folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Çok Acil Gittigidiyor Ve Hukuk İle İyi Bilgisi Olanlar

Çok Acil Gittigidiyor Ve Hukuk İle İyi Bilgisi Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkdaşlar geçtiğimiz pazar günü bir arkdaşım için siteden 180 ytl değerinde bir sporcu ürünü aldık. arkdaşın gittigidiyorda hesabı olmadığı için bunu benim hesaptan yaptık o sadece kredi kartının numarasını filan verdi ürünün geleceği adres ve isim de benim üzerime idi.

neyse ürüni istedik ürün dün elimize sorunusz geçti bende ödeme talimatını verdim karşı tarafa yolladığı bu ürürnün ücreti iletildi.

şimdi bu gün kargo şirketi tekrar eve gelmiş koli gözüküyor diye size ait. gittim yine aynı firma bana dün yolladıklarının aynısnı yollamışlar.

tabiki işte yanlışlık var. ürünü aldım. şimdi hukuksal olarak gördüğüm hukuk derlerine göre bu adam lar yanlışlık yapmış ama sonuçta kargoya benim adıma vermişler yollamışlar bende benim adıma diye almışım ürün artık benim değilmi? ne yapailirim b durumda?

sonuçta hak idda edemezler çünkü gitti gidyorda filan borçlu gözükmüyorum ben. adamlar tamamen fazlaan bir ürünü 1 er gün ara ile yollamışlar bana

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    adama mail atsammı szi yollamışsınız bana ama ben bana geli diye ürünü açtım desem ? filan

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EfsaneTurka
    EfsaneTurka's avatar
    Erkek
    dai bence ara söyle, kimsenin hakkı kimsede kalmaz

A face that awakes when I close my eyes
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scaryhim
    scaryhim's avatar
    Erkek

isterler

muhtemelen telefon numaranı vermişsindir

ararlar anlayınca

ama kargo parasını bu durumda satıcının karşılaması gerekir..

senin bi kusurun yok

ürünün paketini kutusunu falan sakın bozma..

yoksa almıyolar hipnolar... 

Tarikatın Avukatı alicancicek@gmail.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

ya tel nosunu geç adresim ismim filan hepsi var onlarda.

iide ben istemdeidm onlarda yanlışlıkla bana attılar bende yanlışlıkla ürünü açtım çünkü kapıma bana gelen bir ürün vardı adıma gönderilmiş ben sizin hediyeniz bu sandım derim.

çünkü onlar hata yaptılar anlatabildimmi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek
    belli ki ürünü yollayan adam karışıklık yapmış, adama mesaj at bana aynı üründen 1 gün arayla 2 tane geldi diye, ama adıma geldiği için ürünü açtım de, bu son gelen ürünü ne yapayım de, adam yanlışlık yaptık geri yollarsanız memnun oluruz derse, karşı taraf ödemeli olarak kargoya ver. hukuku geçtim de hakkı geçemem :)

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    satış sayfasına bak fazla satış yapansa zengindir kalsın az ise ara söle garibib 180 tl az deil
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scaryhim
    scaryhim's avatar
    Erkek

patates bunu yazdı:
    -----------------------------

ya tel nosunu geç adresim ismim filan hepsi var onlarda.

iide ben istemdeidm onlarda yanlışlıkla bana attılar bende yanlışlıkla ürünü açtım çünkü kapıma bana gelen bir ürün vardı adıma gönderilmiş ben sizin hediyeniz bu sandım derim.

çünkü onlar hata yaptılar anlatabildimmi?

-----------------------------

anladım da

farkederler büyük ihtimalle 1 hafta içinde ararlar

söylersin böyle böyle diye

ürünü kullanmadığını ama paketini açtığını söylersin

geri göndermeni isterler büyük ihtimalle,

o yüzden ürünü açtım bana geldi hediye sandım kullandım mantığıyla yaklaşırsan;

sen zararlı çıkarsın bu işten

180 ytl evlat acısı gibi  :]

bilmem anlatabildim mi?

o yüzden bence hatta kendin ara gittigidiyoru

belki duyarlılığından dolayı sana hediye ederler ürünü :] 

Tarikatın Avukatı alicancicek@gmail.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

aynı adrese iade et gitsin sonuçta parasını vermedin ?

parasını vermediğin bir malın ne gibi hukuksal haklarını arıyon ?

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Hocm bu aldgn şey ne 1 2.si de bnada oldu 1 ana kart aldm 2.sı gelmıştı

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

benimki spor destek ürünü ya anlamadınız anlaşılır filan diyorsunuz elbette anlaşıalcakta ben bana geldi ürünüde açtım kulladnım dediğimde ne oalcak? adam bana gönder dicek ama ben açtık 180 ytl ver dicek bende yanlışlıkla gelmiş nerden bileyim derim.

valla ben şansımız orlucam gibime geliyo:)

parasını vermediğin bir ürünün ne hukuksal hakkı diye sorarsan ben hukuğa giriş borçlar hukuğu ve ticaret hukuğu dersleri aldım yani hukuk öle işlemiyo gülüm.

çünkü ben bana neden gönderildiğini bilmek zorunda değilim. başkası adınada gönderilmiş bir ürünü alamdım adıma gelmiş bir üründü aldım açtım karşı taraf adıam gönderirken imza attımı attı e daha ne?

sen dolar bozdurucan diyelim ynalış kura bakmış öyle bozdurmuşsun sonra yanlışlık oldu diye  hak idda edemezsin çünkü işlem gerçekleşmişir

Toplam Hit: 7566 Toplam Mesaj: 32