücü olarak görünmedigin icin 

1- daha az arac sigortasi ödüyorsun

2- ehliyeti aldiktan sonra 3 yil icinde zorunlu olan bir kursa katilmiyorsun

3- sürücü adaylarinin yaninda oturup onlarin sürüs yapmalarini saglayabiliyorsun, en az 3 yil deneyim gerekli (kiz arkadasim ve yakinlarda biriyle arada trafige cikiyorum onlarin pratikleri icin).

ehliyet cevirme olayi almanya'da nasil oluyor bilmiyorum. Ancak burada basvuru yapiyorsun sana tarih veriyorlar. Süren gecmis olsa bile (benim 1 yil coktan gecmisti hatta 3 yil olmustu), sana sinav gününe kadar sürme hakki taniyan kagit veriyorlar ve sinavi bir kere erteletme hakki taniyorlar. Ayrica trafige tek basina cikabilirsin ve tavsiye olarak bir hocadan ders almani istiyorlar buradaki sisteme alisabilmek icin.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Almanya'da daha farkli. Türk ehliyeti burada ülkeye giris yaptigin ilk 6 ay gecerli. Eger Türk ehliyeti ile bir ehliyet kursuna yazilirsan sözel derslere girme zorunlulugun yok. Ben Aralik 2015'te aldim Alman ehliyetini. Derslere girme zorunlulugum olmadigi icin(normalde bu dersler icinde para ödüyorsun) direk yazili sinava hazirlandim. O tarihte yazili sinav 100 euro idi. Internette 1000 tane soru var. O sorular icinden puanlarina göre 20 soru soruyolar. Yaziliyi gecince direksiyon kursu basliyo. 45 dakikalik her direksiyon dersi 35 euro idi. Eger hoca seni yeterli görürse direksiyon sinavina aliyo. O sinavda 200 euro idi. Ben ilkinde kaybettim. Ama 2 hafta sonra bir 200 euro daha vererek gectim :( Ehliyeti alinca Türk ehliyetini senden alip 5 yil boyunca sakliyor ilgili devlet dairesi. Sonra cöpe. Ehliyetinin ilk 2 yili pratik yilin. Eger ciddi bir kazaya karisirsan ehliyetini senden alip tekrar bastan basliyosun. Benim son 2 ayim kaldi :) Bu süre icinde 2 kez radara yakalandim. Birinde 25 euro ödedim. Ikincisini de gecen yedim, zarfi bekliyorum :( Araba aldiginde ise Fahranfänger(Yeni Sürücü) olarak gözüktügün icin söyle bir Smart Fortwo Benzin alsan ilk sene sigortasi 1000 euro civari(Dizel aracta biraz daha fazla) Vergi de 20 euro civari senelik. Dizel 1,15 euro, Super 1,31. Aylik 50 litre benzin kullansan aylik ort. 150 euro gibi bir ödeme var sigorta, yakit, vergi dahil. Sene gectikce ödenen sigorta primleri düsüyo(Tabi bi kazaya karismadikca) Ben tabi daha araba alamadim. Bizimkilerinkini kullaniyorum.

Florenzi tarafından 13/Eki/17 22:28 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Abi hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullan :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

Almanya'da daha farkli. Türk ehliyeti burada ülkeye giris yaptigin ilk 6 ay gecerli. Eger Türk ehliyeti ile bir ehliyet kursuna yazilirsan sözel derslere girme zorunlulugun yok. Ben Aralik 2015'te aldim Alman ehliyetini. Derslere girme zorunlulugum olmadigi icin(normalde bu dersler icinde para ödüyorsun) direk yazili sinava hazirlandim. O tarihte yazili sinav 100 euro idi. Internette 1000 tane soru var. O sorular icinden puanlarina göre 20 soru soruyolar. Yaziliyi gecince direksiyon kursu basliyo. 45 dakikalik her direksiyon dersi 35 euro idi. Eger hoca seni yeterli görürse direksiyon sinavina aliyo. O sinavda 200 euro idi. Ben ilkinde kaybettim. Ama 2 hafta sonra bir 200 euro daha vererek gectim :( Ehliyeti alinca Türk ehliyetini senden alip 5 yil boyunca sakliyor ilgili devlet dairesi. Sonra cöpe. Ehliyetinin ilk 2 yili pratik yilin. Eger ciddi bir kazaya karisirsan ehliyetini senden alip tekrar bastan basliyosun. Benim son 2 ayim kaldi :) Bu süre icinde 2 kez radara yakalandim. Birinde 25 euro ödedim. Ikincisini de gecen yedim, zarfi bekliyorum :( Araba aldiginde ise Fahranfänger(Yeni Sürücü) olarak gözüktügün icin söyle bir Smart Fortwo Benzin alsan ilk sene sigortasi 1000 euro civari(Dizel aracta biraz daha fazla) Vergi de 20 euro civari senelik. Dizel 1,15 euro, Super 1,31. Aylik 50 litre benzin kullansan aylik ort. 150 euro gibi bir ödeme var sigorta, yakit, vergi dahil. Sene gectikce ödenen sigorta primleri düsüyo(Tabi bi kazaya karismadikca) Ben tabi daha araba alamadim. Bizimkilerinkini kullaniyorum.

burda bazi ülke vatandaslarinin ehliyeti hic gecerli degil hocam onlar da teori sinavina giriyorlar ama bazi ülke vatandaslari (eu, amerika,japonya,avusturalya) direk sinavsiz ceviriyorlar. Bu bahsettigin Fahranfänger burda da var. Burda 3 yil boyunca böylesin. Ama ben ondan da muafim. Ben de sigortaya 1090 frank ödedim ama sigorta yapilirken ehliyetsiz olarak yaptirdigim icin böyle yüksek bi de isvicre vatandasi degilim diye. Normal bir isvicre vatandasina 400-500 franktan yaptiriyorlar. Sen de umarim yakin zamanda bir araba alirsin. Almanya'da daha uygun sanirim arabalar isvicre'ye oranla. Bazen forumlarda görüyorum almanya'dan araba import etmeye calisiyorlar vs

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Tesekkürler iyi dileklerin icin :) Gerckten ihtiyacim var ama :) Dedigin gibi burada da belki ehliyeti hic taninmayan ülkeler var ve burada ehliyetin varsa teorik derslerin olmamasi zorunlulugu sadece bize mahsus. Cünkü mesela Almanya'da Türk vatandasi isen ve bir firmada 4 yil boyunca araliksiz calisirsan sinirsiz calisma vizesi ve sinirsiz oturum izni alma sansin var. Fiyat konusunda ise Isvicre'yi bilmedigim icin karsilastirma yapamiyorum. Ama sen mobile.de'den karsilastirma yapabilirsin. En popüler alim-satim sitesi.

Florenzi tarafından 13/Eki/17 23:15 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Tesekkürler iyi dileklerin icin :) Gerckten ihtiyacim var ama :) Dedigin gibi burada da belki ehliyeti hic taninmayan ülkeler var ve burada ehliyetin varsa teorik derslerin olmamasi zorunlulugu sadece bize mahsus. Cünkü mesela Almanya'da Türk vatandasi isen ve bir firmada 4 yil boyunca araliksiz calisirsan sinirsiz calisma vizesi ve sinirsiz oturum izni alma sansin var. Fiyat konusunda ise Isvicre'yi bilmedigim icin karsilastirma yapamiyorum. Ama sen mobile.de'den karsilastirma yapabilirsin. En popüler alim-satim sitesi.

valla hocam nerdeyse yari yariya ediyor. bi araba buldum 6300 euro, burda ayni araba 13 bin euro civari.. arabayi import etme olayina baktim baya ugrastiriyor gibi görünüyor. isvicre de vergi %8 ve araba import etme icin de %4 aliyorlar. Bazilari almanya'da olan %20 vergiyi geri alip kar bile edebiliyor. Ancak isvicre'de yeni bir kanun cikti karbondioksit ölcümleriyle ilgili falan, tam fiyati bilmiyorum ama tahminen 5000 frank falan istiyorlar onun icin. O yüzden burdan almak mantikli geliyor bana..

Isvicre'de sinirsiz oturum hakkini 10 yil sonra veriyorlar o da adi bi suc islememek kaydiyla. Bir de 5 yil sonra sansini deneyebiliyorsun. Eger düzgün bir adaptasyon yasanmissa da 5 yil sonra veriliyor kalici oturum. Ben buraya 2014 subatta geldim daha var benim :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Abicim saygılar turbo olayında ciddiysen o işin uzmanları yanlış anlamazsan Japon otomobilleri benzer sınıfta benzinli ve turbolu olan tercih ettiğin araçtan dayanıklı araçlar fazlasıyla mevcut isviçre de olsun almanya da.tabi bu iş napolyon işi paran varsa japon yoksa alman.tekrar saygılar.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 5710 Toplam Mesaj: 52
araba araba bmw