folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Çekiç Ve Ateş - Osman Pamukoğlu

Çekiç Ve Ateş - Osman Pamukoğlu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

AsDayGoesBy bunu yazdı:

Kutikula bunu yazdı:

Bu adam iyi vatan için çarpışmış helal olsun amma velakin bu adam '' Siyaset '' yapamaz abicim. Niye yapamaz. Hala asker zihniyetiyle düşündüğü için.

bu ülkeyide askerler kurdu, imam zihniyeti yönetebiliyorsa asker zihniyetide yönetir ki nedir ezberlemiş herkez asker zihniyeti yok chp zihniyeti. konuştuklarımızın içini dolduralım biraz.

halısın hocam Atatürk askerdi sonra gelen celal bayar kenan evren felanda askerdi hepsi çok iyi yönetti ülkeyi

hele osman paşanın ekonomik reformları ekonomik sosyolojik duruşu ve kadrosundaki uzmanlarla iktidara gelmesi lazım 0,01 dışında herkes geri zekalı bunlar bilmiyor bişi hoca

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iMPaLa
    iMPaLa's avatar
    Erkek

çok uzun yazardım fakat vaktim yok. Başlığı gördüm daldım içeri. Osman Paşa çok dürüst ve vatansever biridir. Dürüst ve vatanseverler bu ülkede sevilmediğinden değeri bilinmiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

3. cümlede kafasına sıkar konuşamıyor vs vs demişsiniz adamın düşüncesi mi önemli yoksa fiziki durumu mu?

ulan başınızda bir imam var fetva verir gibi ülke yönetiyor yakındada kanserden geberip gidecek siz hala konuşuyorsunuz..

bu arada siyaseti öyle terörist elebaşlarıyla masaya oturmak olarak bilen arkadaşlar bir şehit annesine kardeşine eşine söylesenize bunları bi boğazınızı sıksın.!

yok siz sadece burda konuşursunuz.

Yaşasın vatan yaşasın Türk milleti!

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

birebir rozetini taktığı adamı kendisinden olmamakla ajanlıkla suçlayan birisi Osman Pamukoğlu. Ha bunun yanında verdiği savaşın değerini biliyoruz. Hürmet ederiz , misafir ederiz o ayrı. hepara oy vermemek için bir sürü nedenim vardı ama bunu yazamam çünkü siyaset yasak

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kutikula bunu yazdı:

Bu adam iyi vatan için çarpışmış helal olsun amma velakin bu adam '' Siyaset '' yapamaz abicim. Niye yapamaz. Hala asker zihniyetiyle düşündüğü için.

bu ülkeye ne olduysa askerler siyasete bulaşınca oldu. ülke öyle askeriyeyi yönetir gibi yönetilmiyor. iyi bir komutan olabilirsin, ama iyi bir siyasetçi olmak çok zor.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iMPaLa bunu yazdı:

çok uzun yazardım fakat vaktim yok. Başlığı gördüm daldım içeri. Osman Paşa çok dürüst ve vatansever biridir. Dürüst ve vatanseverler bu ülkede sevilmediğinden değeri bilinmiyor.

küfrederiz villalara kulübeden
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

iMPaLa bunu yazdı:

herif iyi güzel dürüst bir adam, ayrıca askerlik kariyerinde oldukça başarılı fakat tv de gördüğüm siyaset tartışmalarında yeterince nitelikli göremiyorum o adamı, ne bileyim siyaset yapabilcek bir adammış gibi gelmiyor,

çok iyi bir asker olması çok iyi bir siyasetçi olabilceği anlamınada gelmez tabi,

bilgili olduğum bir konuda değil, bunlar sadece benim yorumum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

AsDayGoesBy bunu yazdı:

Kutikula bunu yazdı:

bu ülkeyide askerler kurdu, imam zihniyeti yönetebiliyorsa asker zihniyetide yönetir ki nedir ezberlemiş herkez asker zihniyeti yok chp zihniyeti. konuştuklarımızın içini dolduralım biraz.

Askere gidip gitmediğini bilmiyorum ama asker zihniyetini orada görebilirsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

just like an angel 

"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

osman paşanın bu yazısı siyasetten ziyade insan bilimi ile alakalı olduğu ve içinde bulunduğumuz durumu anlattığı için paylaştım

okumakta yarar olduğunu düşünüyorum ayrıca vatansever bir şahsiyettir

ne olursa olsun işin siyasi kısmını bi kenara bırakıp söylenen gerçeklerle bakmak lazım bence

sadece osman paşa için söylemiyorum bunu

mesela terör konusundaki uzmanlığı ile bilinen ahmet zengin paşayıda takip etmeye çalışıyorum ve konuşmaları insanımızı derin uykudan uyandırmaya yönelik olduğu için artık medya yer vermiyor malesef

her seferinde böyle oluyor işin siyasi kısmı hikaye

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 2921 Toplam Mesaj: 25