folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Cenabet Ada Kıbrıs !

Cenabet Ada Kıbrıs !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    alışırsın zumsuk kardesım alısırsıııın benım 2 senem burada hos ben memnunum hayatımdan nebılyım burada ben huzurluyum nedenını ınan bılmıs degılım nete ıhıtyacımız pek olmuyo acıkcası burada bı msn ı acıyoz yetıyo dc dıye bı muhabbet var bılmem daü de varmıdır ne poh ararsan var suan 5 fılm ındırıyorm ve kalan sure 15 dk gorunuyo :D sıkılmıyorum burada canım ıcmek ısterse gıderım fina benzınlıge 20 ytl verırı bı 70 cl absolut alırım bıde vişne ohhhhhhhh :D

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

ya arkadaşlar bu kıbrısa gidenleri anlamıyorum gerçekten

1.si kıbrıs okullarının üzerine yapışmış bişey var öss de başarılı olamayan insanlar paranın zoruyla okuyor diye

2.si orada aldığınız eğitimin kalitesini bilmiyorum ama Türkiyenin en kötü üniversitesinden daha düşük kalitede eğitim alındığını düşünüyorum.

3.sü kıbrıs malesef dünyada tanınmıyor tanınmayan geçerliği olmayan bir yerden diploma almak ne kadar mantıklı???

valla ben oraya verilen paralara acıyorum şahsen yazık günah  milyarlarca para veriyor aileler ve çocuklar orda o paralarla kumar oynuyor diskoya gidiyor gününü gün ediyor 4-5 sene sonrada sırf 4 yıllık okul mezunuyum diye hava atıyor ama yine iş bulamıyor.çoğu zaten zengin züppesi olduğu için dükkanda göstermelik duruyor :)

ama tabi bu söylediklerim istisna yani oraya gerçekten bişey öğrenmek için gidenler de olabilir.zaten o insanlar hatasını anlayıp geri döner türkiyede adam akıllı bişeyler yapar.

işte öyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

valla guzel kardesım 1.sı %100 uzerınden bı deger alırsak belkı 15 i zengındır ve paranın zoruyla okuyodur sahsen suan ben sıgaram yok ve 2 gundur parasızım ve tütün sarıyorum. ha öss de basarısız olanların buraya degıl tüm ozel okullara gıtme durrumu var adam maldır ama babsında para vardır gider bilkentte okur.

2. egıtımı kotulemıssın sana su kadarını sooleyım cuma gunu hıc uyumadan okula gıttım dersım saat 8 de bıttı aksam 10 da yattım sabah saat 8 de kalktım ders calısmaya basladım ve suan su saat oldu (02,51) daha yenı yatacam egıtımı kotu olan bıyer olsa ne ben ki sadece ben degıl suan  okulun yarısı ayakta ders calısıyo olmaz adamlar boslardı. bu benım kıbrıstakı 2. senem ve daha 1 dersın bos gectıgını hoca gelmedıgını yada dersın dustune tanık olamadım evet olamadım cunku en gec 5dk ıcerısınde sınıfta oluyolar hocalar ve hepsı çok ii profesoreler derslere gelenler. açık konusmak gerekırse ben suan okula8,850 ytl para verıyorum bu paranın ıcınde yurt okul otobus vs.. dahıl ben bu paraya TR de hıc bı okuldda okuyamam  ha diyeceksın kardesım calısaydın devlete gıdeydın de  o para cebıne kalaydı olmadı ha devlettte olmadı suan %25 burs aldım bu donem %50 yı hedeflıyorum cayır cayır hesabımdan dusuyo (ilk olarak burssuz geldım ve 10,500 ytl odedım)

3.Dünyanın tanımadıgı bı yer dedın yanlıs hatırlamıyosam gecenlerde alman bakanı mı ne geldı Tr uzerınden degıl dırek kıbrısa geldı (yanlıs hatırlıyo yada bılıyo olabılırım ama adamın buraya geldıgını bılıyorum) hıc bı ulke kabul etmese ki kıbrıstakı hemen hemen tum okullar abd ile yarım donem ogrencı degısımı yapıyo Tr tanıyo ve hıc bır zorluk cıkartmadan ki kıbrısta 5 yada 6 universite var bunların hemen hemen hepsi 5 yada 6 ülke de gecerlı olacagına dair aldıgın dıplomanın garantısını verıyolar ki bunu yasayan hatta kullanan bıcok arkadasım var benım okudugum okuldan mezun olup kanada amerika gıbı ulkelerde cok rahat ıs buldular.

yani uzun lafın kısası güzel kardesım kıbrısa hep kumar fuhus alkol uclusu gozuyle bakıldı oraya gıden okumaz okursada bı bok olmaz dıye baktılar hep ve hala bakıyolar ama kardesım okumak ısteyen adam degıl kıbrıs  dunyanın en boktan yerınde de okur ve buyuk adam olur cıkar.(pek kısa bı sonuc olmadı ama nese :D)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

ilker tabiki benim söylediklerim kendi gözlemlediklerim siz daha iyi biliyorsunuzdur çünkü orada yaşıyosunuz sen ve senin gibi düşünenler o bakış açısından bakanlar için sorun yok sen eğer böyle çalışıyosan ileride çok iyi yerlere gelebilirsin.

ama rakiplerin üniveristeden mezun olduğunda senden 2-0 önde olacaklar çünkü kimse olayın iç yüzünü bilmez.

Onun için bence çok çalış hatta türkiyeye geçiş yapabiliyosan hiç bekleme geçmek için uğraş.

işte öyle
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ILKER06 bunu yazdı:
    -----------------------------
    alışırsın zumsuk kardesım alısırsıııın benım 2 senem burada hos ben memnunum hayatımdan nebılyım burada ben huzurluyum nedenını ınan bılmıs degılım nete ıhıtyacımız pek olmuyo acıkcası burada bı msn ı acıyoz yetıyo dc dıye bı muhabbet var bılmem daü de varmıdır ne poh ararsan var suan 5 fılm ındırıyorm ve kalan sure 15 dk gorunuyo :D sıkılmıyorum burada canım ıcmek ısterse gıderım fina benzınlıge 20 ytl verırı bı 70 cl absolut alırım bıde vişne ohhhhhhhh :D

adamım yaw sıkıntım onlardan ya na değilİnt yurtta olduğumdan kesiliyor falan, eğer evde olsam sanırım hızlıymış.Tek kötü nokta şu yemek işi falna yaw.Ya anlamıyorum Eskişehirde aldığım eti nasıl olurdaçok süperken kıbrısta eti yediğimde berbat.Gerçi sırf eti değilçikolataların geneli için geçerli bu...Buraya geldimi tatları değişiyor.

RhiFaT bunu yazdı:

ya arkadaşlar bu kıbrısa gidenleri anlamıyorum gerçekten

1.si kıbrıs okullarının üzerine yapışmış bişey var öss de başarılı olamayan insanlar paranın zoruyla okuyor diye

2.si orada aldığınız eğitimin kalitesini bilmiyorum ama Türkiyenin en kötü üniversitesinden daha düşük kalitede eğitim alındığını düşünüyorum.

3.sü kıbrıs malesef dünyada tanınmıyor tanınmayan geçerliği olmayan bir yerden diploma almak ne kadar mantıklı???

valla ben oraya verilen paralara acıyorum şahsen yazık günah  milyarlarca para veriyor aileler ve çocuklar orda o paralarla kumar oynuyor diskoya gidiyor gününü gün ediyor 4-5 sene sonrada sırf 4 yıllık okul mezunuyum diye hava atıyor ama yine iş bulamıyor.çoğu zaten zengin züppesi olduğu için dükkanda göstermelik duruyor :)

ama tabi bu söylediklerim istisna yani oraya gerçekten bişey öğrenmek için gidenler de olabilir.zaten o insanlar hatasını anlayıp geri döner türkiyede adam akıllı bişeyler yapar.

Hocam şimdi burası daha mantıklı.Türkiyede bir okul 16-17 bin civarında burda ise yanlzca 9 bin.İStanbuldaki yaşam ile burdaki yaşam dersen (parasal yönden) burda daha rahat edersin onun dışında tek tek cevap verim;

1-Kısmen öyle yani össde Türkiye yi kazanamadım fakat burayı kazandım ama  ;

2-eğitim kalitesiz değil aksine Türkiyede 1000 arasına üniversite girememişken doğu akdeniz üniversitesi geçen yıllarda 600 küsür oldu.Eğitimin kaliteli olmasının sebebide Türkiye müfredatına bağlı olmamasıdır.

3- Kıbrıstan mezun olmuyorum ki burda.Doğu akdeniz üniversitesi Türkiye üzerinden iş görüyor.O yüzden diplomama göre flana Türkiye üniversitesi mezunuyum...

Buraya insanlar büyük şehirden geldiğinde alışmaya çalışıyor çünkü cidden küçük.Düzceyi göreniniz var mı bilmiyorum ama otarz...Ufacık.Düzceyle ayrılan yanları ise eğlence mekanları :)....Eskişehire giden biri mutlaka ayda en az 5 gün porsuk kenarlarındaki cafelerde takılmıştır.(yeni gidenler ilk 2 ay)..

Burdakiler zengin mi ??? Zenginleride var.Fakat çok aman aman bir zenginler yok.Çünkü zengin olan adam istanbula gider.İstanbulda okur bmwsi ile gezer.Buraya ayak uyduramaz o taraflardan gelip.Çünkü cidden küçük.Ben Eskişehirden geldiğim halde kafayı yiyicektim.

İş bulma meselesinede gelince burda 4. sınıfta iyi öğrenciler için okula amerikadan, ingiltereden özel iş teklifleri geliyor.Diyorum ya dnya sıralamasına göre bu okul Türkiyedekilerden daha sağlam.

Kısacası burada diskoya falan gitmeyen adamlar ilk zamanlar bar-disco takıldı.Zaten kıbrısı öyle bi anlattılarki uçaktan indimi kızlar öpüşmeye başlıyor yurda gidene kadar neler neler yapıyorsun.Zaten bizim millettede üniversiteye gidim her gün başka kızla yatıcam felsefesi olduğundan bara, discoya gitme hevesi içinde oluyor.

Sonra parasızlık bi başlarına gelince ne oluyor diyip uyanıyorlar işi....Bar-disco çok önemli değil.Bulacaksın burda bi tane kız arkadaşı takılacaksın.Şansına iyi çıkarsa seni çalıştırır böylece ingilizceden falan geçersin.Fakat bardan discodan bulduğun kızlarda belli.

Ama cidden bulursun.Bir kaç kızla tanıştım amaçları para yemek ısmarla, gezdir dolaş...Burda kızlar çok rahat...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    valla zumsuk kardesım sana tavsıyem okul turdunda kalman net ewde de pek ii degıl saten wireless ıle baglanıyosun ınternete ewdende  saten ew kıraları cok pahalı kıbrısta 300 sterlıng nedır ya :S bide sunu dusun burada hıc bır ewın cephe yalıtımı tamam akdenızdeyız ama kısın 2 ayda olsa cok sıcak gectıgını soleyemem ve ew ınanılmaz soguk oluyo vee mecburen yakıyosun elektrık sobası arkadaslara gecen sene gelen fatura 600 ytlydı :S ii hesap et derım okul daha hesaplı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    papaz hergün pilav yemez

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    papazın parası bıtınce yer hergun pılavda yer makarnada yer :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

ILKER06 bunu yazdı:

Ben farklı bi mesaj vermek istemiştim ama nese 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    gkhn759 bunu yazdı:

ILKER06 bunu yazdı:

Ben farklı bi mesaj vermek istemiştim ama nese

cenabet ada konusunda 31. mesaj kimin olcak diye merak ediyordum hea..

Toplam Hit: 6975 Toplam Mesaj: 52