folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Boşa Mı Okuyoz ?

Boşa Mı Okuyoz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hoca açık net boşa okuyon. Boşa  okuyoruz. Okul bişe öğretmez ne öğrenmek gerektiğini öğretir. 

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bu türkçenle evet boşa okuyorsun.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

bu türkçenle evet boşa okuyorsun.

sana düzgün Türkçenle mutluluklar.

Her Şeyden Önce Korkmayı Bırakıp Bir Gün Öleceğini Kabullenmelisin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Eğer yazılım işi sevip öğrenmek istediğin bir iş değilse evet boşa okuyorsun. Ben düz lise mezunuyum. Yazılım işi benim için aşk. Şu konumu bir incele istersen

http://tahribat.com/Forum-Logo-Go-Programinin-Bos-Db-Si-Lazim-205232/

Yani yazılım okulunu okuyayım öğreneyim hadi hoppala para kazanayım işi değil. Belli ki okuduğun bölüm senin hedefin değilde sistemin seni lise yıllarında yönlendirdiği bir bölüm. Bu sebeple devam etsen bile boşa zaman kaybı olacak senin için.

Bilgisayar işi ortaokul yıllarımda internet cafelerin yeni çıktığı zamanlarda benim hedefim olmuştu bile. Bu makinanin birgün insanları yöneteceğini ve eğer bu makinaya hükmedebilirsem insanlarada hükmedebilirim fikri oluşmuştu bende o zamanlar :) her ne kadar çocukça görünsede bunun hayalleriyle büyüdüm. Hedeflediğim bölümü kazanamadım ancak boşda durmadım. Bu işi yapabilmek için o kadar çok didindim ki yol paramı bile cebimden verip işi öğrenmek için çok kişilere adeta yalvardığımı bilirim halende gece gündüz deli gibi çalışırım birşeyler öğrenebilme hevesiyle.

Bugün geldiğim nokta ise çalıştığım hiçbir şirkete CV hazırlayıp vermedim. Aldığım paranın/maaşın karşılığını kat be kat verdiğimi düşünüyorum ve iyide kazanıyorum çok şükür. Şuan yazılım konusunda yapabileceğimin hayal gücümle sınırlı olduğunu biliyorum.

Son olarak çevrenden çok şikayet etmişsin. Tek bir cümle sana birçokşeyi anlatacaktır diye düşünüyorum. Eğer ben öz be öz abimin etkisinde kalıp hayalimin peşinden koşmasaydım şuan nerede olduğunu bilmediğim bir oto yıkamacıda araba yıkayarak geçimimi sağlıyor olacaktım :)

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

ben şunu anladım yazılım okuyan adam sadece diploma için okur.okul bişi vemio.yazılımcı adam zaten kendisi öğrenior.okulun katkısı %20 gerisi kendisi

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

diploma amaç değil araç olmalı

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    kilit11 bunu yazdı

Derslerde telefonunu bırakııp hocalarını dinlemekle işe başlayabilirsin.(Kendisi benim öğrencilerimden biridir.Derslerine ben pek girmedim.) Eğitim sistemi veya öğretmenler iyi olmayabilir, yapılan çoğu eleştiriye katılıyorum.Fakat insan bir yaştan sonra öğrenmeyi öğrenmelidir.Sende yetenek , zeka , ilgi var fakat çalışmayı sevmiyorsun.Çalışmayı sevmeye çalış işin ucundan tut ve yarıda bırakma.

Bunların 2 alt sınıfına programlama temelleri dersine giriyordum.Öğrencilere extra olarak Java temellerini anlatıyordum.Sene sonunda 20 kişilik sınıfa kaç kişinin bilgisayarında eclipse yüklü diye sorduğumda 2 kişi parmak kaldırmıştı.

Ahahaha bi zamanlar script benim hocam sorun neydi diye bir konu vardı onun gibi olmuş :)

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Anladığım kadarıyla senin heves yok hocam bu işe.Başka bir alana yönel.Çünkü sen harbiden boşa okuyorsun kanımca.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Şuraya kadar boş konuşan herkesi boşver.

Özellikle kendini pek bişey başarmış zanneden bir kaç tip var onların dediklerini hele direk geç.

Türkiyede muhendislik okuyorum.

Burayı kazanmak için matematik çözdüm algoritma yazmadım.

Elbet öğreniyorsun bir şekilde. İlk sınıftasın daha bismillah.

Okula pek bakma, ne varsa kendin yapıyorsun daha detaylı yazacağım ama, 

Okulu bırak hevesin yok gibi gavaraları sallama. Onlar yazılımcı doğdukları için biz normal insanlar onlara erişmemiz imkansız :=)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Şuraya kadar boş konuşan herkesi boşver.

Özellikle kendini pek bişey başarmış zanneden bir kaç tip var onların dediklerini hele direk geç.

Türkiyede muhendislik okuyorum.

Burayı kazanmak için matematik çözdüm algoritma yazmadım.

Elbet öğreniyorsun bir şekilde. İlk sınıftasın daha bismillah.

Okula pek bakma, ne varsa kendin yapıyorsun daha detaylı yazacağım ama, 

Okulu bırak hevesin yok gibi gavaraları sallama. Onlar yazılımcı doğdukları için biz normal insanlar onlara erişmemiz imkansız :=)

öle deme hocam atıorum uni bitti. adam bu işi sevmese nası yapacak ? hayatının sonuna kadar mutsuz...işi sevmezse başarıda olmaz.mutsuz başarısız ve parasız...ama karar vermek için erken ve türkiyede çok az sayıda insan kendi işini yapıor.bilg müh bitti die illa yazılım işi yapacakta deil

ek olarak ingilizcesiz hiçbi bok olmuo haberin olsun 

Ekerci tarafından 13/Şub/15 13:54 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 8839 Toplam Mesaj: 71