folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bunalıma Girmeden Bi Yardım Edin

Bunalıma Girmeden Bi Yardım Edin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek
    HoRbY bunu yazdı

Kendi işini kurmazsan ömür boyu alarm kurarsın. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Al benden de o kadar, amına koyim kendimi bildim bileli etrafımda bana öğüt veren birçok insan oldu.

Hea şu an ne mi oldu, onlar da sürünüyor bende sürünüyorum.

Mesele kültürlü veya çok zengin olma meselesi değil hocam, insan gibi yaşama meselesi.

Yoksa o şekilde sana öğüt veren insanların hepsi fabrikatör mü, yada hergün farklı mekanlarda farklı insanlarla toplantıdan toplantıyamı koşuyor.

Hiç sanmıyorum öyle olduğunu.

Sana öğüt verenler kendilerini bir bok sanmaktan başka birşey yapmıyorlar bana kalırsa.

Herşey olacağına varır. Hea herşey olacağına varır diye saldım çayıra mevlam kayıra da yapma tabii.

Ama bundan 10 sene sonra, onlarında, senin de hangi konumda olacağın belli olmaz.

Şuda bir gerçek ki öğüt veren çok olur ama para vermeye yada yardım etmeye geldiğinde hiçbirisini bulamazsın.

Yoldan geçen bir dilenci'ye bile (aşağılamak adına söylemiyorum yanlış anlaşılmasın) abi bana biraz öğüt verirmisin çok zor durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum şeklinde birşey söylesen oturur sana akşama kadar nasihat verir.

Bence her açıdan dolu ve kendini geliştirmiş bir insanın başkalarına nasihat vermeden önce kendisinin eksiklerini görmesi gerekir.

Sonuçta kimse mükemmel değil ve herkesin kaderi ayrı yazılmıştır..

CEO tarafından 22/Kas/13 11:35 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Al benden de o kadar, amına koyim kendimi bildim bileli etrafımda bana öğüt veren birçok insan oldu.

Hea şu an ne mi oldu, onlar da sürünüyor bende sürünüyorum.

Mesele kültürlü veya çok zengin olma meselesi değil hocam, insan gibi yaşama meselesi.

Yoksa o şekilde sana öğüt veren insanların hepsi fabrikatör mü, yada hergün farklı mekanlarda farklı insanlarla toplantıdan toplantıyamı koşuyor.

Hiç sanmıyorum öyle olduğunu.

Sana öğüt verenler kendilerini bir bok sanmaktan başka birşey yapmıyorlar bana kalırsa.

Herşey olacağına varır. Hea herşey olacağına varır diye saldım çayıra mevlam kayıra da yapma tabii.

Ama bundan 10 sene sonra, onlarında, senin de hangi konumda olacağın belli olmaz.

Şuda bir gerçek ki öğüt veren çok olur ama para vermeye yada yardım etmeye geldiğinde hiçbirisini bulamazsın.

Yoldan geçen bir dilenci'ye bile (aşağılamak adına söylemiyorum yanlış anlaşılmasın) abi bana biraz öğüt verirmisin çok zor durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum şeklinde birşey söylesen oturur sana akşama kadar nasihat verir.

Bence her açıdan dolu ve kendini geliştirmiş bir insanın başkalarına nasihat vermeden önce kendisinin eksiklerini görmesi gerekir.

Sonuçta kimse mükemmel değil ve herkesin kaderi ayrı yazılmıştır..

O arkadaşa öğüt verenleri bilmemde benim durumum aynen yukardaki.Halbuki adam akıllı biyerlere gelebilmişliğim yada önemli bişeyleri başarabilmişliğimde yok.

Ama niyeyse rahat hissediyorum ve çalışmıyorum..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

O arkadaşa öğüt verenleri bilmemde benim durumum aynen yukardaki.Halbuki adam akıllı biyerlere gelebilmişliğim yada önemli bişeyleri başarabilmişliğimde yok.

Ama niyeyse rahat hissediyorum ve çalışmıyorum..

Hah, işte sen felsefeyi kapmışsın o zaman hocam :)

Benim etrafımda devamlı bana olmam gereken şeyleri ve yapmam gereken işleri söyleyen birileri hep olmuştur ve onları hiçbir zaman takmadım.

Sonuçta bu hayat benim hayatım mına koyim. Ben akşama kadar bilgisayar başında oyun oynamaktan zevk alıyorsam mesele yok benim için.

Hea oturup akşama kadar pc'de oyun kasıp eşşeğin amına suyu kaçırmışlığım yok çok şükür örnek vermek için söyledim.

10 sene öncee bana öğüt veren insanlara bakıyorumda onlarda sürünüyor bende sürünüyorum. Aradaki fark onlar kıçını yırttığı halde sürünüyor, ben free takıldığım için sürünüyorum. tercih meselesi :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

valla içinde yoksa olmaz o yani gidip sana kimse freudun psikoloji araştırmalarını zorla okutamaz ama insan nasıl kontrol eilir nasıl programlanır fln merak ediyorsan araştırıyorsun okuyorsunişte 

kısaca merak ettigin bir konu varsa onu googleda bu nedir diye aratmak yerine uzun uzun araştırma yazılarını varsa kitaplarını oku 

ama hadi sana iki tüyo verem prim yapacagın

das kapital'i oku ağır konuş derin bak versin

Allura tarafından 22/Kas/13 12:04 tarihinde düzenlenmiştir

"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Dur bakalaım daha yeni başlıyorsun. Üniversite falan seni biraz değiştirir de daha önemlisi düzgün bir meslek ve iş sahibi olursan, iyi kötü kimseye muhtaç olmayacak kadar paranı kazanırsan, ufak tefek kusurların dışında insanlara puştluk yapmazsan, bey oldun gitti demektir.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    LuCiFeR bunu yazdı
    HoRbY bunu yazdı

Kendi işini kurmazsan ömür boyu alarm kurarsın. 

+1

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Kimin ne dediğini pek umursama, kitap ve film yeterli olur. Gerek kız arkadaş konusunda gerekse "Bey" konusunda.

Şafak 1152!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

1. yaşıtlarınla takıl

2.manita yap

3.bol bol takıl ( içki+ot+sex+gezme kendini rezil etmeden ama)

4.sınavlardan 15 gün önce inek ol sınavlar bitene kadar 1 hafta inek ol = 3 hafta adam gibi ders çalışmakla okul bitirebilirsin

5.ilk 3 maddeyi kesin yap.

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

Gelişceksen buna geliş hocam

http://www.serdarkilic.com.tr/galeri/video.html

Toplam Hit: 5078 Toplam Mesaj: 56