Bu Yeni Nesile Noluyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Çocuklar uyusturucu mu almis. Bana hic normal gelmedi.

Üstelik öğretmende bilinçli mudahale etmiyor gibi geldi bana. Islah evi gibi birsey olmasin.

,)))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Eğitim sisteminin meyveleri.

Çocukların ailelerine tam güç, çocuklara şımarma hakkı tanınırsa bu olur. Ebeveyn bir imzalı peçete dahi yazıp gönderse çocuğu izinli sayılıyor. Öğretmen çocuğa yüksek sesle dahi müdahale edemiyor hemen hakkında soruşturma açılıyor. Veli okulu gelip bassa, benim çocuğuma neden böyle yapıyorsun dese öğretmen çocuğun sınıftaki halini ailesine anlatamıyor. Anlatırsa veli şikayetçi oldu mu yine öğretmenin başı derde girecek. 

Öğretmenlerin sindirildiği bu vaziyette siz kimin kime disiplin vermesini bekliyorsunuz ki? 

Ayrıca bahsedilen okul meslek lisesi. Yeni sistemin diğer bir rezaleti daha. Okullar arası ayrım iyice açıldı. Meslek liseleri şu durumda okul tercihlerinin en diplerinde yer alıyorlar. Kafası basmayan insanların doluştuğu bir tımarhaneden farksız vaziyetteler. Sistem onları buraya itiyor. Okullardaki, özellikle meslek liselerindeki müfredatlar da rezil vaziyette. 

Geçen gün mezun olduğum okulun önünden geçerken çıkan öğrencileri gördüm. Ben mezun olalı daha 3-4 yıl olmasına rağmen değişim inanılmaz. İnsanları en azından manevi disiplin altında tutacak giyim kuşam kuraları serbest hale gelmiş. Hiçbirisinde öğrenci duruşu, görünüşü yok.

Ben kişisel olarak serbest kıyafet ve saç uygulamasını desteklemiyorum. Nasıl ki askeri kurumlarda üniforma ve saç birer disiplin ve bakım göstergesiyse okullarda da bu böyle olacak ki çocuk buna erken yaşta alışsın. Oraları eğitim kurumları. Bizim eğitim sistemimiz Avrupa, ABD sistemleri gibi değil. Bu sistemde tabiri yerindeyse askeri disiplin altında tutacaksın. Yoksa ipin ucu kaçar. Ha bu disiplinsizlik devam edecekse de sistemi de ona göre ayarlacaksın. Okulları da denkleştireceksin. Yoksa bu görüntüler daha çok olur.

Arada askeri lise öğrencilerini ya da denizcilik öğrencilerini görüyorum. Hepsi filinta gibi. Senden benden şık giyiniyorlar ve bunu yapmak zorundalar. Saçlarına, duruşlarına dikkat etmeleri gerekiyor. Bu çocuklar bir şekilde disiplinli yetişiyorlar. Okullar da böyle olmalı. Bu şekilde düzene, nizama dikkat ederek büyüyen çocuk ileride problem haline gelmez, gelemez.

Austen tarafından 09/May/15 20:55 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bunlar çocuk değil basbaya kazık kadar adam, bunlardan geçmiş yani artık bu yaşa kadar öğrenemediyse bundan sonra zor öğrenir.

Hoca da zaten salla başını al maaşını moduna girmiş.

Hele bu dümbükler okuldan çıksınlar da patronlarına yapsınlar bakalım =)

Hocaya acımadım da orda hakkaten dersi dinlemek isteyen öğrencinin hakkının yenmesi kötü.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

edep ailede öğrenilen bir şey.. sonra çevre de bunu belirler ama ilk başta aile.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

klasik meslek lisesi sınıfı,
    bir gün ders dinliyoruz sınıfta pencereden aşağı sıra düştü 2 tane bunlar normal şeyler 

atölye hocamı ziyarete gitmiştim gün geçtikçe seviye daha da düşüyor demişti...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

3 tane bebeyi kontrol edemeyen adamı öğretmen yapmakta hata, okul meslek lisesi, burada çoğumuz meslek lisesi mezunuyuz, evet meslek liselerinde ortam her zaman böyleydi ama kontrol edebilen hocada ediyor, aha bizim bi tesisat bölümü hocası vardı sebahattin okulda onca psikopat takılan ülkücü, pislik, başıbozuk kim varsa bunun adını duyunca mum kesilirdi hakkındada ne bir soruşturma açıldı yıllarca ne birşey muhtemelen halada görevine devam ediyordur, yapan hoca yapıyor yani

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

2007 de Mithatpasa meslek lisesini bitirdim Izmirde.Oktay hocamiz vardi ustte bir arkadasin dedigi gibi millet MUM olurdu hoca gecerken yanindan.Hatta soru sorarken derste bile cekinirdik.Haytalik bizde de vardi fakat hocalara karsi terbiyesizlik yapmadik.Dinlemeyeceksek dersi ya acar millet gazete okurdu ya da radyo muzik dinlerdi kafasini koyardi siraya kimseye manii olmazdi.Atelye dersine girmeden siraya gecerdik herkes ceketini giyer iliklerdi.Selam verirdi hoca gunaydin derdi.Konusulcak birsey varsa konusulurdu asker gibi sirada kizli erkekli.

Benim mezun oldugum sinifin yarisi universite mezunu suanda,kimisi doktora yapacak,kimiisi yurtidisinda,kimisi devlet memuru oldu.Hepimiz de mal olmadik hicbir zaman.Her Lise ayni degil.Biraz da adamina bagli.

Bu birazda bulunan sehire,kulture,ailenin seviyesine bagli...Videodakiler belirli zaten.

cordelian tarafından 09/May/15 21:29 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Bence abartılacak bir şey yok, hele hele önceki nesillere kıyasla daha iyi durumda.

Sokakta "komünist", "ülkücü" avına çıkıp birbirini sikmektense, enerjilerini böyle sikimsonik işlerle atıyorlar işte.

Bilgiye erişim kolaylaştıkça, meraklı insanların, öğrenmeye istekli insanların da sayısı artıyor, imkanları da artıyor.

İnsanlar da enerjilerini merak ettikleri alanlara daha çok yöneltiyor. Ben durumun, dünyanın her yerinde daha iyiye gideceğini düşünüyorum.

pcdoktor636 tarafından 09/May/15 21:46 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

aynı durum burda azerbaycanda da var, yıllarca çalış daha sonra bu tip adamlar bir bakıyorsun senin yıllarla geldiğin yere bir günde gelmiş oturmuş onun içinde artık eğitim,bilgi önem taşımıyor,nasıl olsa gerek yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Homer bunu yazdı

aynı durum burda azerbaycanda da var, yıllarca çalış daha sonra bu tip adamlar bir bakıyorsun senin yıllarla geldiğin yere bir günde gelmiş oturmuş onun içinde artık eğitim,bilgi önem taşımıyor,nasıl olsa gerek yok.

Harbi mi ? Ben sizin çocuklar daha saygılıdır diye biliyordum.

Toplam Hit: 7890 Toplam Mesaj: 69