folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bruksizm : Diş Sıkma/Gıcırdatma

Bruksizm : Diş Sıkma/Gıcırdatma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Hocam çok saçma gelebilir ama söyleyeceğim şeyler biraz olsun kendini kontrol edebilmekte yardımcı olur.
    Bu diş gıcırdatma işi babamda bildiğin keman gibiydi gece diğer odadan bizim odaya gelirdi sesi ona yaptıramadım geçmedi de ama sonradan bende de diş sıkma olayı başladı.

Bunu tesadüfen kendim keşfettim. Diksiyon derslerinde yapılan çene dil ağız hareketleri ve nefes hareketleri buna bir nevi çare oluyor. Günlük 10-15 dakika çalışma ile en azından sorunu çözmeye başlıyorsun.
    Bir de kafanı çok meşgul eden bir şey varsa o dişleri sanki ıkınır gibi sıkarken buluyorsun kendini. Günlük 30dakika da spor yapmalısın en azından bi yürüyüş yap açıl zihnen rahatla.

Bunları yapabileceğin bir sayfayı da şöyle bırakayım: https://www.youtube.com/watch?v=dCRO7bMUM4Y&list=PLyCa_d3wp1LJn7I_Zps3aJRizzBN2gYNZ&index=1 

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

buldum. diş temasını önlüyor mu bunlar? önlüyorsa mükemmel icat aq. 20 lira

https://www.decathlon.com.tr/100-dislik-id_8393899.html

ama açıklamada şöyle bişey var " Çeneyi daha etkili bir şekilde kilitlemek için üst ve alt dişlerin birbirine geçmesi (diş kırılmasına karşı destek).  "

o link'tekini ben 10Lira'ya almışım. kullanmaya başlamak için onu, (şimdi derecesi neydi hatırlamıyorum , ve 1 kez yapıyorsun) sıcak Su'ya koyup, bi' ~10-20' bekletip yumuşatıyorsun, çıkardıktan sonra ısırıyorsun, dişlerinin şeklini alıyor, bu kısmı biraz sıkıntı. detaylar klavuzunda yazıyor detaylar. 

benim dediğim bu alt paragraftaki. olumsuz yönleri de var.

bir de Oxylane marka var, ama o da ince, onu da yumuşatmak gerekiyor ama ben yapmadım. bu da tam oturmuyor. üst alt çene yayı oturmayabilir, duruma göre. ortasında delik olan bu, yukarıdaki veya senin link'teki değil.

ama bence sen, @Naruto'nun dediği gibi, plak yaptır. hatta bazı basketbolcu'ların ağzında görüyorum, damak renginde ,ve üzerine beyaz sahte dişler filan var, şahâne duruyor. ( üniversite hastanesi, ortodonti'ye uğra. )

(bir de,  vaktiyle birşeyler yazmıştın hatırlıyorum, unutabiliyorsan daha iyi olur, neticede mevt olmuş bitmiş.)

~@~ 

@ajan1111 sizinkiler bu işte uğraşmıyor muydu?

RitmFarbRacourci tarafından 18/Kas/20 09:10 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Bende dişçiye bu yüzden dişlik yaptırmıştım ama takması çok kötü bişe...

o yüzden bir kaç kere taktım ve kullanmadım. 
    tabi dişlerine zarar veriyorsan seve seve kullanacaksın. Tahmin ediyorum şimdi özelde 350-400 liraya yaparlar

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bir yerde okumuştum heralde. magnezyum eksikliğide diş sıkma yapıyor bir bak kramp felan çok giriyorsa vucuduna magnezyum eksikiğindendir.

magnezyum dene biraz azaltır belki

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Sakız çiğne kanka. 

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
Toplam Hit: 1733 Toplam Mesaj: 16
bruksizm diş sıkma diş gıcırdatma