Çin Malları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seLpak
    seLpak's avatar
    Erkek

bu gün bi adidas magazasına gittim bi forma begendim  etiketine baktm made in china  yazio arkadaslar sizce bu  ne olio ?  yani sahtemi olio  ama adidas ın magazasıydı kafam karıstı alsammı almasammmı ?

ßiz İnSanLar Yemİn eTTik İmaNımız Var ÖzGürLük İçiN ÖzgÜrLük aŞkına.....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    çinde üretip ucuza mal ediyolar, bütün büyük firmaların çinde fabrikası var, çinde fabrika açarak karlarına kar katıyolar, sahtelikle alakası yok ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyRoN
    PyRoN's avatar
    Erkek
    Ki zaten adı üstünde; öyle bir sahtekarlık yapacak olsalardı üstüne çin malı yazmazdılar bu zor birşey değil herhalde :) Adamlar çinde orjinal üretiolar ucuza ama aynı kalite

Yürüüü Beaaa Ehli Deveee Endamını Göreyim,, Senle Geçen Günlerimin E*dadını S*keyim,, Mecnunmuyum Lan Bir a*m İçin Çöllere Düşeyim,, Senide Leylayida Mecnunuda S*keyim!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordVader
    LordVader's avatar
    Erkek
    Nike'de Endonezya'da uretiodu sanirim :))

I find your lack of faith disturbing.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seLpak
    seLpak's avatar
    Erkek
    ya ölede Suan herkez cin malı olarak kaliteli görmüo  ki  artı günümüzde taklit cin malları da cok valla güvenemiors ki  artk  bayisinden aldıgın halde cin yazınca :P

ßiz İnSanLar Yemİn eTTik İmaNımız Var ÖzGürLük İçiN ÖzgÜrLük aŞkına.....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

bı tur somuru yontemı gıbı bısı adamları esek gıbı sudan ucuza calıstırıolar ne bıcım fıyatlara satıolar onları

sahtelıkle alakası yok ;)

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    r3b3l bunu yazdı:
    -----------------------------

bı tur somuru yontemı gıbı bısı adamları esek gıbı sudan ucuza calıstırıolar ne bıcım fıyatlara satıolar onları

sahtelıkle alakası yok ;)

-----------------------------

sömürüyle bi alakası olduğunu sanmıyorum, çünkü heriflerin nufusu çok fazla, o fabrikalar olmasaydı çin çoktan çökerdi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

o adidas ve nike ların  bi rkısmında abd falan yazar made in Abd baın yavrucuklarım bilir kişi olarak sölüyorum, adidasların üretimi çin'dir ucuz işçilik düşük maliyet , orda fabrikada  ayakkabılar kutular etiketlenirken  eğer adam MAden abd yazmasını istiyorsa Abd etiketi Çin istiyorsa China yazdırırlar yani tamamen üreticiye baglı bizde geçtik o yollardan canlarım =) bugün kulladnıgınız bir çok ABD yada cart curt üleknin %80i çin de üretim yapıyorlar....

ha bu arada kaçınız adidaslardaki 6 kaliteyi biliyor onlarıda araştırdınıoz mı ? bırakın çin üretiminide siz önce giydiğiniz ayakkabı kaçıncı kalite onu öğrenin, bulursam dosyayı yazarım buraya. =)

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Sanılanın aksine çinde çok kaliteli mal üretecek teknoloji mevcuttur.

ama iste kücük girisimci gidiyor dior ki ben şunu istiom mümkün olan en ucuza uretin. adamlarda boktan boktan seyler yapiorlar, yoksa butun magazalarin bir fabrikasi olan bir ulke tabiki kaliteli üretim yapabilir.

iyi markaların çinde yapilmis malları saglamdir.

mesela elimde Microsoftun habu mouse var 2000dpi, 110 milyon verdim, çin malı. gayette memnunum.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    O değilde 2 gündür garip garip çin yemekleri yiyorum :P

"Less is More"
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Daha once networkune baktigim fabrika ,cinde bazi ilaclari urettiriyordu bahaneyle cin gezisine gitmistik...cin mali diye dandik mal degil,adamlar asmis sanayide 1numara kimse birsey diyemez...Simdi elinizdeki elektronik aletlere bakin cogu endenozya yada cin malidir ,simdi adidas cin'e fabrika kuruyor ,diyorki benim standartlarim sunlar bu standartlara gore mal ureteceksin(iscilik ucuz oldugu icin fabrika kuruyor adidas) ...iscilik maliyeti dustugu icin cin de uretim yapmak butun dunya firmalarinin isine geliyor...Adidas'in cindeki fabrikasinda adidas standartlarinda urunler cikiyor kaliteli yani iciniz rahat olsun....dandik mallari adamlar 2oda bir yerde uretiyorlar,gorseniz boyle hucre gibi uretim atolyeleri var adam ceptelefonu uretiyor fason :D got kadar yer...bizim sex yapamayacagimiz kadar dar bir alanda adamlar uretim yapiyor :D ...ha bizim cinde urettirdigimiz ilacin tonu icin yaklasik 270bin ytl lik masraf yapiliyordu Turkiyede ama cinde fabrikada uretince 120bin ytl gibi bir fiyata geliyordu ,tabi 100lerce ton uretiliyordu kari hesaplayin :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 3981 Toplam Mesaj: 26