folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

1959 yilinda cin buyuk Gida kitligi yasadi onun icin yine buldularsa yediler ve gunumuze kadar beslenme aliskanliklari bu hale geldi

Yok abi 60 yılda öyşe beslenme alışkanlığı değişmez. Bahsettiğimiz kültür. 

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

Aci hissiyati da sinirlerle olan birsey, bi noktadan sonra yakildiginda sinirlerin aciyi hissetmez. Ya da öldukten sonra sen aci cekerek öldugunu ya da aci cektigini bilmezsin. Hersey kapanir bi anda. Sonuc olarak; bu durumu gozlemleyen icin, olayi yasayandan daha aci bir durumdur. Yani bir hayvan ya da insan öldukten sonra olen canli icin nasil öldugunun bir degeri yoktur. Bunu bilemez, hissedemez, ani olarak saklayamaz vs. Gozlemleyen taraf bilir, hisseder, anisi olarak kalir. Bu da gercekte pek onemli birsey degildir.

Varmaya calistigim nokta, birseyin canilik olup olmadigi senin dunyayi gozlemleme ve algilama biciminle ilgilidir. Gercekte ise, ortada canilik de yoktur, ölüm de yoktur. Form degistirme vardir.

Sorunun yaniti: Görecelidir, kültürel'dir. Kesin bir Yaniti yoktur.

Nerden biliyosun öldün mü ?

Bir beyne sahip olan her canlı , ölüm an'ında bütün nöronları ateşlenmiş vaziyettedir. Beyin ölüm anında , ömrü boyunca kullandığı kapasitenin üzerinde , en üst limitinde çalışır.
    Çünkü yaşadığı tehlikeli durumdan kurtulmak ister....

Ölümden dönenler hep şunu söyler; "Hayatım gözlerimin önünden, film şeridi gibi geçti"
    Çünkü o kısacık anda kurtuluş yolu arayan zihin, tüm nöronları ateşlemiştir. Bütün deneyimler o an hatırlanır. 

Eğer canlı kendini kurtaramazsa ne olur ???
    Beyin ölümü gerçekleşene kadar olan sürede, zihin içine çöker.... 

Yani bütün ömrünün , ölüm anının , tüm deneyimlerin canlı olduğu zihinden - herşeyin sustuğu zihne doğru akar.
    Bu sürecin korkunçluğu, şudur. Derin bir uyku, durumuna benzer... 
    Beyin canlılığı sıfıra giderken , zihnin algıladığı süre, sonsuz'a uzar....

5dk uyuyup 1saatlik rüya görmek gibi, bir zaman algısından söz ediyorum.Kişinin beyin ölümü kaç dkda gerçekleşir, bilmiyorum. İster 1dkda gerçekleşsin ister 1saatte , zihin kendi içinde bir sonsuzluğa hapsolur... 

-0-

İşin mistik boyutu ; 
    Cennet ve cehennem vardır , her canlının kendi zihni'dir , yargılayanı ise kendi vicdan'ı - keşkeleri - inançları - koşullanmalarıdır. 
    Her deneyim baki'dir. Çektiği acıyıda bilir. Anılarını da saklar...

-0-

Yazının başında sana sorduğum sorunun cevabı benim için , evet. Ben bunu deneyimledim. Sıfıra ulaşmadım , çok kısa bir süre ama çok uzun bir süre....

ama netice'de bilmiyoruz. Yorum yâni, bi kesinlik yok.Vicdan da dahil. 

~@~

kültür de değişiyor, bilerek yada daha önemlisi ,bilmeyerek de.

RitmFarbRacourci tarafından 09/May/20 18:02 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

Aci hissiyati da sinirlerle olan birsey, bi noktadan sonra yakildiginda sinirlerin aciyi hissetmez. Ya da öldukten sonra sen aci cekerek öldugunu ya da aci cektigini bilmezsin. Hersey kapanir bi anda. Sonuc olarak; bu durumu gozlemleyen icin, olayi yasayandan daha aci bir durumdur. Yani bir hayvan ya da insan öldukten sonra olen canli icin nasil öldugunun bir degeri yoktur. Bunu bilemez, hissedemez, ani olarak saklayamaz vs. Gozlemleyen taraf bilir, hisseder, anisi olarak kalir. Bu da gercekte pek onemli birsey degildir.

Varmaya calistigim nokta, birseyin canilik olup olmadigi senin dunyayi gozlemleme ve algilama biciminle ilgilidir. Gercekte ise ortada canilik de yoktur, ölüm de yoktur. Form degistirme vardir.

Sorunun yaniti: Gorecelidir, kultureldir. Kesin bir yaniti yoktur.

Nerden biliyosun öldün mü ?

Bir beyne sahip olan her canlı , ölüm anında bütün nöronları ateşlenmiş vaziyettedir. Beyin ölüm anında , ömrü boyunca kullandığı kapasitenin üzerinde , en üst limitinde çalışır.
    Çünkü yaşadığı tehlikeli durumdan kurtulmak ister....

Ölümden dönenler hep şunu söyler; "Hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti"
    Çünkü o kısacık anda kurtuluş yolu arayan zihin tüm nöronları ateşlemiştir. Bütün deneyimler o an hatırlanır. 

Eğer canlı kendini kurtaramazsa ne olur ???
    Beyin ölümü gerçekleşene kadar olan sürede zihin içine çöker.... 

Yani bütün ömrünün , ölüm anının , tüm deneyimlerin canlı olduğu zihinden - herşeyin sustuğu zihne doğru akar.
    Bu sürecin korkunçluğu şudur. Derin bir uyku durumuna benzer... 
    Beyin canlılığı sıfıra giderken , zihnin algıladığı süre sonsuza uzar....

5dk uyuyup 1 saatlik rüya görmek gibi bir zaman algısından söz ediyorum.Kişinin beyin ölümü kaç dkda gerçekleşir bilmiyorum. İster 1dkda gerçekleşsin ister 1 saatte , zihin kendi içinde bir sonsuzluğa hapsolur... 

-0-

İşin mistik boyutu ; 
    Cennet ve cehennem vardır , her canlının kendi zihnidir , yargılayanı ise kendi vicdanı - keşkeleri - inançları - koşullanmalarıdır. 
    Her deneyim bakidir. Çektiği acıyıda bilir. Anılarınıda saklar...

-0-

Yazının başında sana sorduğum sorunun cevabı benim için , evet. Ben bunu deneyimledim. Sıfıra ulaşmadım , çok kısa bir süre ama çok uzun bir süre....

Geri donmedigin icin bahsettiginiz seylerin hic bir degeri yok. Isterse dunyanin en muazzam acisini yasasin, oldukten sonra ne o aci kalir ne de o aciya dair hatira. O yuzden bir degeri yok, soylediklerinizin. Beyin kapandiktan sonra sizin o aniyi saklayacak bi yerin kalmaz, olamaz.

Bu nasıl bir hastalıklı zihniyettir. Tanıdığınız bir kadını düşünün değer verdiğiniz. Ölmeden önce işkence edilmiş. Tecavüze uğramış. Öldüğü için dünyanın en muazzam acısını da yaşasa ölmüş siktir edin mi diyeceksiniz? Umarım acısız bir ölüm yaşarsınız bu zihniyetinizin aksine günü geldiğinde.

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

evet çinliler cani ve ağır o.ç.

insanlar olarak et tüketebilmek için avcılık yapıyoruz.

tıpkı hayvanların hayvanları yada yeri geldiğinde hayvanların insanları avladığı gibi. bu böyle devam edecek gibi görünüyor.

çinlilerin farkı ise bu hayvanları avlama süreci ve pişirip yeme süreci ile ilgili.

mesela ahtapot yiyecek. hayvanı yakalıyor denizden. 1 hafta aç ve havasız bir poşette bekletiyor. sonra kanlı canlı kızgın yağa atıyor hayvanı.

aynı şekilde kedi köpekleri satılana kadar aç susuz  bekletiyorlar demir kafeslerde. üstüne birde kafasına vuruyorlar sersemlesin  diye o şeklide poşete koyup satıyrlar.

satınalan orsupu çocuğuda hayvan canlı ve sersemlemiş iken kızgın yağa yada suya atıyor. bu bence suç olmalı.

besi alanı olsa. sağlıkları kontrol edilse. kesimhanede bir çırpıda kesilip iş bitirilmesi lazım.

şimdi hayvanı günlerce kafeste yada poşette bekletip kafasına boruyla vurup bayıltıp kaynar suya atıp can çekişmesini izlemek farklı birşey.

hayvanı sağlıklı bir besi alanından kesimhaneye götürüp bir anda işini bitirmek ayrı bir şey.

önce bu konuları aşmaları lazım.

şahsen beni avlayacak adamın direk işimi bitirmesini isterim. yiyeceksen adam gibi öldür. 

kafama odunla vurma. poşete koyup havasız satılayım diye bekleme. canlı canlı kızgın yağa atma beni. canlı canlı üstüme acı sos döküp yemeye çalışma.

beni türk kassaplarına emanet edin.

Hiç Türkiye'deki tavuk üretim tesislerini ya da süt üretim tesislerini ziyaret etme ya da araştırma şansıınz oldu mu? Veyahut dünyada? İneklerin nasıl tecavüze uğradığını ya da erkek civcivlerin doğdukları gibi keser makinesinden geçirilip mamaya dönüştürüldüğünü biliyor musunuz? Çinliler inek sütü içmiyor mesela. O zaman çinliler daha mı insancıl konu "süt" olduğu zaman. Konuya son postumdur. Herkes günah çıkartıyor içtiğiniz süt buzağının hakkı sizin değil. Dünyada insanoğlu dışında hiçbir canlı sütten kesildikten sonra süt tüketimine devam etmez. Biz ise buna devam edebilmek için ineklere tecavüz edip sürekli olarak süt verebilir durumda kalmalarını sağlarken doğan buzağıyı ineğin altından sürükleyerek çıkartıyoruz. Bi de güzel güzel adına avlanma demeyin hocam. Avlanma etiğinde avın avcıdan kaçabilecek bir girişim bulması şarttır. Diğer şekilde av değil kurban olur. Biz kurban etmeyi seçtiğimiz canlıları yiyoruz. Çiftliklerde hayatı boyunca yürüyemeyen ve gerçek ömrünün 7de1'ine düşen tavukları bayıla bayıla yiyoruz. Çünkü tabağımızdaki cinayeti reklamlardaki gülen tavuklarla ya da içtiğimiz sütleri gülen mor ineklerle bilinç altımıza işlemişiz bir kere. 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
Toplam Hit: 7310 Toplam Mesaj: 75
covid-20