folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dandik Termal Macun Ve Sonuçları

Dandik Termal Macun Ve Sonuçları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

açıp 2 tane video izleseydin, hepsi dio ki fazla sürmeyin.sen heralde, macun lan bu, bunuda mı süremeyecez deyip dökmüşsün :D

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irtifa
    irtifa's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

açıp 2 tane video izleseydin, hepsi dio ki fazla sürmeyin.sen heralde, macun lan bu, bunuda mı süremeyecez deyip dökmüşsün :D

bende sorun var galiba hocam, anlatamadım.  +50 C° 'den sonra dandik malzeme direk akışa geçiyor. Macun kıvamında olması gerekirden direk su gibi oluyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    irtifa bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

bende sorun var galiba hocam, anlatamadım.  +50 C° 'den sonra dandik malzeme direk akışa geçiyor. Macun kıvamında olması gerekirden direk su gibi oluyor. 

Bizde neden olmuyo acep ?  Kasma bu kadar olayı. Efendi gibi ortasına 1 dalma koysaydın şuan bu kadar tartışmaya girmiyoduk.

Bide bilimsel metinlerle gelmiş. Ego kaçmasın ? :D

BALIK.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Benim işlemcinin yanlarına altına vs taşmıştı dün, pc kilitlendi ama kısa devre olsa kullanılamaz hale gelirdi değil mi ? Demek ki bazıları kısa devre yapıyor bazıları yapmıyor, çok acayip :D

kısa devre olayı macun içerisindeki malzemeden kaynaklanıyor hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Macunun kalitesinden ziyade sürenin beceriksizliği desek daha doğru olur. Macun öyle taşırarak sürülür mü? Bir gıdım sürüp üzerine soğutucuyu basacaksın. Kendisi yayılacak. Duvara mala vurur gibi sıvamaya gerek yok.

Ziyadesiyle dandik bir macunu en az 5 yıldır kullanıyorum. Krem kutuso gibi bir kutusu var, markasız. Zamanında birisinden almıştım. Onunla en az 10-15 defa laptop ve masaüstü macunladım. Hepsi en az 1 yıl sorunsuz çalıştı.

katılıyorum.

kalitesiz macun kısadevre yaptırmaz. etraftaki elemanların ısılarınıda fan tarafına çekerek, daha fazla ısınmaya sebep olur. 

esas kaliteli macun kısa devre yaptırır. içinde gümüş iyonları vardır ve gümüş iletkendir.

çipin büyüklüğüne göre, ortasına bir mercimek tanesi kadar macun sürülür ve yeterlidir.

bir büyük şırınga termal macun aldım ve 6 senedir herşeyde kullanıyorum. hesapla sürülen miktarı :)

1 liraya satılan ufak termal macunları ben 3-4 makinaya pay ederim. hiç birindede sıkıntı olmaz.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Adami kaliteli urun kullanin dedigine pisman etmissiniz :D

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

bi önceki sistemi sökmüştüm,şu işlemcinin macununu değiştireyim dedim söktüm sıyırdım üstündekini sürdüm macunu güzelce bi sıva yaptım heryerini kapladım macunla tabi daha iyi soğutur dimi :) açtım pc'yi 5 sn sonra acı gerçek suratıma çotank etti sonra gittim şu anki pc'yi aldım uğraşmadım hiç

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Okadar macunla 10 bilgisayar doyardı. Macuna bok atmayın lütfen. Kullanmadan önce araştırın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Kürekle kasanın içine çimento atmışsın gibi duruyor. 

:)))))) zalımsıun başgannnn. ben acemiliği bitirene kadar banın açılmış. hayırlı olsun :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

çok minnacık ve çarpı şeklinde sürmek gerek macunu bol kullanmak bir işe yaramıyor. geçmiş olsun. 100 liralık macun da olsa düzgün sürmediğin taktirde aynı sonuç olacaktır.

işte öyle
Toplam Hit: 3327 Toplam Mesaj: 23
termal macun