Bu Yeni Nesile Noluyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hababam sınıfında ki Paşa nuri tiplemesine  ya da müfettiş sahnesine çok gülüyorduk halbuki değilmi ?

Yaşını başını almış adamları emekli eetmeyip binlerce atama bekleyen genç öğretmenleri atamazsan olacağı bu yaşlı başlı adam zapt edemiyor bu ana baba terbiyesi almamaış piçleri 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

işte devlet okulları böyle otoriteyi sağlayamayan öğretmenlerle dolu

salla başı al maaşı

elalemin piçini ben mi terbiye edeceğim zihniyeti

bu ülkede herşey mümkün şaşırmamak lazım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bu neslin çocukları birçok şeyi erken öğreniyor ve terbiye edep adap karvramları şeffaflaştığı için haliyle daha serbest davranıyorlar.

hernekadar videodaki çocuklar hayvan gibi hareket etsede şimdiki aklım olsa bu yaşıma kadar hiçbir öğretmene kendimi ezdirmezdim.

illaki büyüğe bir yere kadar saygı olması gerekendir.

ama bizim çağlarımızda abiler ablalar öğretmenler veya herhangi bir büyüğün düşüncesi şuydu : '' ben büyüğüm şuna istediğim gibi davranıp egomu extrem rahatlatayım''

bizim zamanımızda büyükler adam değildi. şimdi ise küçükler adam değil.

almanya kendini toparladıktan sonra az olan küçük nesli çok serbest yetiştirdi. imkanlar olsun toplum rahatlığı olsun reşit olmamış çocukların çok yanlış şeyler yapmasına sebep oldu.

bütün reşit olmamış insanların çirkinlikleri almanların çocuklarından çıkıyor.

her 5 aileden 2 sinde ensest ilişki ve çocuklarda nesli bozacak davranış bozukluğu var.

cinsellikten bahsediyorum çünkü ergenleri en çok etkileyen şeylerden biri bu.

bizlerde almanların geçtiği bu yollardan geçme aşamasındayız. zaten türkiyedeki bir anlık nesil değişikliğini şuanda 30 yaş civarı olanlar iyi bilir.

bizim zamanımızda böyle değildi cümlesini sık kullanmamızın ana sebebi aslında yukarıda yazdıklarmımızdır.

şuanda nice genç oğlan ve kız diğer kişilerin davranış bozukluğundan ve henüz öğrenmemesi yapmaması gereken şeyleri bir diğerinden öğrenip erken yaşta kafa yapısını bozup kaşar yada barzo olup çıkıyor.

söz konusu kızlar bu durumlara mağruz kaldıktan sonra güven arayışı içinde 30 yaş civarındaki at hırsızlarına gönül bağlayıp ikinci darbeyi yemiş oluyor ve yine bozuk bir nesil yine bozuk bir kafa yapısı ile böyle ilerleyip gidiyor.

aynı şekilde birşeyleri erken öğrenmiş olan ergenler kızlara güven verip cineslliği yaşamanın çabası içinde bozuk neslin çoğalmasına sebep oluyor.

alman vatandaşlarının %99 çocukların aşırı derecede kötü olduğundan şikayetçi.

bu yüzden almanyada 2000 li yıllarda değişen bir yasa ile birçok insan ensest ilişki , çocuğa tecavüz , olağan dışı cinsellik suçlarından ağrı cezalar aldı.

türkiyeye gelip burada yaşamayı tercih eden birçok alman vatandaşının yakın akrabaları tarafından eneset ilişkiye zorlandıkları için kaçıp gelidklerini sizlere ıspatlayabilirim.

şu ziktiğiminin cinselliği her ırkın her neslin başına bela olan birşey.nice canlar yaktı bu cinsellik mevzusu.

tanrı göt olmasaydı böyle durumlara sessiz kalmazdı.

kahretsin 200 yıl sonra elektronik kitaplarda günümüzü bu şekilde okumaları hiç hoş olmayacak.

alışveriş için kullandığımız ve kazıklandığımız kredi kartı teknolojisine götleri ile gülecekler.

tanrıdan korkup gece gündüz ona ibadet ettiğimizi okuyunca ne sikik bir nesilmiş lan bunlar diyecekler.ne boş adamlar diyecekler.

bundan 300 yıl sonra, benzinle çalışan arabalar ile oy toplayan parti liderlerini 35 k kalitede videolardan izlediklerinde götleri ile gülecekler bizim neslimize.

vay amk insanlar sikişmek için birbirine para ödüyormuş diyecekler bizim neslimize.

vay be bundan 300 yıl önce insanlar damacana ile su taşıyormuş diyecekleer.

damacanaya tecavuz eden biri varmış bundan 300 yıl önce diyecekler.

300 yıl önceki damacanaya tecavuz eden adamın haberini okuduklarında kahkahalara boğulacaklar uzay mekiğinin içinde.

herşeyin suçlusu bu cinsellik işte. ve onu var eden tanrının.

bizi bok gibi görecekler.

bok gibi bir nesil olduğumuz için.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

bu neslin çocukları birçok şeyi erken öğreniyor ve terbiye edep adap karvramları şeffaflaştığı için haliyle daha serbest davranıyorlar.

hernekadar videodaki çocuklar hayvan gibi hareket etsede şimdiki aklım olsa bu yaşıma kadar hiçbir öğretmene kendimi ezdirmezdim.

ama bizim çağlarımızda abiler ablalar öğretmenler veya herhangi bir büyüğün düşüncesi şuydu : '' ben büyüğüm şuna istediğim gibi davranıp egomu extrem rahatlatayım''

almanya kendini toparladıktan sonra az olan küçük nesli çok serbest yetiştirdi. imkanlar olsun toplum rahatlığı olsun reşit olmamış çocukların çok yanlış şeyler yapmasına sebep oldu.

her 5 aileden 2 sinde ensest ilişki ve çocuklarda nesli bozacak davranış bozukluğu var.

bizlerde almanların geçtiği bu yollardan geçme aşamasındayız. zaten türkiyedeki bir anlık nesil değişikliğini şuanda 30 yaş civarı olanlar iyi bilir.

bizim zamanımızda böyle değildi cümlesini sık kullanmamızın ana sebebi aslında yukarıda yazdıklarmımızdır.

şuanda nice genç oğlan ve kız diğer kişilerin davranış bozukluğundan ve henüz öğrenmemesi yapmaması gereken şeyleri bir diğerinden öğrenip erken yaşta kafa yapısını bozup kaşar yada barzo olup çıkıyor.

söz konusu kızlar bu durumlara mağruz kaldıktan sonra güven arayışı içinde 30 yaş civarındaki at hırsızlarına gönül bağlayıp ikinci darbeyi yemiş oluyor ve yine bozuk bir nesil yine bozuk bir kafa yapısı ile böyle ilerleyip gidiyor.

aynı şekilde birşeyleri erken öğrenmiş olan ergenler kızlara güven verip cineslliği yaşamanın çabası içinde bozuk neslin çoğalmasına sebep oluyor.

bu yüzden almanyada 2000 li yıllarda değişen bir yasa ile birçok insan ensest ilişki , çocuğa tecavüz , olağan dışı cinsellik suçlarından ağrı cezalar aldı.

türkiyeye gelip burada yaşamayı tercih eden birçok alman vatandaşının yakın akrabaları tarafından eneset ilişkiye zorlandıkları için kaçıp gelidklerini sizlere ıspatlayabilirim.

şu ziktiğiminin cinselliği her ırkın her neslin başına bela olan birşey.nice canlar yaktı bu cinsellik mevzusu.

kahretsin 200 yıl sonra elektronik kitaplarda günümüzü bu şekilde okumaları hiç hoş olmayacak.

alışveriş için kullandığımız ve kazıklandığımız kredi kartı teknolojisine götleri ile gülecekler.

tanrıdan korkup gece gündüz ona ibadet ettiğimizi okuyunca ne sikik bir nesilmiş lan bunlar diyecekler.ne boş adamlar diyecekler.

bundan 300 yıl sonra, benzinle çalışan arabalar ile oy toplayan parti liderlerini 35 k kalitede videolardan izlediklerinde götleri ile gülecekler bizim neslimize.

vay amk insanlar sikişmek için birbirine para ödüyormuş diyecekler bizim neslimize.

300 yıl önceki damacanaya tecavuz eden adamın haberini okuduklarında kahkahalara boğulacaklar uzay mekiğinin içinde.

Amk hayatinda kac tane Alman aile gördün ki, kac tane Alman ortami gördün ki de ensestlikle iftira atiyosun?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bu yeni nesile extra özen göstermeliyiz. benim yeğenlerim var 7-8 yaşlarında daha şimdiden dayı telefonunu versene candy crush oynayacam diyo. bilgisayara oturuyo oyunlar o biçim hatta bi ara silahlı patlatmalı oyunlar oynuyodu hemen vazgeçirdik.

bence olay biraz da mahalle kavramında bitiyo biz eskiden mahalleye çıkar top oynar, misket oynar, saklambaç oynardık. tabi tüm yanında saygıyı da öğrenirdik. saygısızlık edersek kötü bişey söylersek ve yaparsak bizi döverlerdi bi daha  yapmazık. bunlarda bu yok. buna napaçaz ouda bilmiyom

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Kimse kusura bakmasın da yeni nesil

Sokağa çıkıp saçma sapan ideolojileri uğruna milleti mi öldürse bozuk olmamış olacaktı.

Sağ ve sol gibi tanımını asla yapamayacakları şeylere mi bulaşsalar daha iyiydi. 

Fikrinizi zihniyetinizi anlamıyorum

Ortada bi yanlışlık var amenna ki hoca höt dese herkes mum gibi olur hocanın suçu büyük. 

Yine de yapılan ahlaksızlık o da kabul

Fakat yeni nesil diye kendi nesiliniz bi bokmuş gibi kötülemek de neyin nesi anlamıyorum

Neslinizin ülkeyi getirdiği durum ortada neyinize saygı göstercem ben

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Homer bunu yazdı

aynı durum burda azerbaycanda da var, yıllarca çalış daha sonra bu tip adamlar bir bakıyorsun senin yıllarla geldiğin yere bir günde gelmiş oturmuş onun içinde artık eğitim,bilgi önem taşımıyor,nasıl olsa gerek yok.

Harbi mi ? Ben sizin çocuklar daha saygılıdır diye biliyordum.

rus ve türk okullarında disiplin var, local okullar berbat,ayni videodakı durum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Tek bir posta sığmayacağını düşündüğümden bi tane daha yazmak istedim.

Herşeyin başında yeni nesil çok daha hızlı öğreniyor. Bir şeyi gösterince aval aval bakan tiplerden değil yorum yapabiliyor.

İzledikleri çizgifilmlere bok atılıyor genelde ama sürekli dizi ben10 ya da scooby gibi çizgi filmleri 6-7 yaşındaki çocuk izliyor ve gülüyor düşünüyor olay döngüsünü anlıyor. Salak saçma biçok diziden çok daha iyi bence. Olayın nasıl sonlanacağını tahmin edebildiğiniz o diziler muhtemelen gerizekalılar için yazılıyor. Yanlış anlaşılma olmasın burda basbaya bi hakaret yok tüm gerçek anlamıyla gerizekalı insanlar gözlerini tvye dikip izleyebilsinler diye yapılıyor. Ben mesela tv izleniyorum bu yüzden bunu çok hissettiriyorlar.

Ama kardeşim 6.5 yaşında ilkokul 1. Sınıf. Ben hödük gibi 7.5 yaşında falan gitmiştim herneyse de çocuğun şöyle bir yaşamınabakıyorum. Müthiş bir hayal gücü var herşeyi anlayabiliyor. Kendi kendine konuşuyor sürekli böyle hoplayıp zıplıyor. Biçok öğrendiği şeyi tvden ve telefondan kapmış. Sahi telefon deyince daha bir iki sene önce tanışan insanlar şaşırmıştır len ben hala kullanamıyorum şeklinde.

Çocuğun telefonu yok ama o yaşta google playden oyun indirmek dışında merak ettiği birşeyi googledan arayabiliyor. Hafıza dolmuş diyerek belleği temizliyor veya oyunları siliyor falan. Basbayağı kullanıyor bu teknolojiyi.

Bunun dışında söylemek istediğini yine direk söylüyor ama mahalledeki yaşlı karıların konuşma kültürü yerine üzerine kafa yorulmuş senaryoyla uydurulmuş çizgifilmlerdeki konuşma kültürünü aldığı için gayet kendini ifade edebiliyor veya farklı birşeyi anlatmakta takılmıyor.

Bizim ailede asla olmayan cığım ciğim ekini biz bu çocuktan öğrendik.

Bu liste uzar gider. Şöyle de bi durum var bu benim kardeşimin zeki olduğunu her nesilde böyle zeki insanlar çıkar gibi bir düşünceyi göstermiyor. Bana göre gayet diğer tüm arkadaşları da böyle okulundan da görüyoruz ufak ufak bebelerin galaksi konuşmalarını.

Tüm bunlardan çıkardığım nesil gayet iyiye gidiyor. Misket saklanbaç oynamaktan acizler evet ama onun sebebi de gerizekalı planlama bile yapmaktan aciz önceki nesiller. Memleketin anasını sikmiş bu eski nesil ki tartışmaya lüzum yok herşey ortada.

O eski neslin işte yarısı akpyi destekliyor yarısının yarısı teröristleri destekliyor kalan çeyrek de bir bok yapmıyor herşey ortada değil mi?

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Hocam merak ettim bu istatistiğe hangi verilere dayanarak ulaştın?

SeRDaR tarafından 10/May/15 11:18 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

By Ted bilmişçe bir giriş yapmışın başta kızdım ama sonlara doğru hak verdim.Aslında doğrusunuz amk bizim nesilde sanki çok iyi bir halt değil.

Türkiyede anamuhalefetin muhalefet etme görevi ve sorumluluğu vardır. İktidarın memlekete ve halka verdiği zararların ikinci sorumlusu direkt olarak muhalefettir. Ülkeye yapılan vatana ihanet suçuna sessiz kalmak ya da etkisiz muhalefet yapmak ise muhalefeti vatan haini konumuna düşürür.
Toplam Hit: 6833 Toplam Mesaj: 69