folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

@Deepinside @siberturk

Dün can sıkıntısından Matrix ı izliyordum.. 

Ajan simit Morfeusu sorguya çekiyordu 

Aynen hastalıktan başka bi bok değilsiniz 

Âdil eşitlikçi bir matrix yaptık bünyeniz kaldırmadı illa ben dediniz babında..geydiriyordu..

Aynen 

hacı matrix demişken şunu da şuraya bırakayım : )))
    https://66.media.tumblr.com/9b72f6ebf30e19351f94982ab398af10/tumblr_puooynQZ0A1ujmvy2o1_1280.jpg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Çinlilerde mide diye bişey yok mk cenin çorbası en lüks restoranların menülerinden.Ceninde insan cenini mk biara 2 çocuk yasaklanınca kadınlar aldırıyordu ya da ilaçla zorla düşük yapıyorlardı ordan çıkan ceninleri toplayıp çorba yapıyorlardı kodumun yamyamları.

https://teyit.org/fotografin-cenin-yiyen-bir-cinliyi-gosterdigi-iddiasi/

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

3 ay çinde kaldım hertürlü pisliği yiyen var. Amk yumurtayı yarı civcive dönümüş şekilde niye yersin. 

ftw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

3 ay çinde kaldım hertürlü pisliği yiyen var. Amk yumurtayı yarı civcive dönümüş şekilde niye yersin. 

Kâbuslarımda görürdüm.. bığğ..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bukadar pislik bir yaratık olmamızın yanında hayvanların öldürülme şekli konusu çok küçük kalıyor.

sikik beynimizle sadece kendimizi kandırıyoruz. 

öyle yada böyle hepimiz birer pisliğiz.

günlük zorunlu birsürü çiş yapıp  pislik bırakıyoruz. çocuk üretip onun pisliğini bezini ilacını malzemelerini doğaya bırakıyoruz.

vücudumuzun her yeri pislik üretiyor sürekli. pis bir kafa yapımız var. hiç gidilmemiş göktaşına bile ilk gittiğimizde pislik bırakıyoruz oraya.

sürekli çiftleşip birsürü pislik alışverişi yapıyoruz. sadece işimiz gücümüz olmadığında ve sıkıldığımzıda hayvanların çilesini düşünebiliyoruz.

ya uzay çağında önemli gelişlmeleri sağlayan laika köpek ? ya uzayda denemelere sokulan fareler ? peki deney maymunları ? vücuduna pislik enjekte edilen okadar deney hayvanı ?

bu hayvanlar okadar acı çekiyordurki yakılarak ölmek için yalvarıyorlardır belki. evinizdeki kafesteki kuş. ya o sağlık durumunu soramadığınız akvaryum balıklarınız ?

ofisinizdeki kendi boku içinde yüzmek sorunda kalan o süs balığı ?

bizler birer pislikten başka birşey değiliz bunu kabullenmek zor olmamalı. ama hayatta kalma konusunda en zeki hayvanız. ve bu kötü şeyler biz zeka sahibi olduğumuz sürece olmaya devam edecek.

altta kalanın canı çıksın cümlesi herzaman geçerli olacaktır bu hayatta. 

anlatılacak çok şey var kitaplara sığmaz.

bakın okadar çok şey gördüm ki artık inanın neye şaşıracağımı unuttum.

okula giden bir kızı, ailesi 11 yaşında başlık parasına 40 yaşında bir orsupu çocupuna satıyor.

bu oruspu çocuğu 11 yaşında kızı 13 yaşında hamile bırakıyor. kız 20 yaşına kadar 3 çocuk doğuruyor. birsürü ameliyat oluyor.

geliyor 20 yaşına adam bunu dövmekten sakat bırakıyor. kulakları sağır oluyor yediği tokattan.

sonra bu amk oç ayrılıp başka bir çocukla evleniyor.

şimdi bu ağır bir insanlık suçu  değil mi ? bu ağır bir dram değil mi ?  bunu yapan oruspu çocuğuda hayvan hakları yürüyüşüne katılıyor. ve serbest dolaşıyor.

yani işin neresinden bakarsak bakalım her tarafı pislik bu işin. biz birer pislikten başka birşey değiliz.

herşeyi ama herşeyi kendi menfaatimize göre yapıyoruz. bu bizim genimizde var.

bugün burada tartışırız yarın gidip para karşılığı bir insanı sikeriz. ondan sonra ciğerciye gidip ciğer yedim diye selfi çekeriz.

sikeyim böyle evrimi. böyle evrimmi olur. ye iç sikiş sonra öl toprağa karış. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

https://www.internethaber.com/mide-bulandiran-anlar-olu-fareyi-boyle-yedi-video-galerisi-1868036.htm bunu izledim ,öleceğim zannettim...

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Öncelikle 'Bütün hastalıklar Çin'den çıkıyor.' diyenler şuraya bir baksın ;

https://tr.wikipedia.org/wiki/Salg%C4%B1nlar_listesi

Son yüzyılda 100 lerce salgın var.Sadece 5 tanesi Çin'den çıkmış.Daha öncelere bakılırsa,önemsiz olanlar da dahil edildiğinde binlerce salgın içinde Çin'den çıkanları toplasanız bir elin parmaklarını geçmez.

Çin güzellemesi yapmıyorum elbette.Ancak şu gözden gözden kaçıyor.Hayvan yemeyen bir ülke düşünün.Dana,koyun,keçi yedik diye,şarbon salgını çıkardığımız için bizi eleştirse ne dersiniz ? Ki bu hayvanların yenildiği ülkelerde ara ara şarbon salgını olur,geniş coğrafyaya yayılmaz.Domuz gribi çıktığı için domuz yiyen ülkeleri eleştiriyoruz.Peki 2008 deki muazzam ölümcül kuş gribini taşıyan kuşları yeseydik ( Tavuk,hindi vb ) ve tüm dünyada insan bırakmayacak bir salgına sebep olsaydık,Çin gibi,kendimizi tavuk yiyiyoruz diye eleştirebilecek miydik ?

Diyeceğim;her hayvan kendine özgü,dünyayı tehlikeye atabilecek virüs taşıyabilir.Örneğin insandan-insana bulaşabilecek şekilde evrilen bir kuduz virüsü taşıyan yarasa,ülkemizde bir ineği ( İneklerde kuduz taşıyıcısıdır. ) ısırsa,o ineğe bakan seyise bulaşıp dünyaya yayılsa,Hindistan bizi inek yediğimiz için eleştirse ne derseniz ?

Çin'de de bu oldu.Öyle beslenme çeşitliliklerinin ak.Ancak virüs,milyarda bir ihtimal sonucu çıktı.Yarın bizim başımıza bunun gelmeyeceğinin garantisi yok.

obie tarafından 08/May/20 11:06 tarihinde düzenlenmiştir

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Gözünü siktiklerimin canlı maymun beyni yeme olayı var. Küfürsüz anlatamıyorum orospu evlatlarını. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    tagext bunu yazdı

anasını sikim o iğrenç koku geldi aklıma midem bulandı.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Dünyaya tüm dertleri çinliler ve 65 yaş üstü ler açtı algısından 

Kurtulun gençler...

Çinliler 5000 yıldır öyle besleniyor..

İşin içinde bir sürü iş var genetik deneyler vs . O ayrı da 

Sonuçta diğer canlıları öldürüp yiyoruz..koyun tavşan böcek..

Gunde 3 5 dolarla geçinen O çinlilerin sayesinde o telefonları bilgisayarları her bi boku alabildik..

Ses çıkarmadık köleliğe sefalete 

Üretim ve paylaşım adil olmadan . Bunu dile getirmeden tüm söylediklerimiz söyleyeceklermiş boş ve boşuna..

Türk bilim adamları helal kesimde hayvanların acı çekmediğini tespit etti

Şanlıurfa’da Harran Üniversitesindeki bir grup bilim adamı, Kurban Bayramında kesilen hayvanların acı çekip çekmediği ile ilgili araştırmasında ilginç bir sonuç elde etti. Bilimsel olarak yapılan çalışmada hayvanların kesim öncesi gerçekleştirilen ölçümlerinde, ağrı kesici, sakinleştirici etkisi ile bilinen ve morfinden 30 kat daha etkili olan beta endorfin hormonu seviyesinde önemli artışlar olduğu tespit edildi.

Helal kesimde hayvanlar acı çekmiyor

Çalışmada, helal kesim öncesi, helal kesim esnası ve kesimden 3 dakika sonra yapılan beta endorfin analizlerinde, bu hormon seviyesinin kesim öncesinde alınan değerlerinin kesim esnasında alınan kan örneklerinde iki katına çıktığı, kesimden 3 dakika sonra ise yaklaşık 4 katına çıktığını belirledi.

Morfinden 30 kat etkili

Bu hormonun ağrı kesici özelliğinin morfin olarak bilinen ağrı kesiciye göre 30 kat daha fazla olduğu belirten uzmanlar, helal kesimde beta endorfin hormonu sayesinde hayvanların sakinleştiğini dile getirdi.

Spekülasyonlara bilimsel cevap

Harran Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr Gürbüz Aksoy, yapılan çalışmayla ilgili yaptığı açıklamada,” Hayvan kesimi konusu ülkemizde ve tüm dünyada önemli bir gündem maddesidir. Özellikle kurban bayramı öncesinde ülkemizde çeşitli spekülasyonlar yapılmaktadır.Helal kesim yapıldığı zaman hayvanlar eziyet duyuyor deniliyor. Biz bu konuyu aydınlatmak için ekibimle birlikte bilimsel bir çalışma yaptık. Kesimden önce ve kesimden sonra vücut tarafından üretilen bir hormon olan beta endorfinin 4 misline kadar arttığını tespit ettik. Yani beyin beta endorfin denilen bir hormon üretiliyor. Bu hormon ağrıkesici ve rahatlatıcıdır. Morfinden 30 kat daha fazla etkilidir. Vücudun bunu üretmesi hayvanlar için çok önemlidir. Hayvan kesimlerinde, kesimden önce ve sonra baktığımızda, kesimden sonra 4 katına kadar artığını gördük. Hayvanların bu hormon vasıtasıyla sakinleştiğini, rahatladığını belirledik. Helal kesim uygulanan hayvanlarda kesinlikle ağrı olmadığını ve sakinleştiğini tespit ettik” dedi.

https://www.star.com.tr/guncel/turk-bilim-adamlari-helal-kesimde-hayvanlarin-aci-cekmedigini-tespit-etti-haber-1247408/

Toplam Hit: 7258 Toplam Mesaj: 75
covid-20