Bu Kablo Fiber Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bende konuya mkyb nin paylaştığı videoyu atmaya gelmiştim. 1 hafta 10 gün internetsiz kalmayı göze alıp fiber başvurusunu yap her türlü değer.

şu mahalleye binaya kadar fiberi yaygınlaştırsınlar gerekirse daireye kadar çektirmenin parasını biz öderiz

PanxeR tarafından 27/May/21 23:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

bende konuya mkyb nin paylaştığı videoyu atmaya gelmiştim. 1 hafta 10 gün internetsiz kalmayı göze alıp fiber başvurusunu yap her türlü değer.

şu mahalleye binaya kadar fiberi yaygınlaştırsınlar gerekirse daireye kadar çektirmenin parasını biz öderiz

Bugün o işlemi yaptırdım, önce telekoma gidip ücretsiz fiber kablo aldım 100M, daha sonra bir elektrikçi çağırdım kutudan odama kadar kabloyu güvenli bi şekilde çektirttim 200 TL bi fiyat çıktı (kablo kanalını alıp kendim de yapabilirmişim)

Sanırım sadece telekomdan birinin gelip kablo uclarını ve modem bağlantısını yapması kaldı

Webci58 tarafından 28/May/21 00:06 tarihinde düzenlenmiştir

Frontend Dev.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Webci58 bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ben_de konuya mkyb 'nin paylaştığı videoyu atmaya gelmiştim. 1 hafta 10 gün internetsiz kalmayı göze alıp fiber başvurusunu yap, her türlü değer.

şu mahalleye-binaya kadar fiberi yaygınlaştırsınlar, gerekirse daireye kadar çektirmenin parasını biz öderiz

Bugün o işlemi yaptırdım, önce Telekoma gidip ücretsiz Fiber Kablo aldım 100M, daha sonra bir elektrikçi çağırdım, kutudan odama kadar kabloyu güvenli bi şekilde çektirttim, 200 TL bi fiyat çıktı ,(kablo kanalını alıp kendim de yapabilirmişim).

Sanırım sadece telekomdan birinin gelip, kablo Uclarını ve modem Bağlantısını yapması kaldı.

Telekom, 100metre ücretsiz Fiber kablosu mu verdi, yanlış okumuyorum değil mi?

işte o kabloyu Sonlandırmak veya Bağlamak için, özel bir âlet  kullanıyorlar heralde. sanırım Isı'yla çalışıyor. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek

Dün telekomdan görevli gelip sonlandırma işlemini yaptı, an itibari ile internet aktif hâle geldi. Wifi internetinden ve sabit 100 pingden kurtuldum sonunda :) darısı olmayanlara

Webci58 tarafından 29/May/21 16:56 tarihinde düzenlenmiştir

Frontend Dev.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    Webci58 bunu yazdı

Dün telekomdan görevli gelip sonlandırma işlemini yaptı, an itibari ile internet aktif hâle geldi. Wifi internetinden ve sabit 100 pingden kurtuldum sonunda :) darısı olmayanlara

Bende dün gittim buradaki ilçe müdürlüğüne, bina ve saha dolabındaki işiniz bitmiş, bu işler bitince bir yere onaya mı ne gönderiyorlarmış genel merkezemi artık neresiyle onlar onaylayınca hizmet alabilirsiniz dediler, 30 gün süresi var ama genelde 3 - 5 güne onaylanırmış. hatta ön başvuru yapın daha erken haberiniz olur dediler.

Bilen varsa cevaplarsa sevinirim bu onay mevzusu nedir gelip alt yapıyı kontrol edip mi onaylıyorlar nedir veya merkezden imza atıp tamamdır mı diyorlar 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Yıllardır, ADSL altyapısını kullanıyorum ve gittikçe kötüleşiyor, ben artık ümidimi komple kestim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Yıllardır, ADSL altyapısını kullanıyorum ve gittikçe kötüleşiyor, ben artık ümidimi komple kestim. 

polatlıda yaşarsan olacağı o, keçiörende her gittiğim evde en kötü 24 mbps kullanıyorum VDSL altyapısıyla ki çoğunda fiber bile var(2 sokak altımda)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    yalinyalniz bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

polatlıda yaşarsan olacağı o, keçiörende her gittiğim evde en kötü 24 mbps kullanıyorum VDSL altyapısıyla ki çoğunda fiber bile var(2 sokak altımda)

isteseler 1 günde çekerler hocam kazı yapmalarına gerek yok hali hazırda Türk telekomun altyapı tünelleri var mahallenin tamamında

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

isteseler 1 günde çekerler hocam kazı yapmalarına gerek yok hali hazırda Türk telekomun altyapı tünelleri var mahallenin tamamında

iş kabloyla bitmiyor, santrali var popları var IP blokları var oğlu var

bir günde kablolamayı dahi bitiremezler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    yalinyalniz bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

iş kabloyla bitmiyor, santrali var popları var IP blokları var oğlu var

bir günde kablolamayı dahi bitiremezler

Bana vdsl'de yeterdi neyse biraz para biriktirip altyapısı olan yere çıkacağım zaten binada 4 daire var zaten 2'si boş altyapı gelse bu sefer kutu çekmeyecekler 2 daire için

Toplam Hit: 11029 Toplam Mesaj: 80
fiber kablo