folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Büyük Bir Savaş Çıkarmı

Büyük Bir Savaş Çıkarmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

JeremYC30 bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam tamam doğru diyorsunda daha geçenlerde iran kendi içinde bölünüyordu iç savaş çıktı.

Sonuçta bu birlik beraberlik işi değilki askeri bir iş, Türkiye savaşa girse şimdi, asker olmadığımız halde bizde mi gidip çatışacağız cephede, birlik beraberlik ihtimali ancak ülkenin işgal edilmesiyle ortaya çıkar bence.

Onun dışında; Türkiye zaten natoya üye bir ülke, anlaşmalar gereği asla nato tarafından istenmeyen bir savaşa girmez destek sağlamaz ve hava sahasını açmaz, eğer aksi olursa çok büyük yaptırımlar altına girer.

Şuna gelecek olursak eğer İran-israil arasında gerçekten herşey ters giderse ve savaş çıkarsa, israili abd asla yalnız bırakmaz.

Şunuda eklemek istiyorum İran-Rusya ittifakı asla gerçekleşmez, çünkü israil, abd ve Rusya arasında çok ciddi ticaret anlaşmaları ve diplomatik anlaşmalar var. Açıkcası savaşın İran için o kadar kolay olacağını düşünmüyorum.

hacı körfez savaşında ırak iranın birsürü nüükleer santralini yıktı. irana kuzey kora çin pakistan özellikle rusyanın yardımlarıyla iran bu gücüne geldi bu saydıgım bütün devletler tamamiyle abd düşmanı. kuzey kore nkleer silah deniyo abd neden ses çıkaramıyo tehlikeyi biliyo çnkü o nedenle bi savaşta rusya iranı destekleyecektir.

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

hojam rusyayı yakından tanımayıp arapların elindeki silahlara bakıp vay be adamlara bak demeyin, ruslar hava savunmasında su-47, su-37, gibi üstün uçaklar kullanıyor numara hep aynı bunlar prototip : ) ulan madem prototip neden yüzlercesini yapıyorsun. araplar ne kullanıyor su-27, su-37 alan arap ülkeleri neden şikayetçi bize elektronik sistem vermiyorlar, parça imalatını öğretmiyorlar, rusların kullandığı elektronik sistemlerin ne kadarı araplarda da var ? hiçbiri. terraherz seviyesinde iletişim teknolojisiyle haberleşen supersonic uçaklardan bu özelliği çıkardığında bulunmaları ve haliyle vurulmaları çok kolay oluyor, bir diğer olayda rusların elektronik antiradar teknolojisini paylaşmaması adam sadece uçağın mekaniğini satıyor. yaklaşım hep aynı elektronik kısmı alıcı ülke üretsin. mi-8 helikopterlerinin tamamı rusyada egzoz soğutmalı, gece görüşlü, antiradar kaplamalıdır. araplarda ise bunların hiçbiri yoktur ve kokpite bakınca iki ayrı helikopter görürsün. rusya sadece venezuellaya gelişmiş silah satıyor o da çok ciddi anlaşmaların sonucu. venezuella modern rus teknolojisini kullanabilen tek ordudur ve bu silahları almaya başladığından beri abd uçakları, hiç bir şekilde it dalaşına girmeye bile cesaret edememiştir. rusya irana 86 yılının füze teknolojisini verdi olay sadece budur, tabiki ileri teknolojidir ama abd füze sistemlerinin rus füze sistemlerini yalnızca 2-3 yıl geriden takip ettiğini düşünürsen ve iranın elektronikteki gelişiminin abd yada israil ile kıyaslanamayacağını düşünürsen bu füzelerin gidebileceği en fazla mesafe 600-650km dir. bir de şu var israil ve rusya arasında yapılan bazı anlaşmalar var rusya israile yapılacak füze saldırılarında uydu verilerini israille paylaşıyor, abd de aynı şekilde... yani 45cm2 alan içerisindeki yoğun ısıyı tespit ettiği anda ki bu 300 metreye yükseldiği anda gerçekleşiyor; senin füzen tespit edilmiş tahmini rotası belirlenmiştir. geriye sadece karadan havaya füze savunma sistemlerine veriyi girmen kalır. israil 2003 verilerine göre aynı anda 25 füzeyi (başkent) vurabilecek kapasiteye sahiptir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yassun bunu yazdı:

FireX bunu yazdı:

yassun bunu yazdı:

hoca sende sanki o füze havada 10 saatmi yolcak yok mola vs. vs. iran saldırmak için yer arıyo rusyanında iranın arkasında olugu biliniyo sen hangi diziyi izliyosun merak ettim

İsrail'in füze koruma sistemleri yok değil mi? Onu geçtik. Bu füzenin Irak civarlarından geçmesi gerek.  ABD'de armut topluyor tabi.

Şahap füzesinin teknik detaylarına bakıldığında

2000 km menzili var. İsrail ve İran arasındaki mesafe 1500 km. Bu füzenin akıbeti bilinmez bu bir.

İkincisi füzenin hızı saatte 5500 km. 1500 km mesafeyi gitmesi için aşağı yukarı 15 dakika yol gitmesi gerek.

15 dakika indirmek için fazlasıyla yeterli.

Tabi sana göre hop kalktığıyla düşüyor. 1 dakika içinde gidecek sanki. İsrail nüfus sebebiyle askeri yönden zayıf olabilir. Fakat teknoloji olarak şahap a avlanacak bir ülke değil.

------------------

mosad başkanın yaptıgı açıklama iran uranyum zenginleştirme hızını arttırdı ve bu korkutuyor. iranda o kadar saf değil direk füzeyi yollasın o sistemlerden geçmenin bi yöneti vardır elbet. abd ırakta ne gibi bi savunma uygulayabilirki kaybedilen abd askerinin sayısı belli iç savaş sürüyo orda kurdugu sistem ne kadar dayanklı olabilir.

Nükleer füzeden kim korkmuyor? Füze savunma sistemi olsa da yakınlarda bir yerde bu derece etkili bir füzenin üretilmesi elbette tedirgin eder. Ayrıca füze koruma sistemleri %100 başarılı olacak diye birşey yok. Yoğun bir saldırıda kaçırılan füzeler olabilir. Onun düşmesi orda artık hayatın kayması demek. Tabi nükleer füze günümüz şartlarında kullanılacak birşey değil. Nükleer füze kullanan devlet uluslararası camiada biter. O da ayrı mesele. İsrail'in paranoyaklığı diyelim biz ona. Sivil dolu bir gemi için varını yokunu ortaya döken bir devletten bahsediyoruz.

Bu füzelerin indirilmesinin İran'ın saf olmasıyla alakası yok. Elindeki teknoloji o kadar. ABD ve İsrail'in elindeki akıllı füzeleri şaşırtacak bir şahap füzesi görürseniz TSK'ya da söyleyin onlarda alsınlar.

ABD'nin Irak'daki savunma sistemleri radara girdiği an indirir. Bunun Irak'ın iç meseleleriyle alakası yok. Koskoca devleti etkisi altına almak ayrı konu bir füzeyi indirmek ayrı konu. Her yerde üsleri var adamların.

λ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

misket bombalarının kullanılması yasaklandı. ama israil bunu hiçe sayarak filistine misket bombalarını attı ve sivillerin üzerine buna hangi ülke çıkıp laf söyledi israile yaptırım uyguladı. iran dedigi gibi yaparsa önce ıraktaki abd üslerini vurursa işi kolaylaşır ama te kbaşına bişe yapabilecegini sanmıyorum çin kuzey kore hindisan gibi devletlerle iş birligi yaparsa o zaman işler değişir ki abd-rusya savaşının yarası olabilir rusyada. yapılan anlaşmalar bişe ifade etmez türkiyenin uçaklarını silahlarının bakımını israil yapıyo ve çıkıp senin vatandaşlarını vuruyo ülkesindeki türkleri kovuyo savaş bu kmse kmseninn gücünü göstermeden tamolaarak bilemez .

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yassun bunu yazdı:

misket bombalarının kullanılması yasaklandı. ama israil bunu hiçe sayarak filistine misket bombalarını attı ve sivillerin üzerine buna hangi ülke çıkıp laf söyledi israile yaptırım uyguladı. iran dedigi gibi yaparsa önce ıraktaki abd üslerini vurursa işi kolaylaşır ama te kbaşına bişe yapabilecegini sanmıyorum çin kuzey kore hindisan gibi devletlerle iş birligi yaparsa o zaman işler değişir ki abd-rusya savaşının yarası olabilir rusyada. yapılan anlaşmalar bişe ifade etmez türkiyenin uçaklarını silahlarının bakımını israil yapıyo ve çıkıp senin vatandaşlarını vuruyo ülkesindeki türkleri kovuyo savaş bu kmse kmseninn gücünü göstermeden tamolaarak bilemez .

Şöyle bir yazı görmüştüm. Misket bombaları ve siviller

Alıntı

--------------

Tevrat’ta Tesniye, Bap 20, 16 ve 18. Ayette;

"Allah'ın Rabbin sana miras olarak vermekte olduğu bu kavimlerin şehirlerinden nefes Alan kimseyi sağ bırakmayacaksın. Allah'ın Rabbin sana emrettiği gibi tamamen yok edeceksin"

Hezekiel, Bap 9, Ayet 5-6 da;

"Vurun; gözünüz esirgemesin ve acımayın; ihtiyarı, genci ve ere varmamış kızı ve çocuklarla kadınları helak için vurun"

Yani Tevrat kısaca diyor ki; “Eğer diğer milletler, benim seçtiğim kavim olan Yahudiler’e savaşmadan teslim olurlarsa, onları köle edin kendinize. Yok eğer savaşırlarsa, kadın erkek, çoluk çocuk, genç ihtiyar, hatta kundaktaki bebek ve bazen o şehrin içindeki hayvanları bile katletmekten imtina etmeyin.”
    ------------------ 

λ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeremYC30
    JeremYC30's avatar
    Erkek

yassun bunu yazdı:

JeremYC30 bunu yazdı:

Hocam tamam doğru diyorsunda daha geçenlerde iran kendi içinde bölünüyordu iç savaş çıktı.

Sonuçta bu birlik beraberlik işi değilki askeri bir iş, Türkiye savaşa girse şimdi, asker olmadığımız halde bizde mi gidip çatışacağız cephede, birlik beraberlik ihtimali ancak ülkenin işgal edilmesiyle ortaya çıkar bence.

Onun dışında; Türkiye zaten natoya üye bir ülke, anlaşmalar gereği asla nato tarafından istenmeyen bir savaşa girmez destek sağlamaz ve hava sahasını açmaz, eğer aksi olursa çok büyük yaptırımlar altına girer.

Şuna gelecek olursak eğer İran-israil arasında gerçekten herşey ters giderse ve savaş çıkarsa, israili abd asla yalnız bırakmaz.

Şunuda eklemek istiyorum İran-Rusya ittifakı asla gerçekleşmez, çünkü israil, abd ve Rusya arasında çok ciddi ticaret anlaşmaları ve diplomatik anlaşmalar var. Açıkcası savaşın İran için o kadar kolay olacağını düşünmüyorum.

hacı körfez savaşında ırak iranın birsürü nüükleer santralini yıktı. irana kuzey kora çin pakistan özellikle rusyanın yardımlarıyla iran bu gücüne geldi bu saydıgım bütün devletler tamamiyle abd düşmanı. kuzey kore nkleer silah deniyo abd neden ses çıkaramıyo tehlikeyi biliyo çnkü o nedenle bi savaşta rusya iranı destekleyecektir.

Hacı araya kuzey Koreyi, Rusyayı katarsan bu savaşta 3ncü dünya savaşını çıkartırsın, nedeni ise abd'nin İran'ın herhangi bir müttefiki ile gireceği savaşta yanında nato ülkelerinin yer alması, ayrıca nato ülkelerine baktığın zaman dünyanın bütün para akışını, dengesini  sağlayan ülkelerini göreceksin.   

Bunun yanında Pakistan zaten sömürge halinde en son işlenen suikastin daha yankıları sürüyor. ( ülke hala karışık )

Çine gelecek olursak, Çin oldum olası bu tarz şeylerden uzak duruyor destekleyebilir fakat asla İran'ın yanında savaşa girip milyar dolarlık abd ve israil anlaşmalarını bozmaz bence bu kategoriye Rusyayıda katmamız gerek. 

Bunların dışında 3ncü dünya savaşı gerçekten çıkarsaki benim öngörüm bu asla olmayacak, hadi çıktı farz edelim ittifaklar çok değişik olabilir. Bence herşey göründüğü gibi değil.

Ama yazında katıldığım nokta ise Rusya, Çin, Japonya ve Türkiye'nin ( Türkiye'deki silah kaçakçılarının ve kara para aklayıcılarının veya aşırı dinci kesimin) İran'ı belli etmeden destekleyeceği.

Neden Ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeremYC30
    JeremYC30's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:

yassun bunu yazdı:

Şöyle bir yazı görmüştüm. Misket bombaları ve siviller

Alıntı

--------------

Tevrat’ta Tesniye, Bap 20, 16 ve 18. Ayette;

"Allah'ın Rabbin sana miras olarak vermekte olduğu bu kavimlerin şehirlerinden nefes Alan kimseyi sağ bırakmayacaksın. Allah'ın Rabbin sana emrettiği gibi tamamen yok edeceksin"

Hezekiel, Bap 9, Ayet 5-6 da;

"Vurun; gözünüz esirgemesin ve acımayın; ihtiyarı, genci ve ere varmamış kızı ve çocuklarla kadınları helak için vurun"

Yani Tevrat kısaca diyor ki; “Eğer diğer milletler, benim seçtiğim kavim olan Yahudiler’e savaşmadan teslim olurlarsa, onları köle edin kendinize. Yok eğer savaşırlarsa, kadın erkek, çoluk çocuk, genç ihtiyar, hatta kundaktaki bebek ve bazen o şehrin içindeki hayvanları bile katletmekten imtina etmeyin.”
    ------------------ 

Hocam zaten Tevrat nasıl yazılmışsa artık ben anlayamadım bir o kitabı, gerçekten öyle saçma şeyler yazıyor ki insanın aklı almıyor. Tevrat resmen israiloğullarına öyle bir ayrıcalık tanımışki sanki dünyada başka insan yaşamıyor, nasıl bir zihniyettir anlayamadım.   

Neden Ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Profesor
    Profesor's avatar
    Erkek

iran hiç bişey yapamaz iranda her zaman laf var icraat yok kuru kalabalık yani :)

neyse ne laannn....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

JeremYC30 bunu yazdı:

Hocam zaten Tevrat nasıl yazılmışsa artık ben anlayamadım bir o kitabı, gerçekten öyle saçma şeyler yazıyor ki insanın aklı almıyor. Tevrat resmen israiloğullarına öyle bir ayrıcalık tanımışki sanki dünyada başka insan yaşamıyor, nasıl bir zihniyettir anlayamadım.   

Evet yoldan çıkmışlar. Fakat işin korkutucu yanı bu kitapta böyle yazıyorsa bu adamlar da dinlerinin gereğini yerine getiriyorlar. Kadın çocuk demeden katletmeye devam edecekler. Nereye kadar gidecek bakalım.

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

FireX bunu yazdı:

JeremYC30 bunu yazdı:

Evet yoldan çıkmışlar. Fakat işin korkutucu yanı bu kitapta böyle yazıyorsa bu adamlar da dinlerinin gereğini yerine getiriyorlar. Kadın çocuk demeden katletmeye devam edecekler. Nereye kadar gidecek bakalım.

zaten kuranın gelme amaçlarından biride diger kitapların bozup gerçekliklerini yitirmesi. nerye kadar gidecek kıyamete kadar gider bu yanlış hatırlamıyosam bi ayette çocu peygamber israiloğullarına gelmiştir nedeni çok azgın bir kavim oldugu için ve hiç biri bu azgınlara son verememiştir günümüzdede devam ediyo buna son verecek olay ise kıyamettir. gibi bi aet hatırlıyorum tam böyle değildi ama yorumunu yaptım.

Toplam Hit: 10965 Toplam Mesaj: 71