folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cinsellik Ve Müslümanlık.

Cinsellik Ve Müslümanlık.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Metanet bunu yazdı:
    -----------------------------
    YesTERFoX bunu yazdı:

Andrei bunu yazdı:

Ya gerilim yaratmak istemiyorum,coğunuzun yaşı benden büyük ama artık dayanamıcam,lan Z-Chan mısın nesin ne bicim adamsın sen ya ? Lan actıgın konulara bi bak,sövmek istemiyorum ama resmen dallamalık yapıyosun !

Actıgın konuların %90'ı provakatörlük amaclı ! İslam dinine hakaret etmekten,Türkiye'nin toplumsal gerceklerini yermekten zevk mi alıyosun kardeşim ?

Orhan Pamuk 1,sen 2 !

Beğenmeyen siktirsin gitsin nedir bu ya ? Forumun kalitesini düşürmekten vazgec !

bu post ile iyice siktin sen kaliteyi şimdi =))

Tamda onu yazcaktım (:

Andrei TBT'de hertür adam var ve herkes özgür istediği konuları tartışabilir...

Ya tamam da adamın tek konusu bu değil ki ? 1 değil 2 değil tüm konuları forumdakileri geriyor :S

Neyse ben bu üyenin konularına daha yorum yazmayı bırak,tıklayıpta okumam bile...

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Çok güzel makaleler:

3. Cinselliği doğru kullanmanın ve zinadan korunmanın yolları nelerdir?
  4. Cinselliği yanlış kullanmanın ve fuhşun zararları nelerdir? Allah’ın gazabına sebep olur mu?
  5. İslam’ın öngördüğü bir örtünme şekli var mı? Örtünmenin gayesi nedir? Takva elbisesi ne demektir? Bu zamanda tesettür olur mu?
  6. Flörtsüz evlilik olmaz mı? Flörtün zararları nelerdir? Dinimiz flörte izin verir mi?
  7. Medya ve magazin dünyası cinselliği neden özendiriyor? Chat arkadaşlığı ne kadar doğrudur? İnternette "chat"layan yuvalar nasıl kurtulur?
  8. Allah neden "zina yapmayın" değil de "zinaya yaklaşmayın" diyor? Harama bakmama üzerinde niye bu kadar duruluyor? Müstehcen görüntülere bakmaya din ne diyor?
  9. İnsanı uçurumlara sürükleyen bir virüs: fuhuş ve zina nedir? “Cinsiyet” faktörünü nasıl değerlendirmemiz gerekir? Allah çok kötü bir fiil olan zinayı niçin yaratmıştır?
  10. Nefisle cihad nasıl olmalı ve cinsel baskıdan kurtulma çaresi nedir?
  11. Evlenemeyen kişinin günaha girmemesi için ne tavsiye edersiniz? Cinsel baskıdan kurtulmanın yolları nelerdir?
Reply With Quote Alıntı yap
  • KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

Bunu sen söylüyorsun

Yok efendim,  evlenmeden yapılırsa zina olurmuş, toplumun ahlakını bozarmış da başımıza taş

yağarmış...

Ama zina olması konusunu da yüce  Kuran-ı kerim söylüyor senin görüşlerin ancak seni bağlarsen kimsin ki dinimizin emrini yokmuş gibi lanse ediyorsun.Kendi kendine ne nane yersen ye.He bu arada milletin cinsel ilişkileriyle niye bukadar uğraşıyon sinan hayırdır :D

Ayrıca ergenlik çağında olduğun için bu karışık fikirlere girmeni normal buluyorum şahsen.Şu sivilcelerden kurtulunca inşallah bu yorumlarından da kurtulursun :D

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:

Çok güzel makaleler:

• Cinselliği doğru kullanmanın ve zinadan korunmanın yolları nelerdir?
  • Cinselliği yanlış kullanmanın ve fuhşun zararları nelerdir? Allah’ın gazabına sebep olur mu?
  • İslam’ın öngördüğü bir örtünme şekli var mı? Örtünmenin gayesi nedir? Takva elbisesi ne demektir? Bu zamanda tesettür olur mu?
  • Flörtsüz evlilik olmaz mı? Flörtün zararları nelerdir? Dinimiz flörte izin verir mi?
  • Medya ve magazin dünyası cinselliği neden özendiriyor? Chat arkadaşlığı ne kadar doğrudur? İnternette "chat"layan yuvalar nasıl kurtulur?
  • Allah neden "zina yapmayın" değil de "zinaya yaklaşmayın" diyor? Harama bakmama üzerinde niye bu kadar duruluyor? Müstehcen görüntülere bakmaya din ne diyor?
  • İnsanı uçurumlara sürükleyen bir virüs: fuhuş ve zina nedir? “Cinsiyet” faktörünü nasıl değerlendirmemiz gerekir? Allah çok kötü bir fiil olan zinayı niçin yaratmıştır?
  • Nefisle cihad nasıl olmalı ve cinsel baskıdan kurtulma çaresi nedir?
  • Evlenemeyen kişinin günaha girmemesi için ne tavsiye edersiniz? Cinsel baskıdan kurtulmanın yolları nelerdir?

• -----------------------------
    cevaplıyorum hepsini madde madde.

1 - cevabı evlilik. ya da hiç olmuyorsa çavuşu tokatla daha az günah :)

2 - günah olması en büyük zarar.

3 - islam elbisenin türüyle ilgilenmez.sadece görünebilecek yerleri görünemeyecek yerleri söyler. gayesi yok.islamın gayesi olmaz. uyarsan sen kazanırsın uymazsan sen kaybedersin. insanın gayesi vardır. bu zamanda değil her zamanda tesettür kurallar geçerlidir.

4 - adı her ne olursa olsun eşlerin evlenmeden önce birbirini tanıması gerekir. ancak en derin noktalara kadar gerekmez. bugün kötüye kullanılıyor ve adına da flört deniyor.

5 - medya en ilgi çekici olan , en çok suistimale açık konuları işler herzaman. arkadaşlığın iyisi kötüsü kullanım amacnına göre değişir. chat bugün sexe açılan kapılardan biri olarak kullanılıyor doğru. ama insanı eğitirsen yeterince, yuvasını kendisi kurtarır.

6 - bizim zaaflarımızı bilen allah, biliyor ki yaklaşınca dokunuyoruz zinaya.. önemli olan buna yaklaşmamak. bu daha tedbirli bir yol.

7 - allah zinayı yaratmamıştır. neslin devamı için bir yetenek vermiş ve bunun kulalnımını sınırlandırmıştır. yaratılan şey aslında cinsel iliişkidir.

8 - cinsel baskıdan kurtulacak kadar açlığın olmaması için çok gecikmeden evlenmek en mantıklı yoldur. ama herkesin şartları buna elvermiyor. o da imtihan. sabır gerekir.

9 - evlenmeyen insan bunun üzerinde yoğunlaşmadığı sürece kendini koruyabilir. ancak tek düşüncesi bu olan bi adam kesinlikle kurtulamaz.

bunlar benim fikrim. nacizane..

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
    Reply With Quote Alıntı yap
    lapaci
    lapaci's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:
    lapaci bunu yazdı:

YesTERFoX bunu yazdı:

lapaci bunu yazdı:

evet mesela hz.muhammed in 6yasındaki esi hz.ayse bu konuyla ilgili çok önemli bir etkendir.

bu konuyu din ile gerçekten alakası olan birisiyle tartısmak istiyorum

islam peygamberinin 6 yaşındayken evlendiği,9 yaşındayken koynuna aldığı karısı.(bkz: şeriat ve kadın)  -> ek$isozluk

bu konuyu hortlattın tamam lafım yok, peki bu aptal postla hortlatmak zorunda mıydın, ne alaka şimdi :W

amacın provoke değil de ne ?

bu konuyu tartışmak istiyorsan ayrı başlık aç madem veya en güzeli google dan daha önce tartışılan forumları oku :W

provoke ile ne alakası var sadece aklıma takılan bir soruyu bu konuda bilgili olan müridlerden cevaplamalarını istedim.. Her mesajımda bana muhalefet olmak zorundamısın?

senin ki soru değil resmen provake...

Eğer bir konuda tartışıyorsan gerçek bilgileri öğren. ekşisözlükteki herşey doğru değil.

6 yaşında yok daha 6 aylıkken 

Ya benimle bu sekilde konusma olurmu. Kafama takılan bi soruyu soruyorum sikindirik cevaplar veriyorsunuz. adam gibi bir cevap veren yok. Hiçmi soru soramayacam. dalga geçer gibi cevap atma ban. Eksisözlükte hersey doğru değil fakat hersey yanlıs ta değil öyle değilmi? Bana bu durumu ispatlamanızı istiyorum.

Sözlükteki bilgiye yanlıs diebilmen için doğrusunu senn vermen gerekir..

________________________________________________________________________________________________________________

elevator bunu yazdı:
    ----------------------------------------------------------

Tartışalımda neyini tartışacağız?

Her hadis i, yazılan her yazıyı doğrumu sanıyorsun?

işine gelene inanıp işine gelmediği zaman inamıyormusun?

kafan çokmu karışık?

O halde gerçek olan kitap Kuran ı açar bakarsın .

6 yaşındayken evlenmiş 9 yaşındayken koynuna almış:) mantığın alıyormu?

O nun her yaptığını yapacaksın diye bir kaide yok (zaten yapamazsında)aç Kitabı ne yazıyorsa yap bu yeter.

konuyla alakalı demişsin ama bence alakası yok.

günümüzde!buna inanıp inanmaman sana ne kazandırır ne kaybettirir ?

seni cennetlikmi yapar? yada cehennemlikmi yapar?

kısacası amacın provake değilse, buna takılmana gerek yok .

Kuran ı açıpbu konuyu arastırdım. cevap bulamadım.

Evet 6yasında evlenip 9 yasında koynuna alabileceğini mantığım alıyor. Ozamanlarda örf adet simdiki gibi değildi.olabilir.. ama varmı yokmu onu soruyorum

provake değil ama cevabımı alamazsam hep aklımda kalacak.. uygun cevabı bekliyorumki hz.muhammed aklımda öyle kalsın

________________________________________________________________________________________________________________

hacktorx bunu yazdı:

bu kültürel bi durum. doğru da olabilir. neticede bizim memleketimizde beşikteki kızı bile kertiyorlar.

regl olan bir kız artık doğurganlaşmış demektir. bilimsel açıdan yani. ve fiziksel açıdan 30 yaşındakinden bir eksiği yoktur.

eğer kültür bu şekildeyse doğurgan olan bir kızın cinsel kabiliyetleri, evlenebileceğini gösterir..

ki hepmizin bildiği , istatistiklerle ayan beyan ortada olan bir gerçek vardır . türkiyede bile cinsel ilişkiye gönüllü olarak girme yaşı 14 15 lere kadar düşmüştür kız çocukları için. şimdi bu çocuklar sağda solda çatır çatır çiftleşirken, sen evliliği nasıl normal görmezsin..?

bizim memleketimizde yapıyorlar ama peygamber hakkında konusuyoruz. kızların regl olabilmesi için ergenliğe girmesi gerekir. kızlarda ergenlik yası 12 dir.

biz 9yasındaki bir kızdan bahsediyoruz

""bacın nete düşmüş msne giriyomuş diyolar..... bir dost.. ""
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek
    mr66tr bunu yazdı:

Arkadaşın bahsettiği sex ve din ilişkisiyle ilgili konular sadece İslam dinine ait ahlaki degerler değil.Tüm dinlerde evlilik dışında cinsellik hoş görülmez.Bugün Avrupalıların yaşayışları da Hristiyan inancına ters bir yaşantıdır.Budist Yahudi Müslüman Hristiyan afrikada amazonlarda yaşayan vahsi yerlilerde bile belli Ahlak normları vardır.Bu Ahlaki değerler toplumu ayakta tutan değerlerdir.Toplumun sağlıklı ve soyunun sopunun belli olması için bu degerlere saygılı olmak gerek.İsterseniz uzaya çıkın orda bile Uzaylıların benzer Ahlaki değerleri olacaktır ve herkesin Değerlerine saygı gösterelim

aynen katılıyorum

sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    lapaci bunu yazdı:

sirpence bunu yazdı:
    lapaci bunu yazdı:

YesTERFoX bunu yazdı:

lapaci bunu yazdı:

evet mesela hz.muhammed in 6yasındaki esi hz.ayse bu konuyla ilgili çok önemli bir etkendir.

bu konuyu din ile gerçekten alakası olan birisiyle tartısmak istiyorum

islam peygamberinin 6 yaşındayken evlendiği,9 yaşındayken koynuna aldığı karısı.(bkz: şeriat ve kadın)  -> ek$isozluk

bu konuyu hortlattın tamam lafım yok, peki bu aptal postla hortlatmak zorunda mıydın, ne alaka şimdi :W

amacın provoke değil de ne ?

bu konuyu tartışmak istiyorsan ayrı başlık aç madem veya en güzeli google dan daha önce tartışılan forumları oku :W

provoke ile ne alakası var sadece aklıma takılan bir soruyu bu konuda bilgili olan müridlerden cevaplamalarını istedim.. Her mesajımda bana muhalefet olmak zorundamısın?

senin ki soru değil resmen provake...

Eğer bir konuda tartışıyorsan gerçek bilgileri öğren. ekşisözlükteki herşey doğru değil.

6 yaşında yok daha 6 aylıkken 

Ya benimle bu sekilde konusma olurmu. Kafama takılan bi soruyu soruyorum sikindirik cevaplar veriyorsunuz. adam gibi bir cevap veren yok. Hiçmi soru soramayacam. dalga geçer gibi cevap atma ban. Eksisözlükte hersey doğru değil fakat hersey yanlıs ta değil öyle değilmi? Bana bu durumu ispatlamanızı istiyorum.

Sözlükteki bilgiye yanlıs diebilmen için doğrusunu senn vermen gerekir..

:D çokda asabisin. ilk fırsatta gerçekçi açıklamalı şekilde bilgileri sana atacam. şimdi biraz işim var.

bu arada gerçekten sorduğuna hele daha inanmıyorum. z-chan dan alışmışız napalım 

eray
    eray's avatar
    Erkek
    ikisini aynı cümle içinde kullanmıyorum..ikisinden de uzun uzun bahsedildiği zamanlarda başa dert açtığınıı biliyorum..belki de o yüzden ikisinden de bu aralar biras uzak duruyorum..ama içimdekileri bir bilseniz..boşverin kolay gelsin xD

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı:

Metanet bunu yazdı:

Tamda onu yazcaktım (:

Andrei TBT'de hertür adam var ve herkes özgür istediği konuları tartışabilir...

Ya tamam da adamın tek konusu bu değil ki ? 1 değil 2 değil tüm konuları forumdakileri geriyor :S

Neyse ben bu üyenin konularına daha yorum yazmayı bırak,tıklayıpta okumam bile...

Hocam haklısın...

TxT'ninde dediği gibi bu eleman provakatör zaten (:

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
    coldflame
    coldflame's avatar
    Erkek
    Prezervatif / Kondom nedir? 
    Prezervatif, lateks maddesinden imal edilmiş olan ve ilişkiden önce erkek partnerin sertleşmiş olan penisine takılan esnek ve ince bir kılıftır.
    Gebeliği nasıl önlemektedir? 
    Gebelik oluşabilmesi için erkek organından çıkan spermlerin bayan üreme organına, oradan da rahime ulaşması gerekir, prezervatif kullanıldığı zaman spermler prezervatif içerisinde kaldığı için gebelik durumu mümkün olmamaktadır. Her ilişkide prezervatif kullanılması gebeliği önleyici güvenilir bir yöntemdir.
    Prezervatif kullanımı ne kadar etkilidir? 
    Her ilişki esnasında prezervatif kullanımı gebelik önleme konusunda %97 başarı sağlamaktadır.
    Prezervatif'in yararları nelerdir? 
    Prezervatif / Kondom öncelikle AIDS de dahil olmak üzere cinsel yolla bulaşan bir çok hastalığa karşı koruma sağlamaktadır.

Prezervatif kullanabilmek için doktora muayene olmanıza veya reçete almanıza ihtiyaç yoktur.
    Prezervatif'in yapısındaki maddelere alerjisi veya duyarlılığı olanlar dışında herkes prezetvatif

kullanabilmektedir. Prezervatif kullanan kişiler arasında yapılan araştırmaya göre cinsel ilişki süresi prezervatif kullanmayanlarınkine göre daha uzun sürmektedir, böylece erken boşalma problemi yaşayanlara olumlu yönde yardımcı olabilmektedir.

Prezervatif kullanacak kişilere uyarılar; 
    -Her cinsel ilişkide mutlaka paketinden yeni çıkarılmış bir prezervatif / kondom kullanılmalıdır.
    -Prezervatif takmadan önce partnerin cinsel bölgesiyle penisin temas etmemesi gerekir, ilişki öncesinde penisden az miktarda da olsa sperm salgılanması mümkün olabileceği için aksi takdirde risk alınmış olunur. Prezervatifin uç kısmında ufak bir boşluk bırakılarak o bölüme boşalma sırasında meninin birikmesi sağlanır.
    -İlişkinin ardından kondom çevresinden tutularak erkek penisini geri çeker, böylece spermlerin hazneye değmesinin önüne geçilir.
    -Yağ, krem veya vazelinli maddeler kondom üzerine kayganlaştırma amacıyla sürülmemelidir. Bu ürünler prezervatifin erimesine veya yırtılmasına yol açabilmektedir. 
    -Prezervatifler karanlık, serin ve rutubetsiz ortamlarda saklanmalıdır.

Prezervatif / kondom kullanımı teşvik edilmelidir, böylece AIDS dahil olmak üzere cinsel yolla bulaşan bir çok hastalığa karşı korunma sağlanmış olur.

Çok güzel bir paylaşım yapmış arkadaşlar.

Detaylı ürünler için : http://www.bubircondom.com

:@coldflame:@
  • Toplam Hit: 17832 Toplam Mesaj: 112