folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Büyük Bir Savaş Çıkarmı

Büyük Bir Savaş Çıkarmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

arkadaşlar gündemde nelerin olduğunu görüyoruz malum Türkiye iran rusya kore vs. ortak nükleer adım attılar bundan abd ve israil hiç hoşnut değil az önce haberleri okurken iranın gazzeye yardım gemisi yolladığı eğer yardım gemilerine israil bir şey yaparsa karşılığının verileceğini söylemiş vs. vs. işte

sizce önümüzdeki yıllarsa böyle bir savaş çıkabilitesi varmı ? çıkarsa ne olur ? benim düşüncem 2-3 yıl içinde patlak verir bu olay ve zayıf görünenin kazanacağı yönde düşüncem, müridlerinde görüşlerini merak ediyorum...

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manialith
    manialith's avatar
    Erkek

2012. gidişat budur. çok inandığımdan değil ama. sanki öyle görünüyor gibi ;)

Im Boned, All Boned.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

İranın bölgede sözü geçer bence israil büyük ihtimal gemilerin geçişine göz yumacak şu anda israilin  irana kafa tutması büyük risk taşır. Ahmedinejatın daha önceki konuşmalarında İsrailin kotasını doldurdugunu ve bir daha ki hatalarında israili yıkacagını duyurmuştu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

manialith bunu yazdı:
    -----------------------------

evet değişim çoktan başladı en basitinden şu dünya kupasında bile değişimi görmek mümkün ama biz yinede 2012 katmayalım işin içine :)

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

manialith bunu yazdı:

Harbi ya teori gerçekmi oluyor ne ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Az kaldı 3. dünya savaşına. 1-2 yıl içinde abd bize dalacak. Demedi demeyin. Benim görüşüm değil, çok sağlam bir analistin yorumu bu

We can be more, we can be much more.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

Hiç bişi olmaz hocalar kasmayın boşuna :)

Yaptık bişiler.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Büyük bir savaş çıkacak çok doğru ve kazanan bizler olacağız. 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

İsrail'in Lüban'ı işgalinde de İran İsrail'i bombalayacağını belirtmişti ayrıca Kudüs'ün yerleşimci sayısının artmasını ve bu kurulan yerleşkelerin Doğu Kudüs'te çoğunluğu yakalarsa savaş nedeni (''casus belli'') sayarım dedi ancak birşey yapmadı. Ben İran'ın blöf yaptığına inanıyorum.

Ayrıca bloklaşma dediğimiz olgunun tarihi 2 yıllık bir gelişme. Türkiye İran yakınlığı geçici olacağına tahmin ediyorum. Türkiye de ABD'nin Kürt açılımına ( hükümeti kastetmiyorum) ve AB'nden son dönemlerde beklediği ilginin azalmasına karşılık veriyor. Yani geçici ittifaklaşmalar bunlar. Bir savaş çıkarsa günah keçisi İran olur. Kimse de İranı desteklemez. Ne nüfuzunu kaybeden Rusya ne de daha dünyaya politik anlamda açılmaktan korkan Çin. Yani diyeceğim şudur ki blok savaşı çıkmaz ; savaş çıkarsa İran'a patlar ihale.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

Savaş kesinlikle olmaz. Bunu çok emin şekilde söylüyorum.

Belki ufak çaplı bazı çatışmalar çıkabilir ama kesinlikle topyekün savaşa dönüşmez. İran, amerikanında israilinde ele geçiremeyeceği kadar güçlü bir ülke. Hem askeri, hem de stratejik açıdan. Hem de üstüne rusya ve çin için bir yatırım alanı, onlar iş sahalarının işgal edilmesi fikrine pek sıcak bakmayacaklardır.

Amerika daha ırakta bir avuç milisle baş edemiyor. Afganistanda desen yapabildikleri en fazla insansız uçakla ev vurmak falan. Zaten kriz sebebiyle bu savaşları da sürdürmekte zorlanıyor, bir de irana sataşmayı kesinlikle aklından geçirmez.

İsrail, kendisinin güvenliğini zor sağlıyor. Daha hizbullahı yenemedi. İrana en fazla hava saldırısı yapma ihtimali var. Ki böyle birşey durumunda anında tepesine yağacak ŞAHAP füzelerini düşündüğümüzde (Zaten iran bahane arıyor israili dümdüz etmek için) israilin de askeri olarak birşey yapma ihtimali yok.

Ne yapabilirler? Yapabilecekleri tek şey iç karışıklık çıkarmak. Seçimlerde falan denediler bunu ama iran acımam indiririm politikası izliyor ve böyle bir karışıklığa sebep olacak olaylara müsaade etmiyor.

Bu durumda yapabilecekleri en büyük şeyin göstermelik bir ambargo vs ile irana karşı birşeyler yapıyoruz imajı vermek olacaktır. Daha fazlasını kesinlikle beklemiyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

savaş olmaz. ama cephesel çatışmalar cıkıcaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
Toplam Hit: 10927 Toplam Mesaj: 71