folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bu Ses Nedir Kafayi Yicem :@ OLAY COZULDU - EKLEDİM.

Bu Ses Nedir Kafayi Yicem :@ OLAY COZULDU - EKLEDİM.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

Hocam ilk dinlediğimde duydum ama sonrakilerde nedense duyamadım çok derinden geliyor. 5+1 bağlayıp mı denesem :) Belki komşunun çocuğu tabletten veya telefondan oyun oynuyordur diycem ama öyle olsa daha fazla ses olması gerek.

kulaginin dibine getirmedikce anlasilmiyor hocam cok dipten geliyor ses. ne oldugunu bulduk ilk musait zamanda yazicam

bu mesajı yazmak yerine yazsaydın ya :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

çözüldü yazdı geldik ilk mesajdada bişey yok burdada

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Bir tahminde daha bulunacağım.Evin altındaki marketin buzdolaplarının,binanın dışına sabitlenmiş fanları ses yapıyor.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

olay neymiş peki ?

çözüldü yazmışsın

ilk mesaja ekledim.

@NoktaliVirgul Mobilden uğraşmak istemedim laptopu açtım hocam.

@blackstone_tr ekledim hocam 

@obie değilmiş, amcamızın biri başka sesleri duymim diye 7/24 ses açıyormuş

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

olay neymiş peki ?

çözüldü yazmışsın

ilk mesaja ekledim.

@obie değilmiş, amcamızın biri başka sesleri duymim diye, 7/24 ses açıyormuş.

^^`

sen nasıl öğrendin, üçüncü bir kişiden mi duydun. 

ilk mesajda da göremedim. Mesajın sonuna mı, başına mı yazdın? o.O,} ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 26/May/20 20:48 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

olay neymiş peki ?

çözüldü yazmışsın

ilk mesaja ekledim.

@obie değilmiş, amcamızın biri başka sesleri duymim diye, 7/24 ses açıyormuş.

^^`

sen nasıl öğrendin, üçüncü bir kişiden mi duydun. 

ilk mesajda da göremedim. Mesajın sonuna mı, başına mı yazdın? o.O,} ^^`

Hocam en sonunda s.kerim böyle işi dedim kapı kapı dolaşacaktım. Yandaki olmadı üsttekine gittim kapıyı açmadılar, ben de onun üstüne çıktım. O dairedeki amca açıyormuş. 3 gün ha geçer ha geçer diye kimseye gitmedim. Sesi de her zaman anlayamıyorsun. Sessiz ortamda duyuluyor. Bilmeyen komşuya laf mı anlatıcam dedim. Gitmedim. Keşke en başından gitseymişim

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dayının ve senin çözümünüz iç cephe ses yalıtımı yaptırmak

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Cayan bunu yazdı

Bir kere taktın mı bu ses mevzusuna psikolojik rahatsızlığa kadar gidiyor o zaman yalıtım hak getire. İşe yaramaz. Bu dayı da bozmuş kafayı. Onu görmem iyi oldu dersimi aldım :)

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    Cayan bunu yazdı

Bir kere taktın mı bu ses mevzusuna psikolojik rahatsızlığa kadar gidiyor o zaman yalıtım hak getire. İşe yaramaz. Bu dayı da bozmuş kafayı. Onu görmem iyi oldu dersimi aldım :)

nası nası' bozmuş kafayı ^^` o olayın haricinde başka absürd davranışları var mı? {gerçi neye göre absürd o da saçma olmuş ama neyse }

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

SON EDIT: Arkadaşlar kusura bakmayın mobilden yazmaya uğraşamadım. Laptopu almaya gittim. Olayın özeti komşulardan gelen seslerden psikolojisi bozulmuş bir amcamızın açmış olduğu uyku müziğimiş. Detay okumak istemeyen burada bırakabilir :) Tokiden ev almayın bu amcaya dönersiniz diye dedim satın her şeyinizi, çok gizemli olaylar oluyor diye değil:D

İlk önce yan komşuya gittim, gençten bir arkadaş. Benden gelmiyor dedi. Hatta geldi benim dairede dinledi o da şaşırdı. Neyse üst kata çıktım. Sabah da çıkmıştım açan olmadı. Bu sefer de açan olmadı. Ben de bir üst kata çıktım. Ses oradan da geliyordu hatta biraz daha fazla gibiydi. Senin tonu alçalıp azaldığından yer tespiti kolay olmadı. Neyse s.kerim böyle işi dedim çaldım kapıyı bunun da haberi yoksa başka yere bakarım dedim. Neyse bir amca seslendi içeriden kim o diye. Alt komşunuz bakar mısın dedim. 1 dk bütün kilitleri anca açtı :) Dedim 3 gündüre sürekli devam eden bir ses var. Acaba sizden mi geliyor. 2 alt komşunuzum . Bu ses mi acaba dedi uyku müziğidir bu dedi. Gitti sesi tanıdım tabi. Bi rahatlama geldi bana :) amca da çok dertliymiş başladı anlatmaya. Amcaya üzüldüm gerçekten psikoloji bozulmuş çünkü özellikle birisinin onunla uğraştığını düşünüyor. 2 kat aşağıdan yukarıdan ses nasıl gelir. Birileri uğraşıyor bak sesi yükselten bir şey var bu binada. Bende aşağıdan konuşulanları duyuyorum hatta tarih saat not bile aldım ne dediğinizi falan diyor. Wifi kullanıyormuş sürekli biri modemime bağlanıyor falan dedi. Anlattı da anlattı.  malum virusten dışarı çıkamıyoruz sütçü kapıya geliyor takip ediyorum korna çalarsa asansör bozuluyor birkaç kere korna çalmadan gel dedim asansör ile yukarı kadar çıkabildi dedi. (Asansör hakikaten uyuz.Bazen kaçıncı katta olduğunu karıştırıyor 7 ye basıyorsun 8 de indiriyor. 2 Sefer başkasının kapısını açmaya çalıştım :) Neyse son olarak da geçen ayın 10unda çıldırmış akşam 8 gibi duvara vura vura 5 tane 1,5 lt su şişesi vurup patlatmış falan. Gece 2 de inip dinledim ışıkları bile aktif etmemek için yavaş hareket ettim sesin nereden geldiğini anlamak için falan demeye başlayınca ben de mevzuyu uzatmadım en sonunda helalleştik ayrıldım :D Şimdi melodiyi değiştirdi. Önceki kadar gelmiyor ses ve neden olduğunu öğrendiğim için herhalde artık sinir olmuyorum.  Bu da böyle salak bir macera oldu ama amcaya üzüldüm. Torun bakıyorum falan dedi. Diğer söyledikleri paranoyakça idi açıkçası. Bu seslere karşı hassasiyet hakiken sinir bozucu. Umarım yaşlanınca o amca gibi olmam. Adam ses duymamak için bastırsın diye su sesi, uyku müziği tarzı şeyler açıyormuş yani. Bu Tokilerin aq o ses nasıl aşağı iniyor hayret ettim. Adam kapıyı açınca bile çok ses gelmiyordu. He bir de bu ses işiyle uğraşan biri var. Donanımlı bu işleri çok iyi biliyor. Para harcamaktan da çekinmiyor bu herif demişti :D 

Bende toki deyim ne yazık ki bende böyle alengilli şeyler olmuyor da genel komşu gürültüsü. Ben tam tersini yaşıyorum benim altında kocası yakın zamanda vefat eden bir teyze var. Bunca zamandır yaşına hürmettir diye susuyorum. Kadın manyak 2 üst kattan falan biri elektrik süpürgesi çalıştırsın çat beni arıyor, sen mi yapıyorsun diye. Ne bilim 4-5 ay yalnız kaldım tv açmam etmem, müziğimi kulaklıkla dinlerim gibi gibi yani doğru düzgün gürültüm yoktur yönetime şikayet etmiş, çok gürültü yapıyor diye. En son birileri yine son ses müzik dinliyordu çat aradı yine beni sen misin diye. gına geldi bende aradım polisi bu kadın beni taciz ediyor, üzerine hakaret falan ediyor, yapacak bir şey yok polis geldi evde biliyorum ama açmadı inatla kapıyı. Kadın hafif çatlak tanıyan komşularının söylediğine göre yoksa tanımam etmem. Kocası öldüğünde başsağlığına bile gitmişliğim vardır. Kadın takık bir şekilde, benden öncekileri de bezdirmiş yeni evli çift kaçıp gitmişler. Öyle ki geçenlerde site bahçesinde çardakta oturuyorlar kadınlar buda orada, 20 metre kadar ilerisinde küllüklü çöp kovası var geçerken sigaramı söndürüyorum, burada söndürme diye laf çakıyor oradan.

Uzzzuuun lafın kısası toplu konut hayatı çok boktan. 

İlaveten hangi tokidesin merak ettim açıkçası :) :) (ben tuzladakilerde bulunma gafletindeyim, buralardansa kimseyi tanımıyorum ya arada selam çakacak birileri olur umarım buradansındır) buradaki asansörlerde sizinkinden hallice kaç defa kaldım içinde. her gün biri çalışıyor diğeri çalışmıyor. 

Dipnot: İçimi de dökeyim hazır yeri gelmemişken. buradaki başta bir tane emlakçı var o olmak üzere tüm emlakçıların yatacak yeri yok(buradakileri kast ediyorum genelleme değil) 400-500 tl lik evlere 1000-1200 tl gibi civarlarda kiralara çıkartıyorlar tabir aklıma gelmedi işte onu yapıyorlar :)

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
Toplam Hit: 7211 Toplam Mesaj: 60
ses