folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Pc 4 Sene Götürür Mü?

Bu Pc 4 Sene Götürür Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar.

Şimdi benim aşağıdaki özelliklerde masaüstü bir makinam var Türkiyede.Ben bu makinada sizce 2017 ye kadar her adobe ürününün son sürümünü sorunsuz kullanabilir miyim? After effect şuan 4 gb ram istiyor mesela şuan.Oynadığım oyunlarda GTA,PES falan.Özellikleri şunlar.

• 6 gb 1333 mhz ram kingston - RAM
    • 1 tb - harddisk
    • Amd phenom  II x6 1055T - İşlemci
    • SAPPHIRE HD5770 GDDR5 1GB 128Bit ATI DX11 Graphic Card (21163-10-20R)  - Ekran kartı
    • GIGABYTE MA785GT-UD3H, AMD 785G, DDR3, 2X PCIExp 16X, Socket 938 AM3, ATI HD4200 - Anakart

NOT:Bide ileriye dönük olarak bu makinada ne gibi değişiklikler yaparsam daha iyi olur onuda sölerse bilen arkadaşlar iyi olur.Mesela ram 4 gb idi 6 yaptım hiç fark etmedi (Win 64 bit). 

Öneri yaparken lütfen donanımların uyumluluk sorunlarınıda göz önünde bulundurun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ekran kartı direk gg

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kafadan ati almışsın hacı bari en azından gforce 9600 gt olsa yine yeterdi

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

ekran kartını 6850 civarı birşey yapabilirsin. İşlemcimiz aynıda 4 sene uzun bir süre yeni teknolojiler çıkacak yazılımlarda kimse garantisini veremez. ama 2 sene götürür ekran kartı değişirsen. Ramide 8 yap dual olarak çalışsın 2x2x2x2 şeklinde

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle amd yerine intel tavsiye ederim.

Makinayı uzun süre kullanmak istiyorsan bütçenden en çok parayı en yavaş ucuzalayan parçalara yatırmalısın.

Örneğin grafikersen monitore para yatır (tabi ole dokunmatik 3d lere değil, onlar en hızlı ucuzlayanlar)

Ondan sonra görünüm önemli yada çok söküp takarım diyorsan kasaya yatır (ben aynı kasayı 500 tlye almıştım. şu an aynı kasada 3. sistemimi kullanıyorum, alacağım olsa bile daha iyisi fazla yok hala piasada)

Ondan sonra Harddiskin büyüğünü al.

Anakart cpu ve ramde uçma, idare eder bişeyler al.

2 sene sonra sadece CPU ram ve anakartı her zaman upgrade edebilirsin. ( genelde bunların bir tanesini tek başına update etmek yalan oluyor, genelde 3 unun teknolojisi aynı hızda ilerliyor uyumsuz oluyorlar sonradan)

SSD ler en hızlı ucuzlayacak teknoloji onu 2 sene sonra çok ucuza alabilir, şimdiki diskini de sadece depolama için kullanabilirsin.

Yani kısaca öyle bir PC topla ki buna 2 sene sonra takviye yapacağını düşünerek al. Çünkü naparsan yap belki şu an ekran kartına verdiğin para kadar edecek o PC 4 sene sonra

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

cs5 i yükle şimdi 4 sene değil 10 sene kullan. Bu bilgisayar bana göre fazla fazla yeter.

Sen adobe her yeni sürüm çıkardığında onumu yüklüycenki?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

@Karakule

Hacı o ekran kartınıda internetten bazı adamlar çok tavsiye etti diye aldım ama sonradan pişman oldum.

@Holyone

Hocam makinayı zaten topladım yani buı makina şuan elimde.Ekran kartı oyun oynamak dışında bahsettiğim işlerde heralde yeterli olur değil mi?

@Janni

Öle düşünüyorum hocam yani sürekli yenileyerek gitmeyi.Mesela cs5 kullanıyorum şuan.CS6 kurmamda CS7 çıkar orda büyük değişiklikler olmuş olur onu kurmak isterim yani öyle diyeyim.

Genel olarak o ekran kartını değiştirmezsem ama güçlü oyunlarıda oynamazsam ve yanına 2 gb bir ram daha eklersem 4 sene götürür mü hacılar?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Ben hala bir bilgisayarda 2 gb ramle ati hd3600 ekran kartı ile çatır çatır çalışıyorum. Bilgisayar 5 yıllık ara ara takviye ettim.

en çok kullandığım programlar : ps, ai, fw,dw, ae, flash

janni tarafından 14/Haz/13 20:40 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

5770'i 3 senedir kullanıyorum kasada.

artık full ayar kaldırmıyor değiştiricem.

256bit gddr5 almanı öneririm.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

ne 4 senemi? daha neler... bundan 2 yıl sonra senin pc çöp

Cigu bigule :(
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek