folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Pc 4 Sene Götürür Mü?

Bu Pc 4 Sene Götürür Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

bende 5670 var hoca 2010 da almıştım hala canavar gibi çalışıyor.Skyrim falan full ayarda oynuyorum.(OC yaptım ama)

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

bende 5670 var hoca 2010 da almıştım hala canavar gibi çalışıyor.Skyrim falan full ayarda oynuyorum.(OC yaptım ama)

Hmm olmadı bende öyle yaparım ya yanarsada yenisini alırız artık :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

benim pc şuanki haliyle senin yazdığından kötü ve 8-9 senedir kullanıyorum :D 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Wine bunu yazdı

hacı 512 ram makinada kullanılır ama işte istediğim programları kullanabilecem mi o önemli :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Wine bunu yazdı

hacı 512 ram makinada kullanılır ama işte istediğim programları kullanabilecem mi o önemli :)

Oynarsın oyunları full detayda oynamak zor iş pc yi ilk aldığında high de oynarsın bir kaç sene sonra medium sonra low diye gider ben her oyunu hâla açabiliyorum call of duty , crysis 2 ama şu aralar fazla oyun oynamıyorum :D 

srsr_mnyk tarafından 14/Haz/13 22:42 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

ben 8 gb ram aldım ama israf gibi geldi bana veya ben pek üstüne gitmiyorum pcnin

işlemci x2 965 3.4 ghz

ekran hd6800 series 256 bit 1 gb

bunları kullanıyorum hdd 160 gb ve 1 tb samsung var

aşağı yukarı buna yakın bişey alıcaksın sende performans nasıl ölçülür bilmiyorum ama photoshop, google earth,firefox youtube video açık ve call of duty full ayarlarda açıkken windows tuşuyla tab tuşuna bastığında görsel bi geçiş ekranı çıkıyo orada rahat dolaşıp istediğim programa geçip devam edebiliyorum takılamadan

hız için bi tanede ssd alsan iyi olur belki

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

ben 8 gb ram aldım ama israf gibi geldi bana veya ben pek üstüne gitmiyorum pcnin

işlemci x2 965 3.4 ghz

ekran hd6800 series 256 bit 1 gb

bunları kullanıyorum hdd 160 gb ve 1 tb samsung var

aşağı yukarı buna yakın bişey alıcaksın sende performans nasıl ölçülür bilmiyorum ama photoshop, google earth,firefox youtube video açık ve call of duty full ayarlarda açıkken windows tuşuyla tab tuşuna bastığında görsel bi geçiş ekranı çıkıyo orada rahat dolaşıp istediğim programa geçip devam edebiliyorum takılamadan

hız için bi tanede ssd alsan iyi olur belki

İşlemcin nedir hacım tam anlayamadım?

Bide o hız için ayrı depolama için ayrı hdd olayı çok etki ediyor diyorlar ama acemiliğime geldi 1 tb harddisk diye abandım.

Bir dahaki sefere daha değişik yapacam sistemi inşallah.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

ne 4 senemi? daha neler... bundan 2 yıl sonra senin pc çöp

Yok yılbaşında çöp.

yok olm o zamana kadar götürür. 2 yıl sonra çöp

Cigu bigule :(
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

ne 4 senemi? daha neler... bundan 2 yıl sonra senin pc çöp

Yok yılbaşında çöp.

yok olm o zamana kadar götürür. 2 yıl sonra çöp

napalım bizde çöpe atarız 2 yıl sonra :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

- AMD iyidir, işlemci kalsın. Soğutmaya önem ver, kasan iyi olsun. Stok soğutucu kullanma (biraz önce kendi sistemimde yük testi yaptım 80'i gördüm).

- Anakart olarak 990X serisinden bir şey alabilirsin. Gigabyte UD5 serisi düşün.

- Bellek ne kadar yüksekse o kadar iyi. Pratikte 4 GB üstünün bir faydası yok gibi düşünülse de (neden? 64 bit destekleyen oyun sayısı az, hatta 0 diyelim) 8'in altına düşmeyin. Hatta piyasadaki CL9 bellek kitlerinden bir tanesini alın (en az 1333 MHz desteği ve soğutucusu olsun). Şayet benim geliştirici makinemde Win7 her şeyiyle beraber 2,5 GB gibi bir bellek kullanıyor ki sanallaştırma kapalı halde. Açık olduğunu düşünün.

Not: 6 GB nasıl yaptınız? 2+2+1+1 şeklinde mi? Anakart destekliyorsa unganged modu kullanın.

- En büyük performans darboğazı sabit diskte. Mümkün mertebe SSD (fiyatları ilerleyen zamanda alınabilir seviyeye inecek gibi duruyor), olmadı RAID 0 (yedekli çalışmayı ve sistem kurtarmayı sorun etmiyorsanız, ne olur ne olmaz).

- Ekran kartı derken, nVidia olursa Linux'u unutun zaten:) 5570 kullanıyorum (oyun oynamam), performansından memnunum. Isınıp, sıkıntı çıkarmasın yeter.

Uyumsuzluk sorununun başlıca aktörleri anakart ve belleklerdir. Bellek alırken anakart ya da bellek üreticisinin testinden geçenlerinden alın.

Son söz: O makine 2017'ye kadar yeter.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 2467 Toplam Mesaj: 28