folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    garga bunu yazdı

bazi cinliler asla kopek kedi falan yemez, dusunemezler bile.

onuda not duselim.

Hacı bira acsana

Corona var aciyim mi ? :D

Şimdilik konuyu bira sonra

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    garga bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    garga bunu yazdı

bazi cinliler asla kopek kedi falan yemez, dusunemezler bile.

onuda not duselim.

Hacı bira acsana

Corona var aciyim mi ? :D

Şimdilik konuyu bira sonra

Heeee ben harbi ta.ak geciyosun, bira ac cok konusma gibisinden diye dusundum :P meger biraZ yazmissin aslinda hahahah.

Neyse, netekim sanirim 10a yakin cinli arkadasim olmustur, su kopek etinin satildigi festival (ahanda; https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lychee_and_Dog_Meat_Festival ) patladigii zamanlarda, cok rahatsiz olmuslardi... 

Onlar icin kopek evcil hayvan, dost bir arkadas gibi ayni bizim gibiydi ve onlarin etinin yenmesini dusunmek bile istemiyorlardi, bir nevi yiyen cinlilerden kendileride utaniyorlardi.

Bunlar birinci elden tecrube, onun disinda internettede ararsaniz, cinlilerin kopek kedi diger petleri seven insanlar olabildigini gorebilirsiniz...

Okuyabilirisiniz ingilizce;

https://ltl-school.com/chinese-eat-dog/

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Canlı canlı pişirme işine laf etmek istemiyorum. Ancak kendi dirseğini kaşımadan başkasının topuğuna tükürmek de doğru gelmiyor bana. 

Köpek festivalleri yasaklansın ama kurban bayramında işini bilmez (sözde) kasaplar 25 bıçak darbesinde hayvanın canını alsın. (inançlı bir müslümanım)

Boğa güreşleri yasaklansın ama kurban bayramında kaçak danalara işkence ederek ölüm ibadet sayılsın. 

Sizin evde beslediğiniz köpek onların besini.

Sizin yediğiniz inek Hindistanlının tanrısı.

Sizin kafasına taş atarak öldürüdüğünüz fare ya da çinde yenilen fare Hindistan'da kutsal tapınak bekçileri.

Bizim inancımıza göre haram kılınan domuz eti özendiğimiz ülkelerin tüketiminin başını çeksin. 

Ya da çok şefkatliyiz ya sağda solda süt kuzusu keselim. 6 aylık daha ne yaşadığını belli olmayan hayvanı katledelim yiyelim. 

Etçil bir bireyim. Sebze tüketemiyorum doğru düzgün çocukluğumdan beri. 

Ancak haşlanmış suda da olsa, oksijenini elinden alıp boğularak da olsa veyahut boğazını keserek de olsa öldürülen her hayvan acı çekiyor. Hem de fazlaca acı çekiyor. 

Bugün bir cinayet işleyip ben boğarak öldürdüm ben kafasını kestim ben suda haşladım öyle öldürdüm diye savunma yapmak sizi yargılayan hakimi en fazla güldürür. 

Etçil bireyler çoğu zaman şahit olmak istemezler ölümlerine yedikleri canlıların. Çünkü tabağındaki etin düne kadar canlı olduğunu düşünmek onları rahatsız eder. Kimi kültürde de tabağındaki et o an canlı dahi olsa çok da zkimde oluyor demek ki. Çinli sevicisi değilim ama kimse kendini aziz sanmasın

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

Canlı canlı pişirme işine laf etmek istemiyorum. Ancak kendi dirseğini kaşımadan başkasının topuğuna tükürmek de doğru gelmiyor bana. 

Köpek festivalleri yasaklansın ama kurban bayramında işini bilmez (sözde) kasaplar 25 bıçak darbesinde hayvanın canını alsın. (inançlı bir müslümanım)

Boğa güreşleri yasaklansın ama kurban bayramında kaçak danalara işkence ederek ölüm ibadet sayılsın. 

Sizin evde beslediğiniz köpek onların besini.

Sizin yediğiniz inek Hindistanlının tanrısı.

Sizin kafasına taş atarak öldürüdüğünüz fare ya da çinde yenilen fare Hindistan'da kutsal tapınak bekçileri.

Bizim inancımıza göre haram kılınan domuz eti özendiğimiz ülkelerin tüketiminin başını çeksin. 

Ya da çok şefkatliyiz ya sağda solda süt kuzusu keselim. 6 aylık daha ne yaşadığını belli olmayan hayvanı katledelim yiyelim. 

Etçil bir bireyim. Sebze tüketemiyorum doğru düzgün çocukluğumdan beri. 

Ancak haşlanmış suda da olsa, oksijenini elinden alıp boğularak da olsa veyahut boğazını keserek de olsa öldürülen her hayvan acı çekiyor. Hem de fazlaca acı çekiyor. 

Bugün bir cinayet işleyip ben boğarak öldürdüm ben kafasını kestim ben suda haşladım öyle öldürdüm diye savunma yapmak sizi yargılayan hakimi en fazla güldürür. 

Etçil bireyler çoğu zaman şahit olmak istemezler ölümlerine yedikleri canlıların. Çünkü tabağındaki etin düne kadar canlı olduğunu düşünmek onları rahatsız eder. Kimi kültürde de tabağındaki et o an canlı dahi olsa çok da zkimde oluyor demek ki. Çinli sevicisi değilim ama kimse kendini aziz sanmasın

+1

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

https://www.thesun.co.uk/news/7074173/eid-al-adha-2018-animal-sacrifice-cows-beheaded/ 

Bunu da buraya bırakıp konuya son postumu atmış olayım. Dünya köpek festivaline karşı sanan bireyler olarak aynı dünyanın bizim kurban bayramını nasıl tasvir ettiğini fotofraflar ve yorumlar ile okuyun derim. 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

https://www.facebook.com/babalarkovusu.karakas/videos/4195884987103843/?t=7

yeme içme konusunda değil vicdan olarak da insanlıktan çıkmışlar.

Seminerist tarafından 25/Mar/20 20:48 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=gh2BdcLv4vY

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

parazitoloji  dersi alırken hocamın dedıgı bır laf vardı unutmam 

domuz eti hakkında ; domuz eti kirli durgun su gibidir hertürlü bakterinin çoğalması için uygun şartlara sahiptir.

cok ıyı sekılde pişirilmelidir.

hayvanın kanı akıtılmalıdır. akıtılmadıgı takdırde ıyı pişmediği protein yapısının bozulmadıgı anlar olabılıyor .istediğin virüsü bakteriye yut midene gitsin mide asidi yapısı gereği parçalıyarak fagoside ediyor. Fakat varsayalım kı ağzında / yemek borunda kaldı açık yara var  çoğaralak metabolizmaya dahil olabiliyor .sıkıntılar buradan kaynaklanıyor .

vahşi hayvanlara da özellikle dikkat edilmeli . sokak köpeği hertürlü korona karma aşıları vs aşıları yapmadan yaşıyor gençlik hastalıgına yakalanmıyor ama evde cok ıyı mamalarla besledıgın hayvan dış ortamdan izole oldugu ıcın hastalıklara karşı bağışıklık edinemiyor ; örnek verıyorum tifüs , veba ..vs ölümcül hastalıklarla yasayan bır hayvan varken dıgerı griple ölebiliyor.

Afrika ya da avustrualyada ya da baska bır ada ulkesınde gunumuz ınsanları ıle temas etmeyen para nedır bılmeyen izole toplumlara insan gıtmesını yasaklamıslardı , en ufak nezle bile ölümlerine sebep olabılıyordu.

koronadakı durum da biraz böyle tez zamanda hastalığa iyi gelene iyileşme sürecini çok hızlı iyileştiren etken maddeleri bulurlar. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Bazı müritler istakoz yemenin kötü olduğu gibi yargıya varmış. Neden yenmesin ki? ya da yengeç?

Not: bu arada ikisini de yemedim henüz ama merak ediyorum açıkcası

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

Bazı müritler istakoz yemenin kötü olduğu gibi yargıya varmış. Neden yenmesin ki? ya da yengeç?

Not: bu arada ikisini de yemedim henüz ama merak ediyorum açıkcası

istakoz canlıyken pişirilir de ondan

Toplam Hit: 7309 Toplam Mesaj: 75
covid-20