folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dell Laptop Klavye Kablosu

Dell Laptop Klavye Kablosu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Arkadaşlar resimdeki laptopun kablosu yırtıldı iletişim gitti ekran ile bu kablonun adı ribbon kablo olarak geçiyor şimdi bu PC yi burda tamircilere versem ne kadar alırlar ücret kablo için ve sizlerden bu kabloyu TEM’in edebilecek varmı yani bu işi halledecek mürid varmıdır yardımcı olursanız sevinirim 

kaygusuz tarafından 30/Mar/19 14:05 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

klavye ribbonu bu sanırım komple klavye değişimi yapılacak büyük ihtimal

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

o kablo ekran kablosu ise ekranda muhtemelen bu kablonun giriş yapacağı bir soket yoktur yani ekrana monteli olmalı diye düşünüyorum. bu durumda ekran değişimi sorununu çözecektir.  lakin bu kablo bana ekran değilde klavye kablosu gibi göründü.

klavye kablosu ise klavye değişecek. ürün dell xps mi?

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Dparca.comda bulabilirsin 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

Arkadaşlar resimdeki laptopun kablosu yırtıldı, iletişim gitti ekran ile. bu kablonun adı ribbon kablo olarak geçiyor . şimdi bu PC yi burda tamircilere versem ne kadar alırlar ücret kablo için. ve sizlerden bu kabloyu TEM’in edebilecek varmı . yani bu işi halledecek mürid varmıdır .yardımcı olursanız sevinirim 

Temin edemem ama şöyle bir Öneride bulunayım;

Kablo yolları gördüğüm kadarıyla oldukça kalın. Elinde buna benzer Başka Flex(esnek) kablo varsa, üzeri şeffaf -yalıtımlı mı bilmiyorum- benzeri kalınlıkta kabloları, birbiri üstüne gelen yüzleri Maket bıçağıyla kazıyarak, arkasına da kısmen destek olacak esnek parça ekleyerek, birbirine temas edecek şekilde Bant'lasan , yemez mi? ^

Muhtemelen ısıya Dayanamayacağı için Lehim olmaz.

seamy Sesame Kid, hated hanging the street. The Avener 

RitmFarbRacourci tarafından 30/Mar/19 01:44 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Klavyenin kablosu, ama ekranla ne alaka anlamadım, aha benim Dell laptopa daha yeni klavye aldım, tuşlar basmıyor sorunu var diye, N11 de 50TL bir şey, ama klavyenin üstte tırnakları var, ekran tarafındaki 4 adet tırnak var, onları ekrana taraf itekleyerek, klavyeyi köşe köşe kurtararak, tırnaklardan kurtardıktan sonra dışarı alabilirsin, ve galiba yanlış açma kurbanı olmuş gibi görünüyor Laptop.. Klavyeyi çıkarmadan bu kapağı açmanız gizli iki vidanın zorlanarak açılması ile sonuçlanmış gibi görünüyor, orada gizli iki vida var, klavyeyi kaldırdıktan sonra onları açıyorsun, öyle bu kapak çıkabiliyor..

Hangi model bu..?  Bir de geniş açı bir resmini atabilirsen, sorunu doğru yorumlamama yardımcı olabilirsin.. Ekran niye gitti kafam oraya takıldı.

ShockMan tarafından 30/Mar/19 02:34 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Dell İnspiron N5040 model arkadaşlar ben cahil bilgimle anakart kablosu sanmışım ekran gelmeyince kusura bakmayın bunu tamir edecek arkadaşlar varmıdır bu kablo dışında küçük iki kablo ribbon onların soketten çıkması nedeniyle sanırım  ekran gelmedi tamir edecek varsa ücreti neyse konuşalım yapabilinirse eğerhttps://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501760785108https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501760785108

Evet googlede klavye olarak 50 TL satılıyormuş gördüm tüm yorum yapan mürid hocalar sağolun sıra geldi ekran neden gelmez onu çözmeye

kaygusuz tarafından 30/Mar/19 14:08 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

dar açı foto çekiyorsun kendin sorun belirtiyorsun hocam. Öncelikle cihazın ne sorunu var onu bi komple yaz ama kendi yorumunu katma. Detaylı foto at.Mesela dar açı çekmişsin şey gibi hani yanlış anlama adamın birinin götünü çekmişsin bu kimin götü diye soruyorsun gibi. Bu şekil konuya bakanlar da bakıp çıkıyor. Dündan beri belki 10 sefer girdim konuya baktım gelişme düzeltme yok çıkıyorum bu sefer yazdım :) Bu şekil az bilgi yanlış yönlendirmeye bilen adam varsa da yazmıyor yani bilgin olsun.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

dar açı foto çekiyorsun kendin sorun belirtiyorsun hocam. Öncelikle cihazın ne sorunu var onu bi komple yaz ama kendi yorumunu katma. Detaylı foto at.Mesela dar açı çekmişsin şey gibi hani yanlış anlama adamın birinin götünü çekmişsin bu kimin götü diye soruyorsun gibi. Bu şekil konuya bakanlar da bakıp çıkıyor. Dündan beri belki 10 sefer girdim konuya baktım gelişme düzeltme yok çıkıyorum bu sefer yazdım :) Bu şekil az bilgi yanlış yönlendirmeye bilen adam varsa da yazmıyor yani bilgin olsun.

Hakkınızı helal edin hocam telden yazıyorum sayfada nasıl ekran görünüyor göremiyorum ksura kalmayasınız. 

Sorun şöyle aslında ben açtım içini sonra kabloyu koparttım maalesef sonra ekran gelmedi PC çalışmadı bunun dışında 2 ribbon kablo daha oturma yerinden çıkınca dahada dokunamadım PC ye maddi olarak durumum yoktu tamir edecek şimdi biraz durumum iyileşmiştir içindeki bilgilerde önemli alabilirsemyi olacak durum Budur çok teşekkür ediyorum uzun süredir Tbt de yoktum buradaki mürid arkadaşlar yardımı dokunur diye düşündüm tek isteğim buydu saygılarımla sizi seviyorum 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hocam 2 Ribbon kablo soketi çıkmışsa, birisi klavye, diğeri ekranın olsa gerek, ekranın olanı bataryayı sökerek ve güç fişini laptoptan çekerek, olması gereken yere tak, N11 den yeni bir klavye iste gelince yerleştir onunda ribbon soketine kablosunu tak, sanırım bu kadar, bilgisayarın çalışır kanaatindeyim.

https://urun.n11.com/klavye/dell-inspiron-m5040-m5050-n5040-n5050-laptop-klavye-turkce-P292779112 

ShockMan tarafından 30/Mar/19 16:25 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

El beceriniz iyiyse bakır bantlar satılıyor. Google'da aratın çıkar. Onunla birşeyler yapılabilir.

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 2111 Toplam Mesaj: 17
kablo kesildi ekran kablosu