folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Çift Yarık Deneyi Ve Bilinç

Çift Yarık Deneyi Ve Bilinç

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Kuantum ile ilgili 2 video paylaşmak istiyorum arkadaşlar. Biri biraz daha eğlenceli bir şekilde genel bağlamlardan bahsediyor. Diğeri ise simülasyon ile gösteriyor. Bu simülasyon ile gösteren benim aklımda baya bir şeyi oturtmuştu. Videolar İngilizce bu arada...

Genel konsept: https://youtu.be/Z_RM77sWCUE

Kuantum Simülasyon: https://youtu.be/p7bzE1E5PMY

Bu arada sciencephile in diğer videoları da çok güzel, tavsiye ederim. Tartışılmış olan simülasyon hipotezi ile ilgili videosunu da koyuyorum.

Simülasyon hipotezi ile ilgili: https://youtu.be/S_RHUuhpTJ4

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek
    enver328 bunu yazdı

Bende deney düzeneğinin sonucu etkilediğini düşünüyordum hatta bir kitapta gözlem için cihazın fotonları işaretlediğinden bahsediliyordu fakat diğer deneyde bu da ortadan kaldırılmış ve tamamen sonucun bilinip bilinmemesine bağlı olarak desenin değiştiğinden bahsedilmiş. Yine de bilinen durum ile bilinmeyen durum farklı olduğu için bu mekanizma bundan etkileniyor olabilir. Yani bizim bildiğimiz durum, girişim deseninin oluşması için gereken şartı sağlamıyorsa bu yüzden girişim oluşmuyor da olabilir. Çünkü fotonların bizim bilgimize bağlı olarak durum değiştirdiği fikri biraz tuhaf geliyor her halukarda. Bir gün olayın aslı açıklanırsa neler döndüğünü o zaman öğrenmiş olacağız.

bende senin gibi düşünüyorum ama hipinin teki dolanıklığı test eden bir cihaz yapıyor ve dolanıkla ilgili kuramın doğru olduğu tespit ediliyor, günümüz transistörleri de bunun üzerine kurulu olarak çalışıyormuş. Bu bile akıl ötesi iken yavaş yavaş gözlem yapıldığında kendini saklayabileceği düşüncesi de uzak gelmemeye başladı bana

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

ve biz bilinçli varlıklar bilgiye ulaşmak için kendi algılarımızla (5 duyu organı) onu alıp bilincimize işledik

Neden herkes her rengi aynı algıladı? Herkesin depresif dünyası farklı farklıyken neden sarıya baktığında herkes sarı görüyor Ya da tritanopia gibi renklerin farklı algılanması neden olan bilgiyi kimin bilinç altı farklı yorumladı ve nasıl?Hadi nedenine felsefik teoriler üretilebilir...

Ya da sarı saçın veya esmer tenin bilgisini DNA larımıza nasıl yazdık? 

Güzel teori fakat kanun gibi net bir tavırla yazılınca çok havada duruyor.

Nikoteen tarafından 12/Haz/17 04:50 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Olmuyor hocam. 

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

bilinç dnamıza kodlanmış olsaydı, denildiği gibi, dışarıdan gelen bilgiyle,bilinç evrilmezdi.

Derin konuşmak gerekirse, bilinci de dallara ayırmak lâzım, bence; çünkü korku, heyecan,şok, travma vb biyolojik ya da ruhsal etkilerden etkilenen, bir bilinç de var, buna rağmen (meselâ, delirip kafayı yediğinde bir kişi,) içinde bulunduğu formu (= insan vücudu), sorgulaMayan bilinç, delilerde gözlemlenebileceği gibi; başka şeyleri sorgulmaya ,devam edebiliyor.

Bilinç durumu için, kısaca söylenebilecek, 2 şey var bence:

biri Din, diğeri de Gnostisizm.

Nereden geldim lâ,ben buraya. ^^D)

Puffff puffff , UpKârrı

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 4628 Toplam Mesaj: 16
bilim insan kuantum deney havuç atom fiziği gökyüzü ve lale