Cay Marka Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

çaykur altınbaş klasik 

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bir rizeli olarak çaykur çayı iyidir derim size. Altınbaş ve Tomurcuk çayını öneririm.
    Bazı özel firmaların çayları da çok iyidir ama. 
    Çay isteyene berberoğlu marka çay ayarlayabilirim. Beğenmediğiniz çayı iade edebiliyorsunuz. 

Çaydan tad almak istiyorsanız bir kaç püf nokta.

Mümkünse puar suyu kullanın. Porselen demlikte çayı demleyin. Çayı demlerken önce sıcak suyu koyun sonra çayı üstüne ekleyin. Suyu odun ateşinde ısıtın.

Çay demlenirken 15dk bekleyin demliği sallamayın. Ateşi de kısık ateş olsun.

İmkanınız olunca bu şekilde çay demlemeyi bir deneyin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    akrepkral53 bunu yazdı

Arkadaşlar bir rizeli olarak çaykur çayı iyidir derim size. Altınbaş ve Tomurcuk çayını öneririm.
    Çay isteyene berberoğlu marka çay ayarlayabilirim. Beğenmediğiniz çayı iade edebiliyorsunuz. 

Mümkünse puar suyu kullanın. Porselen demlikte çayı demleyin. Çayı demlerken önce sıcak suyu koyun sonra çayı üstüne ekleyin. Suyu odun ateşinde ısıtın.

böyükşehirde puar suyu nereden buluyoruz peki :)

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    hello_world bunu yazdı

İzninizle çayı şekerli mi şekersiz mi içtiğinizi sorarak başlamak isterim.

Şekersiz içenlerdenseniz,

Bergamot aromalı seviyorsanız Twinings Earl Grey önerebilirim.

İçinde aroma verici olmasın derseniz Twinings English Breakfast Tea veya Ahmad English Breakfast Tea önerebilirim.

Tabi ki her dimağın tad algısı farklıdır dolayısı ile bu çayların iyi yada kötü olduğunu söyleyecekler çıkacaktır.

Önerdiğim 3 çay benim beğendiğim ve tükettiğim ürünlerdir.

Aynen benim ictigim cay bu Twinings Earl Grey, yazin 100lük paketlerinden 6 kutu almistim. Tekrar alacagim. Demleme olayi ugrastirici oldugu icin sallama ile yetiniyorum ve bunun sallama cayi mükemmel. 

Bir de lady grey olani var, daha hafif ve daha fazla bergamot aromasi var. Ama onun 100lük paketi olmadigi icin pek almiyorum. Denemediysen deenbilirsin. Twinings English Breakfast de denemistim ama pek bir özelligi yoktu icmedim. 

Ahmad English Breakfast marketlerde görüyordum, bir dahaki sefer alirim bundan bakalim.

unbalanced tarafından 05/Oca/24 00:36 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Her türlü çayı denemiş birisi olarak yazıyorum bu önerimi ciddiye alın :)

Eğer az çay içiyorum ama lezzetli ve tadı acılaşmayan çay içmek istiyorum diyorsanız Çaykur Organik Hemşin çayı alın yeni yılın hasatı olsun üretim tarihine bakarak alın.

Çok çay içerim parası neyse veririm derseniz Çaykur Tirebolu 42 alın.

Eğer ben sabah akşam çay içiyorum f/p olsun diyorsanız Karali Bergamot Aromalı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

çaydan cok demlediğin su cok önemli... en kaliteli cayda alsan su kötüyse cay cay değildir..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Tirebolu42, ceylon (srilanka), istikan, Mahmood denedim. Ceylon ve istikan bana bir hoş geldi mayhoş bir tadı var. İçtikçe insanın içesi geliyor. Şu altınbaşı bir deneyeyim hiç denemedim.. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    akrepkral53 bunu yazdı

Puar suyu mu :) neredeyse köylerde bile Puar suyu kalmadı, Rize merkezde bile yoktur :)

Bu arada çay gurmesi değilim ama "karali Premium" çayı kullanıyorum 3 yıldır, memnunum açılaşma olmuyor. Bu bergamotlu dediğiniz şu cafelerin yaptığı kokulu çay mı? 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek

Yumuşak seviyorsan memleketimin çayı Tirebolu42 (bir de mayıs üretimi olursa harika olur) şekersiz içerim, demli içerim bir de sert olsun diyorsan Çaykur Altınbaş

Büyüdükçe mi fakirleşiyorsun, fakirleştikçe mi büyüyorsun?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

bergamot sever biri olarak buradaki önerileri özenle not alıyorum, elinize sağlık.

Toplam Hit: 3304 Toplam Mesaj: 69
çay markası