folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Coca Cola Ve Pepsi Harammış...!!

Coca Cola Ve Pepsi Harammış...!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    --------------------------------------------------------------------------------

Mısır’da İslam Dünyasının en etkin eğitim kurumlarından biri olan El Ezher, CocaCola ve Pepsi’nin haram olduğunu açıkladı. El Ezher üniversitesine bağlı Yüksek İslami İşler Meclisi, yaptıkları bir incelemenin ardından Coca Cola ve Pepsi’nin içilmemesi gerektiğini açıkladı. Her iki içeceğin içinde domuz etinden bazı maddelerin konulduğunu tespit ettiklerini açıklayan Meclis, Müslümanları Coca Cola ve Pepsi’yi içmemeye davet etti. Bu tür gazlı içeceklerin insanlar için zorunlu şeyler olmadığını belirten Meclis, zor durumlarda “Zarûretler haramı mübâh kılar” kaidesi gereğince domuz, içki ve ölü etinin dahi sadece ölünmeyecek kadar yenilmesine izin verildiğini açıkladı. Meclis, böyle bir zorunlu durum olmadığına göre Müslümanların bu tür ferahlatıcı içeceklerden uzak durmalarını önerdi. Ürdün'de geçen gün uzun zamandır yapılan araştırma sonucu yapılan açıklamada, Coca Cola ve Pepsi'nin domuz'dan yapılmış bazı katkı maddeleri içerdiği açıklanmıştı.

Coca Cola ve Pepsi geçtiğimiz hafta Hindistan’da içinde zehirli bulunduğu gerekçesiyle ülke çapında resmen yasaklanmıştı.

Kaynak: http://www.akhbaralaalam.net/haber_detay.php?haber_id=921

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    hacı doritos falan da haram mı? bi bilgi varmı o konuda? hergün iki tane alaturca yiyom aq :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    zekeriya beyaz hocaya sormak lazım,ben ne bilim a.k laa :D

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    zekeriyanın ben a.q ama bazı dedikleri mantıklı yanlız adam sosyolog bu konuda hüküm weremez diye biliyorum ama :D:D:D

tahribat.com a can feda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doguhan
    doguhan's avatar
    Hıyarlık Madalyası
    Erkek

Removed...

hikaye
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    karalama kampanyası....

ancak gelirlerinin israil ordusuna gittiğini de belirtmekte fayda var...

Zimbabwe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    bugün bana da böyle bir mail geldi bir abiden. Cola turka iyi rant yapar bu vesile ile. Tedbirli ve temkinli olmakda fayda var derim

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    atmasyon haber oyle bisey olsa heryerde haberi cıkar resmi bisey soylenir falan tamamen atmaca ve diyer cola markalarının satıs arttırma propagandası baska bisey deyil

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olcayto
    Olcayto's avatar
    Erkek
    doguhan

chevrolet fender converse te haram o zaman

----------------------------------------
    iiide bu ne alaka :S
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bırakın şu arapların yaptıklarını örnek almayı.Onlara kaldıktan sonra herşey haram.Kendileri daha iyisini yapsınlar millet gidip onu alsın..

λ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuMBeRoNe
    NuMBeRoNe's avatar
    Erkek
    yeter a.k böle gıcık oluyorum cola turca içek diyorum sudan farkı yok haram fetvasını vermek kolaymı bilmem valla verile bilir aslında icma yani alimler birleşip veridği için bence haramından öte israel malı olduğu için almamak lazım..
    amma sıktı bu olay senelrdir tartışılıyor..

|Tandır Tava Gedli Hamur Tükendi| Akıl Başa Geldi Ömür Tükendi |
Toplam Hit: 8772 Toplam Mesaj: 72