Börek Dükkanı Açmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

arkadaşlar bulunduğumuz çevre istanbul esenyurt burada böreği ziftten yapsan yerler

yinede ben kaliteli malzeme kullanacağım.

tüm gider kalemlerini hesapladım

hamur mikseri, börek tezgahı, hamur tezgahı, fırın tabela şirket açılıs masa sandalye çay ocağı bir miktar erzak pos 4 aylık peşin kira vs vs vs daha çok kalem var

benim asıl sorum esnaf odasınamı kayıt açılmalı ticaret odasınamı işleten bilen kişiler var mı aramızda? ustalık belgesi zorunlu mu?

ve inanın yaptığım börek çok olumlu tepki aldı. avukat amcama yedirdim, günü dışarıda geçer sefer börek çörek işlerini hep yer. hayatımda yediğim en iyi böreklerden dedi :)

@mkyb  börekçiler kendimi bildim bileli popüler zaten :)

@SaNaL_AjaN yabancı dil bilen üniv mezunu kelli fesli bir adam olarak bu yaştan sonra usta tiribi çekemem. kervan yolda düzülür daha mantıklı şu an benim için

hacı esenyurtta neredesin  ne iş  yapıyorsun   detaylı yazarsan  belki  iş bulma konusunda yardımcı olabilirim    

Börekçi konusuna gelince  şu ekonomide  ve ülkenin  belirsizliğini  göze  alarak  dükkan  açmak  biraz  tehlikeli  gibi geliyor  bana  

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

arkadaşlar bulunduğumuz çevre istanbul esenyurt burada böreği ziftten yapsan yerler

yinede ben kaliteli malzeme kullanacağım.

tüm gider kalemlerini hesapladım

hamur mikseri, börek tezgahı, hamur tezgahı, fırın tabela şirket açılıs masa sandalye çay ocağı bir miktar erzak pos 4 aylık peşin kira vs vs vs daha çok kalem var

benim asıl sorum esnaf odasınamı kayıt açılmalı ticaret odasınamı işleten bilen kişiler var mı aramızda? ustalık belgesi zorunlu mu?

ve inanın yaptığım börek çok olumlu tepki aldı. avukat amcama yedirdim, günü dışarıda geçer sefer börek çörek işlerini hep yer. hayatımda yediğim en iyi böreklerden dedi :)

@mkyb  börekçiler kendimi bildim bileli popüler zaten :)

@SaNaL_AjaN yabancı dil bilen üniv mezunu kelli fesli bir adam olarak bu yaştan sonra usta tiribi çekemem. kervan yolda düzülür daha mantıklı şu an benim için

kelli fesli?

Kerli ferli?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Çevren varsa sipariş usulü evde yapıp sat zamanla sipariş çoğalır ise duruma göre dükkan açarsın 

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Dilim borek bayiligi alsan cok daha iyi hem ucuz hem mutfak derdin yok hemde cafe olarak da isletirsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thanatos
    Thanatos's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bir ara çiğ köfteciler trend oldu şimdide börekçiler. Bizim burada da bir sürü açıldı. Açacağın yerde iyi araştırma yapmak lazım. 

Besiktasa yan yana 3 tane açtılar adana borekcisi 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thanatos
    Thanatos's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

çiğ köfteciler gibi börekçiler moda olmaya başladı , ankara farklı yerlerde içi kaşarla dolu bir börek yapıyorlar gimatta, adam kilo ile satmıo işine gelirse tepsi diyo lavuk, o kadar toklar, demekki para var bu işte.

şu börekten

Hocam bu adana usulü olması lazim içinde birkaç tür peynir oluyor sanirim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Abi öyle işler var ki iyi bir paran varsa kurduğun gibi kazandıran börek sektöründe de son bi kaç yıldır adana su böreği, tablada börek vb isimlerle olan börekler ve bunların frenchize ları çok popüler bu işe girip para basanlarında kazandığını gördüm. 

bkz https://www.instagram.com/levent.borek/ 

https://www.instagram.com/bulentborekcilik/ 

bunun gibi bülent börekçilik var o da aynı tarz, bu böreğin tarifini bulup yapmaya çalış tutturabilirsen temiz kazanırsın sonra biraz daha şekillendirip marka vb oturtup frenchize bile verebilirsin sonraki adımlarıda düşünüp öyle gir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ben boşnak mahallesinde oturuyorum . bizim burda tutar :S  diğer yerlere bir şey diyemem . 

ama dediğin gibi börek güzel ise ve biraz sunumun güzel olursa korkma gir bu işe

bak bizim burda tatsız ttusuz  kol börekleri yanında 10 15 işçi çalıştırıyor.  hani adamlar bildiğin küçük fabrika oldu. 

dükkanın yeri

yanında ekleyeceklerin  çay poğaça vs   sabah işe gidenlere çay poğaça öğlen yemeğine börek .   

VE EN ÖNEMLİSİ EVLERE TEPSİ İLE BÖREK SİPARİŞİ ALINIR . DİYECEKSİN.

annenizin böreğine rakip olmaya geldik. birde bizim böreğimizi tadın 

çok masraf etme . 2.el zibilyon malzeme vardır onları araştır . 100tl dediklerine 30tl den fazla verme : 

bol şans 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Thanatos bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı

çiğ köfteciler gibi börekçiler moda olmaya başladı , ankara farklı yerlerde içi kaşarla dolu bir börek yapıyorlar gimatta, adam kilo ile satmıo işine gelirse tepsi diyo lavuk, o kadar toklar, demekki para var bu işte.

şu börekten

Hocam bu adana usulü olması lazim içinde birkaç tür peynir oluyor sanirim

la bu bildiğin su böreği

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

arkadaşlar franchiselar en iyi ihtimalle 2 katına mal oluyor ve istedikleri yerlerin kiraları çok fazla olur. hem m2 olarak hemde çok işlek cadde istiyorlar ben ortalama bi yer bulayım olmuyor.

adana böreğide kaşar gibi bi peynirle yapılıyor bi numarası yok. kol böreğinden kolay ancak her zaman yenecek bişey değil kol böreğinden bi yağlı :)

şans dileyenlere çok teşekkürler.

DestinatioN tarafından 19/Eki/18 20:20 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 4600 Toplam Mesaj: 32
börek dükkanı ustalık belgesi