Börek Dükkanı Açmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

arkadaşlar merhaba,

işsiz olduğum şu sıralar ciddi manada börek dükkanı açma fikri oluştu kafamda

usta tutmayacağım ustanın maaşını ödeyemem. evde kendim börek yaptım. sarıyer böreği yada kol böreği denilen pastane böreği die tabir edilen böreği beklentimin üzerinde lezzetle yaptım etrafımdakılere yedirdim benim yaptığıma inanmadılar o derece.

işi arabamı satarak açıcam. şimdi sorum burada

börek dükkanı açabilmek için esnaf mı şirketmi olmak mantıklı

dukkanı açabilmek için ustalık belgesi gerekli mi?

nette biraz bakındım tatmin edici bir cevap bulamadım

tahribat börekçilerini görelim bakalım :)

DestinatioN tarafından 19/Eki/18 14:21 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bir ara çiğ köfteciler trend oldu şimdide börekçiler. Bizim burada da bir sürü açıldı. Açacağın yerde iyi araştırma yapmak lazım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Üstat ben olsam küçük bir börekçide işe başladım.Hem detayları öğrenir hemde işi daha iyi kavrardım.Bu iş gerçekten bana uyduguna inanıyorsam kendi yerimi açardım

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

imalat yapma işi ciddi sıkıntı mutfak fırın evrak bilmem ne zor iş sen şirketi boşver normal açabilirsen dua et maliyet çıkardınmı piyasaya baktın mı kaç paraya satılıyor dükkan açmak için kira elektrik vs masrafları hesaplayıp bunları ödemek için ne kadar ciro ne kadar kar lazım % kaç karlı iş vs vs bir sürü soru var pastaneler gibi ne idiğübelirsiz yap ile yapıp yiyenin midesini yakmayan lezzetli yaparsan satar ama işin ticaretini yapmak zor iyi araştır bence öyle güzel yapıyorum diyerek kolayca yapılacak iş değil bence 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi dükkanı açmak yerine öncelikle satabileceğin bakkal, market, pastane vs bir konuş onlar aracılığı ile satmaya çalış. 

hangi bölgelerde daha çok satıldığını anladığın anda orada açarsın. Ben olsam ilk etapta yukarıda yazdığımın haricinde, ufak tekerlekli arabada satarım. sonrasında bir dükkan açmayı düşünürüm. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

arkadaşlar bulunduğumuz çevre istanbul esenyurt burada böreği ziftten yapsan yerler

yinede ben kaliteli malzeme kullanacağım.

tüm gider kalemlerini hesapladım

hamur mikseri, börek tezgahı, hamur tezgahı, fırın tabela şirket açılıs masa sandalye çay ocağı bir miktar erzak pos 4 aylık peşin kira vs vs vs daha çok kalem var

benim asıl sorum esnaf odasınamı kayıt açılmalı ticaret odasınamı işleten bilen kişiler var mı aramızda? ustalık belgesi zorunlu mu?

ve inanın yaptığım börek çok olumlu tepki aldı. avukat amcama yedirdim, günü dışarıda geçer sefer börek çörek işlerini hep yer. hayatımda yediğim en iyi böreklerden dedi :)

@mkyb  börekçiler kendimi bildim bileli popüler zaten :)

@SaNaL_AjaN yabancı dil bilen üniv mezunu kelli fesli bir adam olarak bu yaştan sonra usta tiribi çekemem. kervan yolda düzülür daha mantıklı şu an benim için

DestinatioN tarafından 19/Eki/18 14:53 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

arkadaşlar merhaba,

işsiz olduğum şu sıralar ciddi manada börek dükkanı açma fikri oluştu kafamda

usta tutmayacağım ustanın maaşını ödeyemem. evde kendim börek yaptım. sarıyer böreği yada kol böreği denilen pastane böreği die tabir edilen böreği beklentimin üzerinde lezzetle yaptım etrafımdakılere yedirdim benim yaptığıma inanmadılar o derece.

işi arabamı satarak açıcam. şimdi sorum burada

börek dükkanı açabilmek için esnaf mı şirketmi olmak mantıklı

dukkanı açabilmek için ustalık belgesi gerekli mi?

nette biraz bakındım tatmin edici bir cevap bulamadım

tahribat börekçilerini görelim bakalım :)

hocam annem rahatsız olduğu için uzun süredir bayramlarda filan dışarıdan börek ve baklava alıyoruz 1er tepsi. sultangazi içlesindeyim. gaziosmanpaşda bayram sabahı 4 tane börekçi gezdik. börek kalmadı akşama kadar da doluyuz boşuna beklemeyin dediler. gittik ebesinin nikahında bir börekçiden aldık. 1 tepsi su böreği tepsiyle beraber 1 tepsi baklava tepsiyle beraber aldık. kaça aldığımız hatırlamıyorum ama özellikle bayramlarda ve dini gün ve gecelerde kapıda kuyruk olur. küçük te olsa bir dükkan açman senin için iyi olur. yerin bilinir.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

@manglerman  oturdğum caddede 5 adet börekçi var saat 1 de git çoğunda börek kalmıyor

daha doğrusu peynirli bitio yada kıymalı yada patatesli vs

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

çiğ köfteciler gibi börekçiler moda olmaya başladı , ankara farklı yerlerde içi kaşarla dolu bir börek yapıyorlar gimatta, adam kilo ile satmıo işine gelirse tepsi diyo lavuk, o kadar toklar, demekki para var bu işte.

şu börekten

DevilKingtr tarafından 19/Eki/18 16:19 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

erciyes börek var franchise alabilirsin başka bildiğim yok hocam uğraşma onlar hazırlayıp gönderiyorlar =)

kaşarlı güzelmiş mm D

koray tarafından 19/Eki/18 16:24 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

abi sanırım bir gıda mühendisi çalıştırman ya da imza alman falan gerekiyor. 

bir tane börekçiye gir, duvarda vergi levhasının yanında başka şeylerde oluyo, belediyeden izin alma dalgası vs vs. o levhaları senin de alman gerekecek bak hepsine o kurumlara sor bence.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 4537 Toplam Mesaj: 32
börek dükkanı ustalık belgesi