folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Çok Derin Bir Konu!Devrimi Gerçekleştiremeyenler Hain Mi Sayılıyor ?

Çok Derin Bir Konu!Devrimi Gerçekleştiremeyenler Hain Mi Sayılıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

Direk olarak soruya cevap verıyorum evet boyle bi risk vardır..

Devrım yapmaya calısıp yapamadıysa buyuk ıhtımal karsı devrım tarafından bastırılmıstır..Karsı devrım tarafından bastırılan bı kısıde dogal olarak olaya hakım olan grupca kahraman degıl hain ilan edilir..

Basit mantıkla boyledır ama kısılere olaylara girersen degiskenlik gostericektir.

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Swool bunu yazdı:
    -----------------------------

Günümüz Türkiye'sin de herkesin anlayabilceği somut bir örnek;

Türkiye - İsviçre maçında, Arda son dakika da o golü atıp, tüm umutları son maça taşımasaydı, Fatih TERİM ve Milli takım bir sürü olumsuz eleştiriyle karşı karşıya kalacaktı. Aynı takım yarı final oynadığı için göklere çıkartıldı, 1 dakikada kazanılan zafer ve doğurduğu sonuçlar.

Evet çok güzel bir örnek!!Doğru

ayrıca cold bende öyle düşünüyoru gibiyim faka to kadar savaştan sonra.Gerçi savaşları göz boyamak için kazandı derler.Yada bir kılıf uydurabilirlerdi.
    Yani bu kadar yeniliği, bu kadar gelişimi yapamayacağı için istedikleri şeyi lanse edebilirlerdi.Böyle bir şey çok şanslıyız ki olmamış.

Şerefsiz yabancılar her ne kadar buraya geldiklerinde duvardaki ciddi adamdan rahatsız oluyoruz deyip devlet dairelerinden o resmi kaldırmaya çalışsada biz tarihimize sadık kalacağız, tarihimizi bileceğiz.O yüce insanı oradan indirttirmeyeceğiz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kedmesh
    kedmesh's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    kedmesh bunu yazdı:
    YaSevYaTerket_CoM bunu yazdı:

kedmesh bunu yazdı:
    Eğer devrimi başaramadan idam edilseydi bence unutulmaz olurdu(örnek: şeyh sait) çünkü bu yola baş koymuştu ve bu uğurda ölmüş olurdu bu da onu unutulmaz yapardı , fakat devrimi başardı kahraman oldu.

Şeyh Sait Denen *** Ne Zaman Devrimci Oldu...?

adam şeriatı desteklemiyomuydu ?????

ordan bakınca şeriatçıya benzer bir halimiz mi var?

ayrıca şeyh sait denen o.çocuğu kürt isyancısıydı 

kardeş ben tam olarak anlamadım ama şöyle diyeyim, adam hilafeti kaldıran hükümeti hedef alarak düşüncelerini yerli halka benimsetmeye çalışıyodu adam kürt olabilir ama şu an şeriatı isteyen ve destekleyen türk kesimi (bunun var olduğunu hepimiz biliyoruz) onunla aynı konumdadırlar (savundukları düşünce bakımından) yani söz konusu şeriat olduğu için türk kürt pek farketmiyor .

Eğer bir örs isen sessiz dur, yok eğer çekiç isen sıkı vur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

kedmesh bunu yazdı:
    cold-m4 bunu yazdı:
    kedmesh bunu yazdı:
    YaSevYaTerket_CoM bunu yazdı:

kedmesh bunu yazdı:
    Eğer devrimi başaramadan idam edilseydi bence unutulmaz olurdu(örnek: şeyh sait) çünkü bu yola baş koymuştu ve bu uğurda ölmüş olurdu bu da onu unutulmaz yapardı , fakat devrimi başardı kahraman oldu.

Şeyh Sait Denen *** Ne Zaman Devrimci Oldu...?

adam şeriatı desteklemiyomuydu ?????

ordan bakınca şeriatçıya benzer bir halimiz mi var?

ayrıca şeyh sait denen o.çocuğu kürt isyancısıydı 

kardeş ben tam olarak anlamadım ama şöyle diyeyim, adam hilafeti kaldıran hükümeti hedef alarak düşüncelerini yerli halka benimsetmeye çalışıyodu adam kürt olabilir ama şu an şeriatı isteyen ve destekleyen türk kesimi (bunun var olduğunu hepimiz biliyoruz) onunla aynı konumdadırlar (savundukları düşünce bakımından) yani söz konusu şeriat olduğu için türk kürt pek farketmiyor .

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eeyh_Said_%C4%B0syan%C4%B1

kesinlikle hilafetin kaldırılmasından rahatsız olan bir kişilikti.İsyanıda detaylı olarak yazıyor.Allah böyle kürdileri(nursi imiş ya peh) , saidleri bizden uzak tutsun dicem ama asıl başları fetullah gülen geliyor.

Şimdi said bir devirm yapıp şeriatı getirseydi said kahraman sayılacaktı sanırım.Yani çok garip.Fakat milletimiz o dönemde rahatı istedi Atatürk e güvendi ve inandı.İnançlarının boş olamdığını cumhuriyet kurulunca gördülerde..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    connectus_erectus
    connectus_erectus's avatar
    Erkek

Şimdi öncelikle şöyle olsaydı böyle olurdu şeklinde yorum yapmak ne kadar doğru bilemiyorum (halanın bıyığı olsaydı amcan olurdu meselesi)

Ancak

Eğer Atatürk başarısızı olsaydı  nasıl bi devletimiz olacaktı orayı düşünemiyorum. Osmanlı falan devam etseydi halkın büyük çoğunluğu tarafından hain olarak bilinirdi az bi kısım vatanperver olduğunu söylerdi o söyleyenlere de vatan haini gözüyle bakılırdı diye düşünüyorum. Ama Atatürk başarısız olsaydı ortada devlet mevlet kalmazdı bizim belki haberimiz bile olmazdı Atatürk'ün yaşadığından. İngilizlerin fransızların ne biliyim yunanların falan tarihini okuyo olurduk belki de

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

kesinlikle hilafetin kaldırılmasından rahatsız olan bir kişilikti.İsyanıda detaylı olarak yazıyor.Allah böyle kürdileri(nursi imiş ya peh) , saidleri bizden uzak tutsun dicem ama asıl başları fetullah gülen geliyor.

Şimdi said bir devirm yapıp şeriatı getirseydi said kahraman sayılacaktı sanırım.Yani çok garip.Fakat milletimiz o dönemde rahatı istedi Atatürk e güvendi ve inandı.İnançlarının boş olamdığını cumhuriyet kurulunca gördülerde..

eğer biz babadan böyle gördük dersen sait senin için bir kahraman olur o zaman

ama azcık mantıklı düşünürsen said haindir...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

shagrot bunu yazdı:
    zumsuk bunu yazdı:

eğer biz babadan böyle gördük dersen sait senin için bir kahraman olur o zaman

ama azcık mantıklı düşünürsen said haindir...

yaw senide anlıyorum.Diyorsun ki bakış açısına göre.Yanifransız yanlısı tarafından falan baksaydık Atatürk hain olurdu.Bende diyorum ki işte omilletin çoğunluk bakış açısı ne olurdu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Atatürk bazı kesimler için sadece devrim ve devrimciden başka bir şey ifade etmiyor.Bunuda bilerek ve istiyerek yapıyolar.Bu gün sovyet bayragı acanlar Atatürkçüyüm ben diye dolasıyorsa bu bir iki yüzlülüktür inanmayın.Atatürk'ün sadece devrimci yönü ile ilgilenen bu yüzden hem onun adını hemde görüşlerini agzına alıp rusculuk oynayan,dagda bayırda apo ile göürşme yapmış,zamanında onlarca olaya karısmıs bir adamın kendisine ve partisine gönül vermiş oy vermiş bir adamı ben Atatükçü saymıyorum diyerek başlıyorum.

Atamız Kurtuluş savaşı öncesi bir çok cephede onlarca savaşa katılıp kahramanca savaşarak zaten devletine milletine vatanına ne derece baglı oldugunu göstermiştir.Yanında bulunan silah arkadaşları onu böyle bilmiş böyle tanımıstır.1.dünya savası bittiginde zaten osmanlı teslim olmustur.Bu teslim olusun karsında gurur kırılan Türk milletinin onuru ile savasmasının önü kesilmiş.Üstüne üslük yapılan antlasma o tarihimizde ki en asaglık antlasmadır.Dönemim vatnadasları zaten bir çok ferdini savasta kaybetmiş buna ragmen tek bir ocak kalana dek savasılmadan vatanın teslim edilmesi ile bir çok kesim zaten osmanlıya karsı cephe almıstır.Kim hain ilan edilecekti ki ingilizler mi fransızlar mı kim ? Osmanlı zaten bitmiş,düşman zaten düşman o zaman bu halk mı olucaktı ? Halk,gururu kırık,eseret altında hiç bir zaman yasamamıs bir ırkın evlatları onur ile mücadele etmelerine olanak veren bir kahramanımı düşman belleyecekti hain ilan edecekti ?.O günün kosullarıyla bu gunleri kıyaslamayın.Yakın tarihte serseriler bir bir dagda bayırda gebermiş haklı olarak hain ilan edilmişlerdir.Atamız bir halkı yeniden hemde yanında zamanında birlitke savastıgı paşalar ile komuranlar ile kaldırmıstır.Bu mukayeseyi çoluk çocuk yapmaz.Sikindirik furbol muhabbetilernize siktirin gidin kahvede yapın.Lafın nereye ve nasıl gidecegi çok acık çarptırlmaya müsait bir konu.Bu yüzden hassas.Abuk subuk konusmayın,hayran oldugunuz piçlere zemin hazırlamaya çalısmayın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şunuda belirteyim Şeyh Sait bir devrimci değil , yerel bir teröristtir.Devrim yapacak akıl onda ne arar.

Kendi memleketinin genç askerlerini kesmek , yine kendi vatandaşımızdan göreceğimiz bir iş olamaz.Arkasında

bir olay var.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:

Atatürk bazı kesimler için sadece devrim ve devrimciden başka bir şey ifade etmiyor.Bunuda bilerek ve istiyerek yapıyolar.Bu gün sovyet bayragı acanlar Atatürkçüyüm ben diye dolasıyorsa bu bir iki yüzlülüktür inanmayın.Atatürk'ün sadece devrimci yönü ile ilgilenen bu yüzden hem onun adını hemde görüşlerini agzına alıp rusculuk oynayan,dagda bayırda apo ile göürşme yapmış,zamanında onlarca olaya karısmıs bir adamın kendisine ve partisine gönül vermiş oy vermiş bir adamı ben Atatükçü saymıyorum diyerek başlıyorum.

Atamız Kurtuluş savaşı öncesi bir çok cephede onlarca savaşa katılıp kahramanca savaşarak zaten devletine milletine vatanına ne derece baglı oldugunu göstermiştir.Yanında bulunan silah arkadaşları onu böyle bilmiş böyle tanımıstır.1.dünya savası bittiginde zaten osmanlı teslim olmustur.Bu teslim olusun karsında gurur kırılan Türk milletinin onuru ile savasmasının önü kesilmiş.Üstüne üslük yapılan antlasma o tarihimizde ki en asaglık antlasmadır.Dönemim vatnadasları zaten bir çok ferdini savasta kaybetmiş buna ragmen tek bir ocak kalana dek savasılmadan vatanın teslim edilmesi ile bir çok kesim zaten osmanlıya karsı cephe almıstır.Kim hain ilan edilecekti ki ingilizler mi fransızlar mı kim ? Osmanlı zaten bitmiş,düşman zaten düşman o zaman bu halk mı olucaktı ? Halk,gururu kırık,eseret altında hiç bir zaman yasamamıs bir ırkın evlatları onur ile mücadele etmelerine olanak veren bir kahramanımı düşman belleyecekti hain ilan edecekti ?.O günün kosullarıyla bu gunleri kıyaslamayın.Yakın tarihte serseriler bir bir dagda bayırda gebermiş haklı olarak hain ilan edilmişlerdir.Atamız bir halkı yeniden hemde yanında zamanında birlitke savastıgı paşalar ile komuranlar ile kaldırmıstır.Bu mukayeseyi çoluk çocuk yapmaz.Sikindirik furbol muhabbetilernize siktirin gidin kahvede yapın.Lafın nereye ve nasıl gidecegi çok acık çarptırlmaya müsait bir konu.Bu yüzden hassas.Abuk subuk konusmayın,hayran oldugunuz piçlere zemin hazırlamaya çalısmayın.

son nokta. ozetin ozetinin ozeti olabilr anlayana.. bence

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 4077 Toplam Mesaj: 33